Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Halálbűntetés: a reinkarnációb...

Halálbűntetés: a reinkarnációban? Felesleges mivel úgyis ott toporog a születés ajtajánál pár nap múlva a lélek?

Figyelt kérdés

Mellesleg megfosztják a lényt attól hogy még ebben az életében megpróbálja jóvátenni, helyrehozni amit tett, még ha olyan szőrnyű is mint hogy embert ölt pl.


Azután meg elég rossz karma ez egy országnak, hogy ölni kényszerült. Visszaüthet rá.



2015. júl. 22. 08:20
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen. Azzal, hogy végigéli az életét, nem fog még abban az életében megbűnhődni érte, hiszen azoknak nem tud törleszteni, akikkel a rosszat tette, a személyes élmény, amit a hátralévő életében szerezne, a sértettek számára irreleváns. Akkor tudja helyrehozni, ha "megállapodik" az érintett felekkel egy következő élet béli kompenzációval, vagy egyszerűen elengedik a sértett lelkek a tartozását (illetve az is lehet, hogy már az elítélt fél is karmikus adósságot törlesztett).


Az ország "karmáját" ne keverjük bele a reinkarnációba, mert ez már eléggé megfoghatatlan dolog ilyen szinten (mivel egy ország esetén emberek csoportjáról beszélünk, nem merném kijelenteni, hogy létezik ország karma - sőt, szerintem badarság ilyenről beszélni - ugyanis létezhetnek olyan részei is egy ország lakosságának, akik nem tudatosak ezekre a dolgokra, tehát rájuk semmiképp sem lehet érvényes egy "ország karma").

2015. júl. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
Szerinted hogy üt vissza az államra egy gyilkos kivégzése? Ezt úgy is tekinthetjük, hogy a gyilkosságért az ütött vissza az elkövetőre, hogy ő is meg lett ölve. Most mi ezzel a probléma?... vagy most hogyan máshogyan képzeled el a gyilkos bűntetését? Lehet, hogy most relatív az, hogy tekinthető e igazságszolgáltatásnak a kivégzés de ugyan úgy minden más is az ahogyan a jó és rossz cselekedet is.
2015. júl. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%
A halalnal nagyobb buntetes az ha eletevegeig bortonbe kerul. A tobbi allatkoze. Ott megjarja a poklot elorol haturol:D
2015. júl. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:

Büntetés: Ott kezdődik hogy minden büntetés (rájöttem hogy rövid Ü) csak további bűnt szül, amig nem tudatos hogy valakit miért büntettek meg. Így csak igazságtalanságnak fogja érezni, és lázadni fog ellene, és további bűnöket fog elkövetni.


Kárpótlás: A társadalomnak adott kárpótlás mértéke elégséges lehet egy bünösnek, hogy feloldozást nyerjen, vagy feloldozza magát. Ezt elfogadhatják a sértett lelkek.

Ezt már elkezdheti megtenni a bünös ez életében.


Karma: egy csoportnak nem lehet karmája? Még az igazságszolgáltatás is ismeri a csoportos bűn fogalmát, hacsak ilyen materiális szinten is.

Ha nem lenne, akkor mi a helyzet az arabokkal, vagy zsidókkal? Csoportoknak is van sorsa, jövője, végzete nem tudom én mi mindene.

Persze a karma meghatározása lehet csak egy lélekre szóló, akkor találni kell rá egy hasonló kifejezést. :)

2015. júl. 22. 09:13
 5/35 Duenna ***** válasza:

1-es mortymr!

"az is lehet, hogy már az elítélt fél is karmikus adósságot törlesztett" - A karmikus törlesztés nem lehet az, hogy gyilkosságot gyilkossággal törleszt! A gyilkos a következő életében lesz az elszenvedő alany! Gondolkozz!

2015. júl. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:

A halálbüntetés azért is necces, mert olyan próbál igazságot szolgáltatni, aminek nincs és nem is lehet rálátása a problémakörre.


