Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » A személyiség felkészítése a...

MuSky kérdése:

A személyiség felkészítése a jóga útjára?

Figyelt kérdés

leírom elég konkrétan és lényegre törően a kérdést.


van értelme úgy Ászanákat, Pránajámákat,

Pratjáhárákat és Dháranákat végezni úgy ,hogy a Jámák és Nijámák még nem épültek be a személyiségbe ?


a jámák és nijámák elsajátítása nélkül van értelme spirituális úton járni ?


van aki azt mondja ,hogy a jámák majd az út közben kialakulnak maguktól a test,légzés,koncentrációs stb gyakorlatok hatására és pl meg jeleneik a Szatja vagy Ahimszá.


én viszont úgy hiszem hiába végzünk gyakorlatokat és szerzünk élményeket ha a személyiség nem kész rá ,hogy befogadja és magába integrálja őket és emiatt nem lehet kihagyni egy szintet sem a jógában.


persze tudom ,hogy a jámákkal és nijámákkal nem lehet úgymond készen állni egy folyamatos fejlődés életünk során amíg elérjük őket, egy életen át tartó törekvés de akkor is olyan álszentnek érzem ,hogyha valakik nem is foglalkoznak vele


nektek mi a véleményetek ?


ha valaki szeretne bővebben beszélni róla:

nagymartin91@gmail.com

vagy

[link]



2015. ápr. 15. 15:10
 1/4 anonim ***** válasza:
55%

a jóga nem más mint meditatív elmélyülés valamilyen testmozgás végzése során.

sokféle módon tudsz eljutni ahhoz a kezdődő állapothoz, ahol a személyiség megnyílik a felsőbb én felé, vagyis önnön maga teljessége felé.

ez az az állapot, amit sok jóga gyakorló elakar érni.

ehhez vezető utat a sokféle jógaiskola eltérő módon akarja elérni, de utána ugyanaz a cél, szemlélni a teljességet, tanulni tőle, és a képességei tudatában a jelenlegi énünk részére ebből valami tanulságot levonni.

2015. ápr. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Jáma – önuralom


Nijáma – fegyelem


Ászana – testgyakorlatok


Pránajáma – légzőgyakorlatok


Pratjáhára – az érzékek visszavonása


Dháraná – összpontosítás


Dhjána – meditáció


Szamádhi – tökéletes megvalósítás


én úgy tudom eredetileg ez a jóga összes szintje és ebből gyakorolják nyugaton csak az egyiket és várják tőle a megvilágosodást

2015. ápr. 15. 22:47
 3/4 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! A jógának rendkívül sok fajtája van, aszerint, hogy milyen célból gyakorolják. Ehhez képest a gyakorlók többféle technikát és meditációs formát alakítottak ki. Amit te ismersz, az a Patandzsáli (Patanjali) jóga-szútráin alapuló hagyomány, és általában a nagy irányzatok azt követik. A jóga célja eszerint a tudatosság növelése, pl. a vallásos hinduk szerint addig, amíg a gyakorló összeolvad (eggyé válik) a legfőbb isteni lélekkel (átman, purusa, brahman) vagy az azt szimbolizáló Istenséggel (Visnu, Siva stb.) A buddhisták szerint lehet a fő cél a megvilágosodás, de csak a fejlődés is. A tudattágulást mély meditációban - Patandzsáli értelmezésében egy megváltozott tudatállapotban - lehet elérni. Egyébként az ászanák csak az egészség megőrzését szolgálják, és azt, hogy a meditációhoz legyen egy stabil "ülésünk" vagy arra alkalmas testhelyzetünk. A Hatha-jógát sokan sportként, helytakarékos testmozgásként használják, kiváló erősítő, hajlékonyságot adó, alakformáló hatása van, a választott gyakorlatoknak megfelelően. Ha valaki spirituális célból választja ezt az utat, ott az életmód részévé válik, "haladó" szinten pedig a jóga maga az életmód.
2015. ápr. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszod, megerősített abban amit gondoltam.
2015. ápr. 16. 23:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!