Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Lélekvándorlás? A szem tükrébe...

Lélekvándorlás? A szem tükrében? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Jó estét,Sziasztok ! Egy ideje gondolkozom ezen a témán.Sajnos édesanyám elhunyt 1,5éve,és én akkor itthon voltam vele ápolási díjon,és láttam szegénynek a haldoklását közben vártam a mentőt,nem éppen vidám történet.A lényeg annyi,hogy én akkor a Bibliából elolvastam neki a 23.Zsoltárt,és hittem/hiszem,hogy a földi/testi lénye szűnt meg,de a lelke él.Ezzel kapcsolatban láttam egy filmet aminek az a címe A Szem tükrében.Aki látta a filmet az érti mikről írok.Egy pasi szeret egy fiatal lányt,és az meghal,és évekkel később kiderül,hogy a szemben levő íriszt beazonosították Indiában...Magyarán ugyanaz a szempár újra földön van valakiben...Megmondom őszintén nekem így sikerült elfogadnom édesanyám halálát,hogy csak a teste szűnt meg,de a lelke él.Ha most valahol,vagy évekkel később,de a lelke újjászületik.És nem feltétlenül emlékszik az előző életére,de él.Akkor is ha egy kislányban,vagy akár egy kisfiúban születik újra.Ebben a témában érdekelnének engem akár videók,akár írások,akár személyes tapasztalatok szinte minden ami ezzel a témával kapcsolatos.Nem rég láttam videót a halálközeli élményt tapasztaló emberekről,ha jól emlékszem ragyogás,vagy csillogás a címe.Az én ismeretségi körömben nem igazán hisznek sem istenben,sem semmiben sem.kb olyan mintha lennék egy foci meccsen,de csak én drukkolok a magyaroknak...

2016. máj. 7. 21:37
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
84%

Dr. Michael Newton: Lelkünk útja minden kérdésre választ ad.


A Bibliában egyébként igenis van szó a lélekvándorlásról. Ne feledjük, hogy a Biblia annak idején megíródott, aztán az évszázadok során az egyház kénye-kedve szerint szelektált belőle, önkényes magyarázatokat fűzött hozzá, olyanokat is, amikről egyetlen szó sem esik a Bibliában! (Pl. évszázadokon keresztül riogatták az embereket a kénköves, ördögöktől hemzsegő pokol képével, holott erről egyetlen szó sem esik a Bibliában! Sőt, maga a "pokol" értelmezése is egy fordítási hibának tudható be, ugyanis az eredeti szövegben "sír" jelentésben szerepel.)

Tessék az egyházak általi belemagyarázások nélkül olvasni a Bibliát, és akkor egészen más értelmezés tárul fel! Sokkal több van ott, mint amivel a keresztény hívőket traktálják!


Ami ezt a szem-dolgot illeti... Azért ez nem így működik. Eleve a lelkek elég hosszú - többnyire emberöltőnyi - időt töltenek a köztes létben, ez alatt levonják az életük tanulságait és gondosan kiválasztják a következő életüket. Tehát igen ritka az, hogy még az adott életben találkozunk valakivel, akit korábbi életéből ismertünk. Kivételt képeznek ez alól a nagyon fejlett lelkek, akiknek nincs már szükségük elemezgetésére, de nekik alapvetően leszületésre se nagyon van szükségük, ezért csak nagyon elvétve fordulnak elő a Földön. Több milliárdnyi ember között alig pár tucat lehet. A másik, ha valaki nagyon korán, még magzati, vagy csecsemőkorban fordul vissza. Ők általában hamar inkarnálódnak újra, de jellemzően ugyanabban a közegben. Itt ugyanis arról van szó, hogy megijednek a választott élettől, és vissza kell térniük egy kis erőt gyűjteni a köztes létbe.


Ilyen alapon tehát az, hogy ugyanaz a személy egy emberöltőn belül valahol egészen máshol szülessen újra, szinte elképzelhetetlen.

2016. máj. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
74%
Ja látom, közben már te is rájöttél, hogy a Biblia nem mond ellent a reinkarnációnak. Ezt a könyvet meg fogom nézni én is. :)
2016. máj. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
a film nagyon jó volt,sajnos én nem tudok benne hinni(pedig szeretnék,de nekem ehhez legalább egy kevés bizonyíték/történés kellene) ezért nem is tudom feldolgozni Édesapám halálát.
2016. okt. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Anonymus1986 válasza:

Jól beszélsz létezik. Ez így van.

Sógorom szerint aki embernek születet ,az mebernek fog születni következő életében.

Hogy miért azt nem tudom de így van.

Mindenki lentről kezdte.

Baktériumként, növényként, majd állatként ,és végül emberként, a legvégén viszont semlegesen az univerzumba lebegünk majd ....és utána minden kezdődik elölről.

Tehát megint baktérium,majd növényként, ....

Én így gondolom, és az ember a gondolatával teremt ,tehát ez így lesz számomra.

De hallottam olyat is, hogy halála előtt erősen egy állatra gondolt egy lóra és biztos ,hogy annak született,. Természetesen nincs bizonyíték ,de biztos hogy így van, mert Isten ereje mindenkiben ott van és tudunk teremteni gondolatunkkal érzelmeket,tudást ,értelmet,szeretetet..és újjászületési energiát...stb

2016. okt. 13. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Come As You Are válasza:

Szia drága!

Lehet kicsit keson irok, de csak most talaltam meg. Nekem edesapam kiskorom ota mesel a reinkarnaciorol, a lelek ujjaszuleteserol. Meselt, hogy az ujjaszuletett lelek sose emlekszik az elozo eleteire, es lehet fiu akar lany ezektol fuggetlenul. O szentul meg van rola gyozodve, hogy az edesanyja (nagymamam) lelke van bennem. O mar reg meghalt, mikor szulettem. Nagyon hasonlitok ra azt mondjak, minden egyes csaladi osszejovetelen megallapitjak, hogy mintha csak a nagymamat latnak. Allitolagosan a szemelyisege is hasonlo volt, es edesapam erzi a lelket bennem.

Ezzel nem azt mondom, hogy kapaszkodj ebbe a dologba. A legjobb ha elengeded, es a tudat hogy ott voltal vele amikor atlepett egy mas vilagba, hogy segitettel neki a legcsodalatosabb dolog talan ha egy masik szempontbol nezed. A film pedig szinten csodalatos, hidegrazos es abszolut hiheto ha hinni akarsz benne

2017. aug. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!