Lehet, hogy az áldozat egész életében egy kiállhatatlan ember volt, aki életeket döntött romba. Lehet, hogy a gyilkos pedig egy szerencsétlen, akinek egész élete a szenvedésről, megaláztatásról szólt, alacsony IQ-val és EQ-val, és egyenes következménye volt ennek az, hogy elszabadul a végére.


Nem lehet minden gyilkosságot ugyanúgy kezelni, és a törvényszék hiába járja körül az esetet, egyrészt csak az ismert részleteire tud alapozni, másrészt idő és energia sincsen arra, hogy mindent mérlegeljen (és sokszor jogi lehetősége sincs rá). Mindezek fényében igen valószínű, hogy igazságtalan döntést hoz.


Ráadásul, ha a karmát is képbe vesszük, akkor még egyértelműbb az igazságtalanság, hiszen az emberi ítélkezés csak az aktuális folyamatokat képes látni és megérteni.


Ha valaki embert öl, szerintem az neki a legjobb, ha börtönben marad. Nem azért, hogy ott tovább szenvedjen (elítélem az erőszakot a börtönfalakon belül is, kövesse el azt fogvatartó vagy elítélt, ezeket minden eszközzel megakadályoznám), hanem azért, hogy szembenézzen önmagával, számot vessen: miért tette azt, amit elkövetett? Mit tanult belőle?

2015. júl. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:

Már miért kellene várakoznia?

Zár van rajta? Fel lehet törni.

Őr van ott? Le lehet fizetni, megtámadni. Ha fegyver van nála, akkor sem árthat, a golyó nem fog a lelken. Kivéve a Lélekpusztító 5000, de arra szerintem nem költenek.

2015. júl. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 Duenna ***** válasza:

6-os!

Az, hogy valaki "szerencsétlen, akinek egész élete a szenvedésről, megaláztatásról szólt, alacsony IQ-val és EQ-val, és egyenes következménye volt ennek az, hogy elszabadul a végére" nem jelenti azt, vagy nem lesz feljogosítva arra, hogy akár ölhet is! Az Egyetemes Szeretet Egység Törvénye kimondja, hogy embert ölni tilos! Az emberi test is Isten teremtménye, tehát elpusztítani sem szabad, mint élő teremtést! Persze, Isten szabad akaratot adott az embereknek, tehát szabad akaratukból ölhetnek is, ha akarnak, viszont, a karma törvénye alapján az elkövetőből a következő életében áldozat lesz! Így bűnhődik meg a gyilkos! Tehát a megoldás az, hogy mindenkinek, de szó szerint mindenkinek le kell tenni a fegyvert a kezéből, és ki kell mondani, hogy az életet, de minden életet tisztelni és fenntartani kell, és nem elpusztítani!

2015. júl. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:

"nem jelenti azt, vagy nem lesz feljogosítva arra, hogy akár ölhet is!"


Persze, hogy nem jogosítja fel. Nem is azt mondtam, hogy fel kell az ilyet menteni, csak azt, hogy nem jogos ugyanúgy halálraítélni, mint egy nyereség- vagy kéjvágyból gyilkoló embert, aki nagyon is tisztában van tette következményeivel, mérlegel is előtte adott esetben, és aztán mégis megteszi a várható és őt érő előnyök érdekében. Tehát az általam hozott példában valahol mind a kettő áldozat, sőt, hogy feszítsem a húrt, a példában szereplő áldozat inkább megérdemli a halált, mint a saját kezével gyilkoló "szerencsétlen". Már emberi szemszögből nézve, ami éppen ezért téves.


"Tehát a megoldás az, hogy mindenkinek, de szó szerint mindenkinek le kell tenni a fegyvert a kezéből, és ki kell mondani, hogy az életet, de minden életet tisztelni és fenntartani kell, és nem elpusztítani!"


De mire erre mindenki rájön, addig sok mindenen keresztül kell mennie. Nem mindenkiben van ott az a gát, és mivel máshol tartunk a fejlődésben, ez egyszerre talán sohasem fog bekövetkezni.

2015. júl. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
Ezek szerint egy egeret se szabadna megolni?:D
2015. júl. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!