Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Történt már veletek hasonló...

Történt már veletek hasonló meditálás közben?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok gyakorlatilag 4 éve napi rendszerességgel meditálok. Nemrégiben egyik nagyon közeli rokonom meghalt, nagyon sokáig és nagyon beteg volt ezért tudtam, hogy ahova került ott biztosan jobb neki. A temetést követő napon (mint azt minden nap) meditáltam azonban ezúttal valami egészen más történt mint szokott. Eljutottam egy olyan pontra, ahol már nem éreztem a testemnek semmilyen részét (nagyon nehéz ezt elmagyarázni) aztán hirtelen és ezt megint szintén nehéz elmondani de éreztem a lelkemet. Olyan tiszta és erőteljes energiát mint akkor sosem éreztem még, nemsokkal ezután találkoztam a nemrégiben elhunyt rokonom lelkével és végső búcsút vehettem tőle. Megjegyzem még a temetésen sem sírtam de ebben a pillanatban olyan sírógörcs jött rám, hogy alig bírtam abbahagyni, de ezek örömkönnyek voltak.

2015. dec. 3. 12:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Még nem történt, de meditáció alatt előfordulhat. A lelketeknek szüksége volt az elbúcsúzásra. És mivel fejlett vagy a spiritualitás terén, tudatosaneg tudtad élni.
2015. dec. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Még nem. Mondjuk én nem is meditálok.

De anyukámnak volt hasonló élménye az apukájával, amikor súlyos beteg (rák) volt. Valami olyasmit mondott neki, hogy vele fog menni, de anyum nem akart, mert mondta, hogy még fel kell nevelnie engem.

És szerencsére meg is gyógyult.

2015. dec. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"ezt megint szintén nehéz elmondani de éreztem a lelkemet"


Biztos, hogy érezhettél valamit, de az is biztos, hogy az nem a lelked volt, hiszen a buddhizmus tanítása szerint nincsen lélek. Fontos lenne tisztázni a meditációnak nem csak a technikáját, de az elméleti hátterét is.


Továbbá, különösen ha ilyen intenzíven, évek óta napi rendszerességgel meditálsz, akkor azt ajánlatos lenne valamilyen tapasztalt mester instrukciói alapján végezni. Ő abban is útba tud igazítani, hogy a fent leírthoz hasonló élményeket hogyan kell tudni kezelni.


Nem mondom hogy katasztrófa történt volna azzal, hogy sírtál egy jót és megkönnyebbültél, de ha a meditáció alkalmával érzelmi kitörések támadnak, akkor ott valami nagyon félresiklott. Tényleg keress magadnak egy mestert. :)

2015. dec. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Feldolgoztad a dolgot és elbúcsúztál.
2015. dec. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nem akarlak megsérteni, de lehet hogy csak akkor ott értetted meg/jött elő az igazi meditálás lényege. Van ilyen, sőt tapasztalat (bár nem 4 éve mint te,de volt idő-most épp nem gyakorlok- mikor naponta csináltam én is) 1-2x ha előjött igazán a lényege, az igazi élmény meditálás közben. A sírás pedig nemhinném hogy örömteli volt. Egyszerüen kijött belőled. Pár hónapja én is -bár italosan- kijött belőlem egy nagy sírás. Gyakorlatilag mintha kiadtam volna magamból 5 év nehézséget. Hihetetlen jó volt. Azóta nem sírtam,azelőtt meg sok évvel sem. Szóval szerintem ez lehetett nálad is,a leírtak. Jobb hogy kiadtad :) 20F
2015. dec. 12. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!