Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Miért nem emlékszünk az előző...

Miért nem emlékszünk az előző életre alapból, ha hipnózissal vagy álom formájában bármikor megtudhatjuk?

Figyelt kérdés

Nos, tényleg szeretnék normális és használható válaszokat. Nem, a "nincs előző élet" nem számít normális válasznak. Nem azért, mert hiszek az előző életben, csak nem mozdít előre engem.


Azt mondjátok sokan, hogy az előző életek okkal vannak elrejtve (feltételezzük a kérdés kedvéért, hogy van előző élet), mert ha megtudnánk, akkor az rossz lenne nekünk, nem használna a mostani élet teljesítésében. De akkor miért kapjuk vissza azt egy álomkép formájában csak úgy? Meg hipnózis útján? Akkor miért nem rejtik el rendesen? Ha meg csak úgy megcsap minket az előző élet emléke, akkor születhetnénk úgy, hogy már tudjuk.


A másik: miért pont az az "emlék" villan be, amelyik bevillan? Miért nem másik? Vagy miért nem az összes? Mi alapján szelektálódik? Elviekben sok előző élete lehet egy embernek.

Sokszor azt olvastam, hogy bizonyos megmagyarázhatatlan eredetű fóbiák, szorongások, fájdalmak stb, azok hozadékok. De miért abból az életből üt ki rajtunk? Mondok egy sarkított példát: Józsi 750-ben viking volt északon, jobb combon szúrták, elvérzett. Most előzmény nélküli fájdalomra panaszkodik a jobb combjánál, orvosok semmit nem találtak. Visszahozták az emlékeit, megtudta, mi nem stimmel, már nem is fáj. De miért pont a viking élete van rá MOST hatással? Miért nem az, ahol mondjuk 1550-ben parasztként a torkán akadt a szőlőszem? Vagy miért nem az az élete, ahol asszony volt, és verte a férje?


2014. dec. 29. 18:09
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
69%

Hipnózissal sem tudhatod meg bármikor


És többnyire nincs is jelentősége. Az csak egy történet ahogy a jelenlegi is. A problémád itt és most van mert nem lehet máshol és ehhez nincs szükséged az előző életedre. Mert az csak egy hozzá kapcsolt történet.


Néha persze hasznos lehet de csak néha!

2014. dec. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Persze, hogy most is vannak problémák, amiket meg kell oldani, egy szóval sem mondtam, hogy nincsenek. De tudtommal a reinkarnáció maga a tanulás, tehát muszáj hatással lennie az életeknek egymásra. Akkor miből "tanulnánk"?


Jó, ha csak néha-néha hasznos, akkor miért nem jön elő az adott embernél ekkor és ekkor, amikor problámája van? Lehetne automatikus is.

2014. dec. 29. 18:20
 3/20 anonim ***** válasza:
32%

Hipnózissal sem tudhatsz meg olyasmit, ami nem létezett. Ez csak csalás, akkor is sokan hisznek ebben.

A jelenlegi gondokat kell megoldani, nem a múltban élni.

2014. dec. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

jajj már, utolsó, direktbe ezzel kezdtem...


Én sem hiszek benne, de attól még szeretném megérteni, ezzel baromira nem segítettél.

2014. dec. 29. 18:28
 5/20 anonim ***** válasza:
45%

Az anyagi testünket másodpercenként legalább 2.000.000 inger éri, amiből 2.000-et tud legfeljebb a tudatunk értelmezni. Másrészt a "jelenlegi" életünkben azért nem emlékszünk az "előzőre", mert az egy másik anyagi testhez kapcsolódik. Másrészt nincs előző élet, mert minden egyszerre történik. Nincs idő!!! Csak más rezgéstartományok. Minden testet öltésed össze van kapcsolva, csak jelen fejlettségi szintünkön ezeket akaratlagosan nem tudjuk észlelni, tapasztalni.

De egyszer elérjük ezt a tudati szintet is. És még többet is. Meg azért se emlékszünk az "előző" életre, mert "most" ezzel kell "itt" foglalkozni. De ez igen bonyolult és nagyon hosszadalmas írást igényelne, amitől elkopnának az ujjaim. :)

2014. dec. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Ha 2000-et fogunk fel a 2 millióból, akkor mi az a 1.998.000?

A hosszadalmas írásra pedig: sokan elolvasnánk szerintem, de linkek is megteszik, ha nincs kedved gépelni.

2014. dec. 29. 18:39
 7/20 anonim ***** válasza:
20%

Emlékezés folyamata: kódolás, tárolás, előhívás.

(információk kódolása)


Az (emlék) emlékezés csak az élő emberi szervezet "képessége".


Tehát: nem létező dologra emlékezni fizikai képtelenség.

2014. dec. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

#2


hiába 0áztátok le az 1-es választ.


Akkor is itt és most van az összes megoldandó probléma! Az élet is arra nevel hogy itt és most legyél!!!


Minden más csak történet! Ha lenullázzátok ha nem akkor is!

2014. dec. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Ana azt honnan tudod, hogy nem a mostani életed emléket idézed fel? A válaszod az nem válasz a kérdésre
2014. dec. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

#9 "nem a mostani életed emléket idézed fel"

Ezt a mondatrészt nem értem.

2014. dec. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!