Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Miért mondják egyesek azt,...

Miért mondják egyesek azt, hogy ha valaki meghal, nem szabad hangosan felsirni mellette?

Figyelt kérdés
Sziasztok,tavaly halt meg nagymamám,hosszú szenvedés után.Történt valami ami nem megy ki a fejemből.Ott ültem az ágya mellett,próbáltam enyhiteni a fájdalmain,már amennyire lehetett.Sajnos rákos volt igy tudtuk,hogy menthetetlen,azon az estén már nagyon rosszul volt,már hetek óta alig evett valamit és napok óta nem beszélt.Aztán hirtelen mintha erőt kapott volna,elmondta hogy köszöni,hogy olyan jók voltunk hozzá,stb.Szépen tisztán és érthetően aztán nem beszélt többet.Nagyapám azt mondta,ha meghal,nehogy hangosan sirjunk fel,mert a halottak azt meg halják,mert a hallásukat vesztik el utoljára,és ugy itt ragad a szelleme vagy mi..lehet rosszul fejezem ki magam,abban a pillanatban nem is igazán figyeltem nagyapám szavaira,ám azóta sokszor eszembe jut vajon hogy értette.Kérem ha valaki meg tudja magyarázni,irja le.Köszönöm. 23-L
2016. szept. 15. 19:58
 1/6 anonim ***** válasza:
A nagyid neked jót akar és szeret, ha értékes ember. Nem azt, hogy vele pusztulj a gyászba. Ha már elmegy ne az legyen az utolsó gondolata, hogy az unokája tönkrement. Hanem, hogy boldog és mindent megtett.
2016. szept. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Erre csak azt tudom mondani, hogy amikor elajulok, en is a hallasomat vesztem el utoljara. Szoval ebben lehet valami. Ha a halalnal is igy van, akkor ertheto. Ne nehezitsd meg neki az elmentelt... nem lehet tul egyszeru. Nekem is borzaszto volt, h kegyetlen rosszul voltam, mar osszeestem, nem tudtam mozdulni, nem lattam, de hallottam, ahogy anyum kiabal meg sir... kegyetlen erzes. Neki a rossz, ne neki kelljen meg teged is sajnalni az utolso perceiben is.
2016. szept. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy hogyan fejezted ki magad, az is hatalmas lelki támasz számomra, ha van valaki mellettem és miattam van ott.


A hallás dolog valóban igaz. Funkcionálisan működik a fül és a hozzá kapcsolható idegrendszer.


Az elgyengülés esetén a szív leállása után még valóban hallanak a halottak. Az agy még oxigénmentes állapotban is képes néhány rövid percig működni tápanyagot és oxigént kivonja a környezetéből, de aztán visszafordíthatatlanul sérül az is. Ha az vigasztal, tudattalan az állapot, csak a szerv és az idegek működnek. Nem morbiditásból, de egy mélyen alvó (akár horkoló) ember mellett mondasz valamit, és megkérdezed, tőle, amikor felébred, hogy mit mondtál, nem fogja tudni felidézni, mert a tudatáig nem jut el.


Nem kell emészteni magad azért, ami történt. Inkább gyújts egy mécsest / gyertyát és emlékezz meg a nagyidról. Nyugodjék békében!

2016. szept. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Előttem szólók igazat írtak. De azért mondják, mert régen szokás volt a halottat hangosan jajgatva siratni. Előfordult, hogy a sírásra a halott felnyitotta a szemét, de nem volt a tudatánál. A hiedelem szerint ezzel nem engedték, hogy békében távozzon.
2016. szept. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

szabad felsírni. Miután meghalt nem a fülével hall, hanem mint szellem.

ettől aztán nem marad. Hangos sírástól?

folyon aminek folynia kell!

2016. szept. 17. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mert az emberek idióta f_asz g_ecik és már azt is meg akarják hagyományokra hivatkozva szabni hogy hogy éld meg az élet legnagyobb fájdalmát. Ne foglalkozz ilyen elmebetegségekkel. Mindennek az alapja az emberi tudatlanság és teljeskörű iskolázatlanság.
2016. okt. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!