Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Lélekvándorlás? A szem tükrébe...

Lélekvándorlás? A szem tükrében? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Jó estét,Sziasztok ! Egy ideje gondolkozom ezen a témán.Sajnos édesanyám elhunyt 1,5éve,és én akkor itthon voltam vele ápolási díjon,és láttam szegénynek a haldoklását közben vártam a mentőt,nem éppen vidám történet.A lényeg annyi,hogy én akkor a Bibliából elolvastam neki a 23.Zsoltárt,és hittem/hiszem,hogy a földi/testi lénye szűnt meg,de a lelke él.Ezzel kapcsolatban láttam egy filmet aminek az a címe A Szem tükrében.Aki látta a filmet az érti mikről írok.Egy pasi szeret egy fiatal lányt,és az meghal,és évekkel később kiderül,hogy a szemben levő íriszt beazonosították Indiában...Magyarán ugyanaz a szempár újra földön van valakiben...Megmondom őszintén nekem így sikerült elfogadnom édesanyám halálát,hogy csak a teste szűnt meg,de a lelke él.Ha most valahol,vagy évekkel később,de a lelke újjászületik.És nem feltétlenül emlékszik az előző életére,de él.Akkor is ha egy kislányban,vagy akár egy kisfiúban születik újra.Ebben a témában érdekelnének engem akár videók,akár írások,akár személyes tapasztalatok szinte minden ami ezzel a témával kapcsolatos.Nem rég láttam videót a halálközeli élményt tapasztaló emberekről,ha jól emlékszem ragyogás,vagy csillogás a címe.Az én ismeretségi körömben nem igazán hisznek sem istenben,sem semmiben sem.kb olyan mintha lennék egy foci meccsen,de csak én drukkolok a magyaroknak...

2016. máj. 7. 21:37
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Az utolsó mondatból kimaradt az OTT,és az EGY.Így akartam írni.KB: Olyan mintha OTT lennék EGY focimeccsen,de csak én drukkolnék a magyaroknak
2016. máj. 7. 22:04
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Rudolf Steiner és Edgar Cayce könyvek
2016. máj. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
2016. máj. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
2016. máj. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Dr. Ian Stevenson gyűjtött inkarnációs emlékeket különböző kultúrákban, ezeknek érdemes utánanézni.

Az íriszes dolgokról nem hallottam még, de fizikai jegyek terén Stevenson talált korrelációt a születéskor meglévő anyajegyek/bőrhibák és az inkarnációs emlékben említett halálesethez kötődő sérülések között (érthetőbben fogalmazva: igen sokszor egyezett az állítólagos sérülés helye a gyermeken található bőrhibák helyével).

2016. máj. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Fish1 ***** válasza:
100%

Könyvek a témával kapcsolatban:


Dr. Bruce Goldberg: Előző életek - jövendő életek,

Dr. Joel L. Whitton - Joe Fisher: Létköz,

Dr. Michael Newton: Lelkünk útjai (!),

R.A. Moody: A fényen túl,

R.A. Moody: Élet az élet után.


Videó:

YouTube-on keress rá a reinkarnációra, és rengeteg találatot kidob.

2016. máj. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok a témában informált, csak saját tapasztalatot mondhatok. Van egy visszatérő álmom, úgy hiszem az előző életem emlékfoszlánya ez. Akkor volt egy szerelmem, szeretőm. Gyerekként, erre nemrég jöttem rá, egy ájulás alkalmával megláttam az arcát, a szemeit a legtisztábban, ki ő a mostani életében. Nemrég valakiben felismertem, ugyanaz a tekintete!! A nézése, mint az álmomban. Vannak hegek is az arcán, amiket kisgyermekkorában szerzett, pont ott, ahol egy kardtól/tőrtől ő sérült meg! Mint valami jel, hogy felismerjem, ő az. Nem mintha a tekintetéből, kisugárzásából nem ismertem volna meg, az első pillantás óta, mintha ezer éve ismerném. Szóval lehet a dologban valami.
2016. máj. 8. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
31%

Ki kell ábrándítsalak: a szem nem tükör.

.

Egy filmre hivatkozás hibás kiindulási alap, hiszen filmen már sok minden megtörtént. Kezdve Hófehérkétől meterit becsapódosán át az idegen lények által leigázott Földig.

.

Indiában azonosították irisze szerint.

több kérdés merül fel:

- miért vizsgálták a fiatal lány iriszét halála előtt,

- hihetetlen, hogy a több, mint 1Mrd indiai mind benne van egy irisz-adatbázisban,

- ha az első kitétel megvalósulna, akkor a két különböző náció adatbázisának egyedeit miért hasonlítanák össze?

.

Az, hogy szerinted édesanyád lelke most is él valahol, egy másik testben, nem jelenti azt, hogy édesanyád. Sem hozzád, sem előző életei egyik tagjához sem semmi köze.

.

Ha a Bibliából idéztél/olvastál fel akkor, amikor, azt jelenti, hiszed azt, ami benne van.

A Biblia nem ismeri a lélekvándorlást.

Két össze nem tartozó elméletet kapcsolsz tehát össze.

.

"És nem feltétlenül emlékszik az előző életére,de él."

Hibás! Nem az a kivétel, ha nem emlékszik!

.

Bármennyire is szeretted édesanyád, fel kell dolgoznod halálát, tudomásul kell venned, hogy az élet a halállal teljes. Nincs halhatatlanság, nincs élet halál nélkül és nincs halál élet nélkül.

2016. máj. 8. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Ezzel a gondolatával egyetértek,ezt jól lássa.És pont ezért is váltok más hitnézetet.Egy másik vallási nézőpontra.

"Ha a Bibliából idéztél/olvastál fel akkor, amikor, azt jelenti, hiszed azt, ami benne van.

A Biblia nem ismeri a lélekvándorlást.

Két össze nem tartozó elméletet kapcsolsz tehát össze. "

2016. máj. 8. 06:54
 10/15 A kérdező kommentje:

Melek Taus nevű felhasználó válasza:


[link]

Ezt a könyvet olvasom most pdf-ben,és szerepel benne egy ilyen rész a könyv elején.

"A könyv különlegessége, hogy megtudhatjuk bel

ő

le, mikor, miért és milyen körül-

mények között töröltetett ki a Biblia szövegéb

ő

l a reinkarnációra vonatkozó rengeteg

utalás, amelyek eredetileg benne voltak, és mióta ellenzik a keresztény egyházak a

lélek halhatatlanságának ezt az értelmezését."

2016. máj. 8. 07:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!