Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » A Dr. Michael Newton szerző...

A Dr. Michael Newton szerző Lelkünk útjai című műnek van tudományosan elfogadott bizonyítása vagy hitre épül?

Figyelt kérdés
Létezik bármely kritikai kiadvány, amely a művel foglalkozik?

2016. nov. 9. 20:38
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
44%

Hipnózisban olyan kérdéseket tesz fel, amely hiteltelenné teszi. Pl.: - Vannak-e ott szellemlények? Ha valaki ismeri a hipnózis működését, tudja, hogy ilyen kérdésre lesznek.

Részemre szakszerűtlen.

2016. nov. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
10-es,de jó, hogy leírtad ezt a frappáns összefoglalót!
2016. nov. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, pontosan ilyen válaszokat vártam. Tök izgalmas:)

A hosszú még könyvajánlónak is kiváló.

2016. nov. 13. 22:16
 14/19 anonim válasza:
100%
11,nem értem,hogy mit mondasz.:P 10-nek köszönjük a kiváló eszmefuttatást!:)
2016. nov. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Számomra a könyv attól hiteles, hogy teljes mértékben megegyezik a saját élményeimmel, amelyekre korábban semmilyen más magyarázatot nem találtam.

Én is a jelen életem problémáinak feldolgozására kezdtem bele a Belső utazás nevű módszerbe, ami kissé hasonlít a hipnózishoz, bár más jellegű. A lényege, hogy az érzelmi és testi problémákat úgy segít feldolgozni, hogy megkeressük azt a múltbéli élményt, ami kiváltotta, és ha az élményt feldolgozzuk, akkor a problémák jelentősen enyhülnek, vagy megszűnnek. Évekig űztem ezt a technikát először vezetővel, aztán egyedül is (ezt ugyanis lehet), mígnem egy olyan emlékben találtam magam, amiről tudtam, hogy nem az enyém... vagyis furcsa volt, mert sajátomnak éreztem, de közben tudtam, hogy ilyen élmény az én életemben nem lehetett.

Én akkor még egyáltalán nem hittem a reinkarnációban, teljesen elutasítottam a lehetőségét. Hónapokba telt, mire eljutottam annak az elfogadásáig, hogy TALÁN az emlék előző életemből származhat (miközben jöttek újabbak is). Aztán éppen a pszichológusom javaslatára olvastam el Dr. Michael Newton könyvét, és csak ámultam és bámultam, mert mindenre magyarázatul szolgált, amit én is átéltem. Korábbi, számomra megmagyarázhatatlan dolgokra is. (Pl. azt hiszem, a III. kötet elején ír a szerző arról, hogyan próbálnak kapcsolatba lépni a lelkek haláluk után a családtagokkal, és nekem ilyen élményem is volt a nagymamám halálakor).

Elképzelhetőnek tartom, hogy léteznek kritikai kiadványok. A tudomány sokszor hajlamos kritizálni azt, amit nem ért, amire nincs bizonyítéka. Pedig a tudománytörténet alapján megállapítható, hogy attól, hogy valamit (még) nem értünk, attól még igenis létezhet.

2016. nov. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Tudományos bizonyíték aligha, viszont az általa leirt, megfogalmazott jelenség hatásáról mar lehetséges megtapasztalható bozonyitékot szerezni, mint pl. dokumentált betegségből történő gyógyulások.
2016. nov. 26. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
22%

Alapjaiban gyenge.



Az emberről úgy beszél, mint test és lélek. Azt mondja a lélek a valódi én, a lélek a tudat, nem fizikai. A test fizikai, és a lélek nélkül élettelen.



A reinkarnáció kapcsán viszont már másképp mondja. A lélek hozzácsatlakozik a tudathoz. Itt már különválasztja.



Nem úgy mondja hogy hozzácsatlakozik a fizikai agyhoz, mert az agy a kapcsolódási pont, a fizikai és nem fizikai között. Hanem azt mondja a lélek kapcsolódik a szintén nem fizikai tudathoz.

2020. jan. 25. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
0%

#1 Igen? Hol van ez a 7000 ember? Hol vannak ezek a felvételek. Te mindent elhiszel bemondásra? Ha azt mondom a fejedben nem agy van, hanem káposztalé, azt is elhiszed?


Ha volt is 7000, honnan tudod hogy nem csak a könyvében szereplő 30 mondott egymáshoz hasonlóakat? Te hallgattad mind a 7000-et?


Nekem 10 ezer páciensem volt, abból 9 ezer 9000 féleképpen fantáziált, 900 kilencszázféle dolgot hazudozott, 100 meg azt mondta annyi eszed van mint egy tyúknak. Erről a 100-ról érdemes volna egy könyvet írnom. Te lennél a főszereplő, a címe: "A Tyúkagyú Entitás" -10000 esettanulmány alapján. :D

Nagy baj nem lehet belőle max keresek egy kis lét

2020. jan. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
0%

18-as!

Igen, jól írod!

Honnan tudjuk azt, hogy 7000 emberrel kísérletezett a doki?

Nem voltunk ott, semmi bizonyíték erre az egészre!

És ugye még könyvet is írt belőle, ergo haszonszerzés és profit volt benne.

Igen, az emberek minden baromságot elhisznek!

Az ember biológiai, kémiai és fizikai reakciók sorozata, és nem több.

Az emberi elme atomok és elektronok láncolatából áll, amelyek az emberi test elpusztulása után nem képesek önálló életre, hiszen ezek csak szervetlen részecskék.

Sajnos a halálunk után megszűnünk létezni, nem látunk, nem hallunk és nem érzünk semmit - nincsen mivel gondolkodni. :/

Sajnos ez borzalmas egyébként.

2022. márc. 10. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!