Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Vajon mi van a halál után?...

Vajon mi van a halál után? Mit gondoltok ezekről az elméletekről?

Figyelt kérdés

Először is: tudtok ajánlani könyveket/személyes tapasztalatokról szóló blogokat vagy történeteket? Kiskorom óta érdekel a téma hogy mi van a halál után, és már rengeteg féle-fajta történetet olvastam a témában de persze egyik sem biztos, erre senki sem tudja a választ, viszont szeretek olvasgatni róla.

Ti mit gondoltok erről a témáról? Nem akarok semmilyen vitát szítani egyszerűen csak kíváncsi vagyok mások véleményére.

Nekem sokféle ötletem lenne, és fogalmam sincs melyik a leghitelesebb, nem egyet én magam találtam ki, úgyhogy lehet hogy hülyeség, de azért leírom.

Az egyik az az ismert reinkarnáció, amire amúgy a legtöbb "bizonyítékot" találtam idáig, még személyes tapasztalatom is van, egy ismerősöm gyerekkora óta lát foszlányokat az előző életéből amit nem lehet filmekre vagy fantáziára fogni,mert olyan dolgokról álmodott újra és újra amiket sehol nem láthatott vagy hallhatott (élénk emlékek háborúról, hadifogságról).


A másik az örökkévalóság.Engem kereszténynek neveltek, de igazság szerint a keresztények által megfogalmazott "örök élet" halálra rémít. Egy esős napon sem tudom mit kezdjek magammal, utálok unatkozni és megrémít a gondolat hogy örökké éljek valahol, akármilyen szép is az a hely, hiszen az örökkévalóságnak sosincs vége...és nekem sem olyan barátom, sem olyan családtagom nincs akit annyira szeretnék hogy örökké akarnék élni vele, szóval ha lenne is társaságom a halál után az sem nyugtatna meg.

Ezért van egy teóriám, hogy egy kis ideig talán élnénk ezen a helyen, vagy talán egyáltalán nem, de valahogy mindenképp visszakerülnénk az életbe. És szerintem az határozná meg hogy milyen életet/családot kapunk, hogy hogyan éltük az előzőt, jól vagy rosszul.


De hiszek abban is hogy vannak különböző dimenziók, és talán ha meghal az egyikben valaki akkor átkerül a másikba, bár ezen még nem sokat gondolkodtam.


De persze keresztényként a Pokol-Mennyország dologban "kellene" hinnem. Gyártottam ma egy új elméletet ami ezen alapszik és lehet hatalmas ostobaság de ezzel lennék talán a legboldogabb. Mivel nagyon szeretek olvasni, van olyan fandomon aminek a szereplőit jobban kedvelem mint az embereket a való világban, jobban kiismertem a jellemüket és szinte már annyira teljes kép van róluk a fejemben, vagy még teljesebb is, mint például a családomról vagy barátaimról. Mi van, ha tényleg van Mennyország, de az nem egy békés fényes hely ahol a szeretteinkkel lehetünk, hanem az a hely ahol a legjobban biztonságban érezzük magunkat, azokkal az emberekkel akiket a legjobban szeretünk? Lehetséges lenne hogy ez egy képzeletbeli hely egy könyvből, a könyvbeli szereplőkkel? Mert végülis ez is mind az emlékeimben, a fejemben van, csakúgy mint az "igazi" emberek a valós helyekkel.


Tudom hogy a nagy része annak amit elmondtam nem valami értelmes és bocsánat hogy ilyen hosszú lett, köszönöm ha valaki végig olvasta:D

Nektek mi a véleményetek ezekről az elméletekről? És nektek személy szerint mi a véleményetek a halál utáni életről?


Ui.: Nem vagyok megszállott, vannak barátaim és életem, ami nem azzal telik hogy ilyen elméleteket gyártok meg olvasgatok a témáról, nem vagyok zakkant:D Egyszerűen csak szeretek merengeni róla a szabadidőmben meg esténként, mert a halál is az élet része is kíváncsi vagyok mi van utána.

17/l



2016. dec. 10. 16:13
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
36%

Ha reálisan és racionálisan nézzük a dolgokat, akkor a halál után semmi nincs. El sem tudjuk képzelni, mivel megszűnünk létezni. És én egy realista, racionális ember vagyok.


Megszűnünk létezni és kész, kampec.


Nincs reinkarnálódás, inkarnálódás, büntetés, jutalom,stb baromságok.

2016. dec. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:

Ezt kihagytam a felsorolásból,mert én ebben sosem hittem.


De ez is egy vélemény amiben sokan hisznek és nem foglak elkezdeni győzködni meg megváltoztatni a hited mert nem ezzel a céllal írtam ki a kérdést, nem akarok veszekedést szítani.


