Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » A Dr. Michael Newton szerző...

A Dr. Michael Newton szerző Lelkünk útjai című műnek van tudományosan elfogadott bizonyítása vagy hitre épül?

Figyelt kérdés
Létezik bármely kritikai kiadvány, amely a művel foglalkozik?

2016. nov. 9. 20:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
78%
A tudomány még nem tart itt. De van a dokinak 7000 tanúja,aki ugyanazt mondja. És hál istennek nem bétában, ahol úgy füllentünk, ahogy jól esik, hanem mély hipnózisban, ahol magát a lelket szólaltatják meg, aki soha nem hazudik. Az az egó "dolga". De Te ezt eddig is tudtad. 😊😊
2016. nov. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Olvastad?
2016. nov. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Kitől kérdezed?
2016. nov. 10. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

# 3


A kérdezőtől.

2016. nov. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Passiflora ***** válasza:
Lucifer, te olvastad?
2016. nov. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Még nem:)

Bocsi, hogy nem reagáltam.

De érdekel. Meg a kritikája is.

Előbb a kritika vagy bizonyítás érdekelt volna, technikai okokból.

Köszi!

2016. nov. 13. 12:28
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Lucifer már egy ideje figyellek, szerintem észlelted. De most csalódtam. Még nem olvastad?! Először a kritika és mások véleménye?! Te ettől értelmesebb vagy. Elolvasod, hogy legyen egy képed, saját véleményed róla. Aztán nyitottan, ám de némi fenntartással fogadom mások véleményét. Teljesen más egy könyvet egy egészséges kíváncsisággal elolvasni, mint már egy determináló képpel a fejben. Egyébként életem legizgalmasabb olvasmánya volt ez a könyv.
2016. nov. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

El tudok vonatkoztatni mások véleményétől:)

Örülök, hogy tetszett.

Mellessleg kritiát is lehet kritizálni.

Képet ad mások felfogásárol és gondolkodásáról.

2016. nov. 13. 12:48
 9/19 A kérdező kommentje:

A kérdést meg azért írtam ki, hogy kiderítsem tényleg figyelsz-e :P

Persze okoskodhatnék még ilyeneket, de felesleges. Nem célom csalódást okozni, de a tényeken ez nem változtat.


Egy dolgot viszont tisztáznék. Nem azért kérdeztem, mert buta vagyok az elolvasásához és támadni akarom mások gondolataival, mintha én lennék az istenkirály. Ez egy másik csoport jellemzøje.

2016. nov. 13. 12:53
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Önmagában a kérdésedből kiderült, hogy nem olvastad a könyvet, mert ha nem így lenne, akkor tudnád, hogy a könyv alapvetően esettanulmányokat tartalmaz (Dr. Michael Newton pszichológus páciensekkel végzett regressziós hipnózis üléseinek hangfelvételeit tartalmazza szövegátirat formájában, így a "hitre épül" kifejezés nehezen értelmezhető rá, függetlenül attól, hogy mindazt, ami benne szerepel, valaki elfogadja-e a reinkarnáció közvetett bizonyítékául, vagy sem.


Dr. Michael Newton könyvei egyébként kevésbé az előző életekkel foglalkoznak, sokkal inkább azzal, hogy - a hipnózisban levő páciensek beszámoló szerint - mi történik a lélekkel két inkarnáció között, a "köztes létben".


A könyv szerzője pszichoterápiából doktorált, klinikai pszichológusként és hipnoterapeutaként dolgozott, a saját bevallása szerint nem vallásos, és a praxisa elején teljesen szkeptikusan, illetve elutasítóan viszonyult az előző életek lehetőségének gondolatához, és ragaszkodott a hagyományos terápiás módszerekhez.


Aztán miután több páciensével előfordult, hogy hipnózisban nem csak a jelen életben, kora gyermekkorig mentek vissza időben egy adott probléma gyökeréhez, hanem olyan (többségében fizikailag és érzelmileg traumatikus) tapasztalatokig, amit ők előző életbeli történésként éltek meg és írtak le, és ennek hatására - vagy mondjuk azt a tárgyilagosság kedvéért, hogy ezt követően - krónikus fájdalmakból, szorongásból, depresszióból, pánikbetegségből vagy jelen életbeli eseményekkel nem magyarázható fóbiás félelmekből gyógyultak ki meglepő gyorsasággal, akkor ő is kezdett fokozatosan nyitottabbá válni az iránt a lehetőség iránt, hogy ezek talán mégis lehetnek előző életek emlékei.


