Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Reinkarnáció után hozunk át...

Reinkarnáció után hozunk át hobbikat, szenvedélyeket az előző életből?

Figyelt kérdés
Vagy azért leszünk bizonyos témák megszállotjai, mert valami hasonló környezetben éltünk előtte?

2015. nov. 30. 13:57
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
A hobbik, szenvedélyek sokkal inkább a magzati korban, és a kora gyerekkorban ért hatások eredményei. Az előző életből nem hozol emlékeket, csak a karmán keresztül. Ha valamit szeretsz csinálni, az lehet hogy előnyös karmából fakad, de nem emlékből. A tehetségek már más kérdés, ott szinte bizonyosan karmikus hatás van a háttérben, nem pedig fiatalkori hatás.
2015. nov. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem valószínű. Tanulnivalókat hozunk magunkkal, ehhez a karmához szükséges mennyiségben és módokon. Egy-egy emlékkép, érzelmi töltés nélkü, puszta képként, egy-egy furcsa "ezt szeretem és nem tudom, hogy miért" jön elő. Igazi szevedélyek és hobbik nemigen.
2015. nov. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Fish1 ***** válasza:

Szerintem igen. Ha valaki pl. megmagyarázhatatlan módon vonzódik pl. az íjászathoz, vagy valami nem hétköznapi dologhoz, akkor az előző életből jön.

Múltkor láttam egy dokfilmet, ott pl. a kisfiú imádta a repülőket, majd néha spontán beszélt a szüleinek, hogy ő XY pilóta, majd kiderült, hogy a világháborúban tényleg élt egy ilyen nevű katona, aki pilóta volt, majd belezuhant a tengerbe, miután lelőtték a gépét. Szóval voltak emlékei is előző életből, de a repülők iránt szeretetét is hozta magával.

Vagy pl. az olyan zeneszerzők, akik szinte zsenikként szereznek zenét, és muzikálisak már pár éves korukban? Szerintem ugyanez.

2015. nov. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 openyoureye ***** válasza:
Szerintem maga a hobbi egy vágy megtestesülését jelenti, de nem muszáj ugyan annak szenvedélynek hódolni. Aki mondjuk szeret repüni, az ejtőernyőzhet, siklóernyőzhet, repülhet, vagy egyéb extrém sportot is űzhet, nem csak egy dologban élheti ki érdeklődését. Sőt, ha az egyikben már több tapasztalata van, célszerű vagy logikus döntés más megközelítésben is vizsgálni a dolgot. A vágy nyilván megmarad(a tanítások szerint vágyainkat kell legyűrni, nem a cselekedeteinket), ami további cselekvési kényszerhez vezetve hobbiban fog kiteljesedni. Hogy hasonló lesz e az előző életünkhöz, azt a lehetőségeink fogják meghatározni.
2015. dec. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Tehetseget szerintem hozhatunk at.
2015. dec. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Gondolj bele, teljesen más időben és térben éltél korábban, akár több tízezer kilométerre a jelenlegi lakhelyedtől, több száz évvel korábban. Meglehetősen kicsi az esélye annak, hogy egy beduin a sivatagban ugyanazokat a hobbikat tudja űzni, mint egy 21. századi európai ember...
2015. dec. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

6. Miért is?

Általánosabb dolgokra, mint a zene, olvasás, tudományok, írás, alkotás, harcművészetek és társaira gondoltam.

Ezeket úgy gondolom egy 21. századi ember is művelheti.


Te nem így gondolod?

2015. dec. 10. 17:28
 8/10 anonim ***** válasza:
Bármi lehetséges. Mármint ez a kettő, amit írtál, hogy hozzuk a hobbit meg a hasonló, ezek közül szerintem bármelyik lehet. Jaj, meg hát pl hogy a kisgyerek már profin zongorázik, és gondolom, szereti is a muzsikát, mert akkor előző életében valszeg zenész volt. Három éves kis virtuóz.
2015. dec. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
*mármint, a végét példának hoztam fel.
2015. dec. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A reinkarnáció az a jelenség, amikor az elhalt test birtokosa, a halál után egy másik fizikai testbe születik újjá. Új képességekkel, új személyiséggel, új egóval, új felfogással, új élettel... Viszont hozhatja magával a régi testében megszerzett ismeretei egy részét, ami az új testében, mint "tehetség", egyedi, kivételes képességként fog megnyilvánulni.

Reinkarnáció illetve újjászületés olyan foka, amit oly sokan ismernek, csak addig van, amíg az illető "fel nem ébred", át nem veszi az irányítást teljes mértékben az élete és "sorsa" felett, amíg hagyja, hogy mások, "isten(ek)" uralkodjanak és döntsenek a létéről. amíg teljesen fel nem ismeri a tudat korlátlan erejét és lehetőségeit. amíg a fizikai (létezés legalsóbb foka) világhoz ragaszkodik és amíg nem válik teljes mértékben tudatos spirituális lénnyé, aki örökkévaló, halhatatlan és egyedi.

Tehát ürítsd ki az elméd, a tudatalattid, minden beidegződéstől, elmélettől, hitrendszertől, vallási dogmáktól, korlátoktól, blokkoktól, világfelfogásoktól, szemlélődésektől és hozd létre, a saját HITED, mely nem ismer lehetetlent, mely bármire képes, mely legyőzhetetlen, mely halhatatlan és örökkévaló, mely a saját magad ura és nem hagyja, hogy mások, "isten(ek)" döntsenek felőled, mely önmagadra alapoz, mely teljes mértékben tudatos és mentes mindenféle korláttól...

Ne engedd, hogy a hatalmi elit, háttérhatalom és vallás megmondja miben higgy. Ezek a szervezetek már réges-rég tisztában vannak a létezés folyamataival, ezt pedig alaposan ki is használják a tudatlan birka embereken, mindenféle gátat, korlátot, blokkot és torz, hamis elképzelést próbálnak bele nevelni az emberbe, hogy teljes mértékben azonosuljon a megtévesztésekkel... Azt próbálják bemagyarázni, hogy kár is ellenkezni a "világ" dolgaival, hiszen úgyis mindent egy felsőbb terv, "isten" irányít, aki persze a makulátlan jóság, igazságos és szerető... Az "isten(ek)" pedig, ha szépen, lelkiismeretesen betartod azt a törvényt, dogmát és életvitelt amit a vallás tanít, akkor jó esetben "mennybe" kerülsz, rossz esetben meg a "pokolba"... Ez a két túlvilág, a "menny" és "pokol", mindössze a következő börtönöd, a következő létsík manipulált, torz és hamis elképzelés világa, arra az esetre, ha netán egy kicsit tudatosabb, rafináltabb vagy a többségtől és nem születnél újjá többet a fizikai világban...

Ez a két látszólagos oldal túlvilága, csupán megtévesztés. Azt szugerálják az emberbe, persze félelem mozgatóerő segítségével, hogy csak ez a két halálon túli világ létezik és valamelyiket "választanod" kell, az életviteled, gondolkodásod, cselekedeteid és hited jóvoltából...

Számtalan halálon túli (asztrál) világ létezik, ami mind-mind csak arra vár, hogy te a saját elképzelésed, hited, felfogásod és kényelmi szinted és szabad akaratod révén ezt létrehozd...!

Beadják az embereknek, hogy egy szartúróbogarak és semmit sem képesek önmaguk megvalósítani, létrehozni, teremteni, megérteni...

DE IGEN IS KÉPESEK... Pusztán "felébredt" tudat, akarat és korlátlan hit kérdése...

2015. dec. 21. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!