Egy is egy opció egyébként, köszönöm a választ!:)

2016. dec. 10. 16:34
 3/41 anonim ***** válasza:
29%
Mivel az egész pusztán hit kérdése, szabad a vásár, olyan halál utáni univerzumot álmodsz meg, amilyet csak akarsz.
2016. dec. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
92%
Igen, az a bizonyos reinkarnáció és a karma. Tetszik amiket írsz, nyitott elméjű vagy és nem ragaszkodsz a nézeteidhez. Viszont azt kell hogy mondjam, ha meg akarod ismerni a valóság igazi természetét, akkor fel kell adnod az elmélkedést. Az elme korlátozott, a valóság korlátlan és teljességében megismerhetetlen. Viszont ha hagyod az elmélkedést, és helyette szemlélődsz a dolgok valódi természetén, ha nem veszel el a tartalmakban, akkor elkezded megtapasztalni az egyetlen létező valóságot. De ez csak úgy lehetséges ha az elméből eltávolítasz minden ragaszkodást, mert az elme mindig beleragad a dolgokba, teljesen mimdegy hogy múltbeli eseményekbe, jövőbeli képzelgésekbe, képes olyan elméleteket építgetni, aminek az alapja eleve egy félreértésből kialakult téveszme. És közben mindig kiesik a valóság megtapasztalásából, illetve van hogy azonosul ezekkel az elméletekkel és képes leélni egy egész életet úgy hogy meg van győződve arról hogy ide meg oda kerül halála után. Ha viszont képes vagy te magad az élet megtapasztalója maradni, akkor rájössz hogy a tudatod az egyedüli biztos pont, az elme csak a tudaton keresztül megtapasztalt dolgoknak a lenyomatát őrzi, illetve ezekből szőtt illúziókat, és így jön létre az én illúziója, ami nem más mint gondolatok összessége. Ez viszonylag könnyen megérthető intellektuálisan, viszont gyakorlással megtapasztalható...
2016. dec. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
91%
És ha igazán nyitott vagy olvasd el a Bhagavad Gítát, sokmindent meg fogsz érteni...
2016. dec. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, elolvasom majd a könyvet is:)

Tudom hogy fontos megtapasztalni a a dolgokat és több nézőpontból szemlélni, de az a helyzet hogy szeretek elmélkedni, nekem ez egyfajta kikapcsolódás,és maximum csökkenteni tudom de teljesen megszűntetni nem.

2016. dec. 10. 18:14
 7/41 anonim ***** válasza:
100%
Töltsd le és olvasd el Dr. Michael Newton könyvét :Lelkünk útjai I-IV című könyvét! Benne van a válasz. De úgy kezd el, mikor nagyon ráérsz, mert nehéz letenni. Bárcsak nekem ajánlotta volna valaki ezt a könyvet 17 éves koromban!
2016. dec. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
76%

Sokat szoktam olvasni találomra, és engem is meg rémít az örökkévalóság gondolata. Én abban akarok hinni, hogyha megdöglök egy másik párhuzamos valóságban kezdem újra vagy egy másik dimenzióban, ami ennek a dimenziónak az ellenkezője. :D A keresztény vallással és az összes többivel nem szimpizek, aki persze a paradicsomban akar hinni nyugodtan költözön oda. A sátánisták meg menjenek a pokolba, úgyis túl zajosak.

65/F

2016. dec. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:

Javaslom eleve megközelíteni a témát avval a kérdéssel, hogy ténylegesen, eredendően mi az, vagy ki az az "én"?


Ha ezt megérted, akkor fel fogsz hagyni olyan értelmetlen kérdések kutatásával, hogy "ÉN hova kerülök a halálom után", és a többi.


Egy másik előzetes lényeges kérdés: Mi az az idő valójában?


Ha erre a két kérdésre egyre inkább érted a választ, egy csomó eddigi kérdésedet értelmetlennek fogod látni, és meg fogod érteni a halál "utániak" meg a születés "előttiek" lényegét.


És amikor itt az "ideje", valamilyen szinten maradandó tapasztalatod, tudati emléked is lesz erről. De addig az "én"védő mechanizmus gátolja ezt a tapasztalást.

2016. dec. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
30%

A reinkarnáció eleve bukovári, hiszen az emberiség létszáma gyorsan nő, ezért nem lehet mindenkinek előző élete.


Vagy akik ma élünk, azok túlnyomó többsége tücsök, bogár, földönkívüli volt korábbi életei során.


Úgy jó ha vége van mindennek, ha meghalunk. Ha örök élet van az inkább átok mint áldás.


Ha egyszer elfáradsz, megöregszel, ki akarsz szállni de nem lehet, élned kell újra és újra, más testben, más dimenzióban, akárhol - az nagyon rossz dolog lenne, az maga a pokol.

2016. dec. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!