Szakemberként ugyanis tisztában volt azzal, hogy fantáziának, hallucinációnak, álomnak, esetleg már elfeledett, a tudatalattiból felszínre hozott könyv v. film élményekből merítkező képsoroknak nincsen ilyen terápiás hatása.


Aztán egyszer egy remek hipnózisalanynak bizonyult hölgy kezelése közben Dr. Newton - saját bevallása szerint egy szerencsés véletlennek köszönhetően abba a felfedezésbe botlott, hogy a hipnotizált személy "lelki szemén" keresztül bepillantást lehet nyerni a köztes létbe, vagy életek közötti létezésbe, és az oda "visszavitt" páciensek be tudtak számolni arról, hogy mi történt velük a fizikai halálunk és a következő inkarnáció között; hogyan hagyja el a lélek a halál után a fizikai testet, hogyan zajlik le egy másik létsíkra való „vándorlás”, ott hogyan találkoznak azokkal, akik a mi megfogalmazásunkban az ő korábban elhunyt szeretteik, utána hogyan "értékelik ki" a lelkek a spirituális segítőik, vezetőik segítségével az utolsó, földön leélt életüket, majd egy idő után hogyan választják ki, tervezik meg a következő „leszületés” előtt a leendő életük főbb körülményeit, fontos szereplőit és próbatételeit úgy, hogy azok a legjobb lehetőséget biztosítsák a fejlődéshez, a következő inkarnációban megoldandó életfeladataik megvalósításához.


Az első kötetben 29 esettanulmány van, amit a páciensei regressziós hipnózis ülései során (az ő engedélyükkel) készült hangfelvételek (időnként rövidített) leírása. Az első néhány esettanulmány onnan kezdődik, amikor időben odáig viszi vissza a pácienseit, amikor valamelyik előző életükben meghaltak, vagy haldokoltak; az ezt követő leírások egy darabig még nagyon hasonlítanak arra, amiről halálközeli élményt átélt túlélők beszámolnak, és ez után jönnek a „szellemvilágban” megtapasztalt élményekről szóló beszámolók.


A szerző azt írja, hogy az ő számára (a rendkívül hatékony és gyors terápiás eredményeken túl) az volt a legmeggyőzőbb bizonyíték arra, hogy ezek valóságos, létező tapasztalatok, nem pedig az emberi fantázia szüleményei, hogy a több évtizedes praxisa során kezelt rengeteg páciens között volt nagyon sokféle ember, és annak ellenére, hogy a különböző vallású, illetve világnézetű embereknek nyilván teljesen más elképzelése és "elvárása" van arról, hogy mi vár rá a halál után, a beszámolóik lényegében teljesen egységes képet festettek a halál utáni folyamatokról és a túlvilágról.


Ezt írja egyik könyve bevezetőjében:


"A sok pácienstől származó, rendkívül hasonló élménybeszámoló ellenére folyamatosan próbáltam ellenőrizni állításaikat, és igazolni a lélek funkcionális tevékenységét. A kutatás rendkívül lassú volt, de eseteim számának nőttével végül kirajzolódott előttem egy modell arról az örök világról, ahol a lelkünk él. A szellemvilággal kapcsolatban olyan gondolatokra bukkantam, amelyek a Földön élő lelkek által vallott egyetemes igazságokat is tartalmaznak. Éppen az a tény győzött meg klienseim állításainak hihetőségéről, hogy a nálam járt igen sokféle ember egybehangzóan ugyanezekről az igazságokról szólt. Egyetlen egyházhoz sem tartozom, tehát nem vagyok vallásos, kutatásom eredményeként mégis azt találtam, hogy halálunk után olyan helyre érkezünk, ahogy gondosan irányított rend uralkodik, és csodálattal ismertem fel, hogy életünk és az életünk utáni időszak történései mögött hatalmas tervszerűség húzódik meg."

2016. nov. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!