Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Mit gondolsz mi tortenik egy...

Mit gondolsz mi tortenik egy ongyilkos lelkevel?

Figyelt kérdés

2016. nov. 14. 18:21
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
89%
"nézi az Odaátot, horrort, meg szívja magába a sok hülyeséget, + egy ateista" - BÁRMELYIK INKÁBB, mint egy fanatikus keresztény hülye.
2016. nov. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
39%
Nem akarok belefolyni semmibe, de a halál után nincs semmi. Nyilván ha éltél boldogan halsz meg, ha meg öngyilkos leszel a halálod pillanata mindennél rosszabb lesz, hiába tart rövid ideig és ezt lehetne "kárhozatnak" venni, de nem úgy mintha itt bolyongana vagy valami. A halál után nincs semmi, ennyi. De ez csak az én véleményem
2016. nov. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
51%

Utolsó! Teljesen egyetértek!

Az ember nagyon nárcissztikus, ha úgy gondolja, hogy a világegyetem rajta kívül nem is létezhet. 😄

2016. nov. 19. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 kriszpo ***** válasza:
Ugyanaz mint a többi halott lelkével: nem tudjuk, de majd megtudjuk, ha elérkezik az idő.
2016. nov. 21. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 Nagyfater ***** válasza:
51%

Halál és halál között csak az ember tesz különbséget, a természet nem. Pontosan az jön a halál után, ami a születés előtt volt: a semmi. Aki volt már ájult, vagy mesterséges kómás állapotban, az már "átélte" azt a bizonyos semmit.


Jelenlegi tudomásunk szerint az ember az egyetlen élőlény, amelyik TUDJA, hogy meg fog halni, és mert ebbe képtelen belenyugodni, afféle vigaszként különböző elméleteket gyárt arra, hogy mi történik az úgynevezett lélekkel a halál után. Ami az öngyilkosságot illeti, annak a halál utáni "retorzióját" a vallás találta ki azért, hogy rávegye a kiszolgáltatottakat a tűrésre és az engedelmességre.

2016. nov. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim válasza:

Teljesen igaza van az előttem írónak! Ahogyan a születés előtt (vagy fogamzás előtt?)nincs, úgy a halál után sincsen semmi. A tudat, a "lélek" a működő agy "terméke", amikor ez a működés leáll, a "szerkezet elromlik", minden megszűnik. Az öngyilkosság azonban nem egyszerűen halál, hanem kegyetlenség, merénylet és "lelketlenség" hozzátartozókkal, barátokkal és mindazokkal szemben, akik ismertek, szerettek.

Azt azonban nem hinném, hogy némely intelligensebb állat nem érzi meg élete végét, de tudtommal "öngyilkos" soha nem lesz. Ők mindennél többre becsülik az egyszeri csodát, az életet... Tedd ezt Te is!

2016. nov. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
Azért utolsó, ez nem teljesen így van. Sok állat öngyilkos. Pl a szomszéd kutyája is az lett. Észrevette, hogy az alacsonyabb hegyes kerítés meghorzsolta, ő pedig ráugrott, hogy átszúrja magát.
2016. nov. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim válasza:

szerintem reinkarnáció nincs. nem emlékszem hogy pl kutya vagy más ember lettem volna születésem előtt, de ha lenne is akkor mit számít mert ha lenne újjászületés akkor emlékeznék rá hogy mi voltam előtte szerintem tehát halál-újjászületés között ez elvész vagy nem tudom.


a menny pokol szerintem olyan dolog amivel kb a középkorban ijesztgették az embert hogy "behódoljon" az egyháznak, vallásnak.(bár érdekes hogy a biblia, ami jó régi ír olyan dolgokat amik manapság megtörténnek és ugye leírja a poklot mennyt)


én szívem szerint rég öngyilkos lettem volna, szerintem bátorságom nincs hozzá vagy nem voltam még tényleg mélyponton, de ha lenne egy "kikapcsoló gomb" az emberben réges-rég kikapcsoltam volna magam. azt érzem hogy hiába szeret család, rokon, ismerős stb., az csak egy "dolog", ha az ember nem érzi értelmét és ilyenen gondolkodik hogy megöli magát, akkor nem ez fog segíteni. tehát úgy értem nem mentség az hogy vannak akik sajnálnának ha öngyilkos lennék, ezért élni fogok hogy nekik ne okozzak bánatot, mert az embernek magára kell elsősorban gondolnia (remélem nem úgy tűnök hogy önző meg hálátlan vagyok).


kiváncsi vagyok erről ki mit gondol, egyet kérek: kultúráltan fejezze ki.

2016. nov. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

kinek nincs joga ítélkezni mások felett,csak Istennek!


A "lélekről":

"És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét. Így lőn az ember élő lélekké"(1 Móz 2:7)


Az isteni éltető lehelet teszi a testet "Élő lélekké".

Az idézett bibliai íge nem azt mondja,hogy Isten lelket lehelt az emberbe,hanem saját éltető leheletét.

Amikor az ember megszűnik élni visszaadja Alkotójának az éltető isteni leheletet.Nincs többé élő lélek,csak por,és hamu.


Lucifer azt íkérte,hogy az ember soha nem hal meg,s ez a hazugsága máig él,a lélek test nélküli élete hamistanában.

2016. nov. 30. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Senkinek
2016. nov. 30. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!