Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Ha az esti fürdés után még...

Ha az esti fürdés után még szoptatom, akkor mi értelme van fogatmosni? Csak a mozdulat, meg hogy szokja? Vagyis nem a technika a lényeg, ugye?

Figyelt kérdés
1 éves múlt, 4 foga van. ujjra húzhatóval vagy babafogkefével? szemből vagy hátulról? kádban fürdés közben vagy csap előtt? fogkrém?

2013. szept. 3. 14:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

És mi köze van egymáshoz a fürdésnek és a fogmosásnak?

Nem csak fürdéssel egybekötve lehet fogat mosni.

Fürdés, szopi, aztán fogmosás és gond megoldva.:)

De akkor is a lényeg, hogy mosva és gondozva van.

2013. szept. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem csak szoktatás a rendszerhez. A fog nagyon fontos és a tej tele van káros anyagokkal, mármint a fogakra károssal. Én szoptatás utánra időzíteném a fogmosást, elalvás előttre. Nem csak az a fontos, hogy megszokja, hogy mostok fogat, hanem az is, hogy mikor, utolsó étkezés/ivás után. A tejfogak is el tudnak romlani, és az nagyon kellemetlen lesz később. Eleinte ujjra húzhatóssal, később, ha már szépen fog és utánoz, akkor babafogkefével és gyerekfogkefével érdemes próbálkozni.
2013. szept. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi is fürdetésnél mostuk a fogát, a háziorvos javasolta, utána még ő is evett, és mivel elaludt nem mostunk megint fogat, de tudja ,hogy pancsinál mindig van fogmosás és mostmár 2 éves múlt evés nincs.Mi elejétől fogkefét használtunk, szemből mostam neki és a végén odaadtam , hogy ő is ismerkedjen vele, már nagyon ügyesen mossa, de a fogkrémet még mindig nem köpi ki, úgyhogy csak nagyon picit rakunk belőle.
2013. szept. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

3as: és a nagyon pici fogkrémet lenyeli?


1-2-es: azt nem írtam, de szopival alszik el (ami tudom, sokak szerint nem jó, de ez most itt nem kérdés), tehát utána már nem tudom megmosni, ez lett volna a kérdés lényege, csak nem részleteztem.

2013. szept. 3. 16:46
 5/7 anonim ***** válasza:
84%

Szia!

Kislányom 17 hónapos múlt és én is fürdetés után mosom meg a fogait! (7 db) :)

Mivel fürdés után már nem eszik csak cicizik,nem hiszem,hogy annyira elrontaná a fogait! Nekem is cicin alszik el! "Sajnos" ezt ìgy szokta meg és nem könnyű leszoktatni őt!!

2013. szept. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
ezt én is hallottam, hogy az anyatej nem rontja annyira a fogait, szóval megnyugtattál.
2013. szept. 4. 13:28
 7/7 anonim ***** válasza:
De a nagyon picit is lenyeli, de így legalább nem nagy mennyiségben eszi, bár a doki azt mondta, amég nem köpi ki, addog ne rakjak fogkrémet, dehát én is ettem fogkrémet kiskoromban.
2013. szept. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!