Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Ha valaki meghal, akkor a...

Ha valaki meghal, akkor a halottat kell sajnálni, vagy az itthagyott rokonokat?

Figyelt kérdés
Az én álláspontom szerint a rokonokat,mert a halottnak már jó,viszont a rokonoknak hiányozni fog egész életükben.Ti hogy vagytok ezzel?Én lélekvándorlás párti vagyok,tehát biztos jobb egy szenvedő beteg embernek a halál,mint a többi szenvedés...Ti hogy vagytok ezzel?Nem kéne úgy fogadni a halált,mint pl Mexikóban?Miért ennyire félelmetes és szomorú a halál?Attól,hogy elvileg nem tudunk semmit sem,hogy hová kerülünk?Mert attól még lehet,hogy jó helyre megyünk,hogy nem tudunk róla,az egész csak hozzáállás kérdése,hogy optimistaként hiszünk valami jó dologban,vagy pesszimistaként pokolban hiszünk,vagy teljes megsemmisülésben..
2010. máj. 7. 20:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
56%
egyiket sem kell sajnálni.
2010. máj. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én is amondó vagyok, hogy aki itt maradd, annak sokkal rosszabb. Mármint ha egyáltalán rossz meghalni.


Erről az jotott eszembe, hogy múltkor egyis ismerősünk elment az erdőbe, hogy felakasztja magát, de írt búcsúlevelet, és véletlen pont akkor ért oda a család, amikor "készült megtenni" :) Micsoda véletlen :)


Öcsém erre úgy reagált (mármint az öngyilkossági szándékra), hogy ő teljesen megérti, mert sok problémája van.

Erre én megkérdeztem tőle a következőt (tudni kell, hogy nagyon közel állunk egymáshoz):

Tegyük fel, nekem problémáim vannak. Öngyilkos leszek. Te megértenéd? Mert nekem innentől nem lennének problémáim. És neked?


Hát félre állt a szája, nem tetszett neki a feltételezés. Azóta ha szóba kerül bárkivel beszélgetve az öngyilkosság, ő az első aki fennhangon hirdeti, hogy mekkora önző állat, aki ilyet művel a családjával, mert a problémákat igenis meg lehet oldani :)


Szóval ja, annk rossz aki itt marad, mivel hiányozni fog neki az elhunyt. (Ja, és én is hiszek a reinkarnációban)

2010. máj. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Én is abban hiszek amiben te:)
2010. máj. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

Én is kb. abban hiszek amiben te, DE:

Van olyan, hogy hirtelen történik valami, amire a lélek még nincs felkészülve, de magasabb szempontból ez így jó.

Pl. Most lehet itt olvasni a GYK-n, hogy egy nagymama, aki imádta a családját, kisunokáját, 2 óra alatt hirtelen meghalt és most "visszajár", ill, nem ment még el, a kisgyermek látja is.

Szóval van amikor sajnálható az elhunyt (mert hiszen elvesztett sokmindent), van amikor nem.

2010. máj. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
de erről ugye a nagymama véleményét nem tudjuk...a lélek meg amúgy is marad kb 30-40 napig,az meg,hogy jeleket hagy,nem azt jelenti,hogy rossz neki ott,hanem ha jól tudom megbeszélték,hogy jelet fog adni!!!Ez pedig nem mindegy!A nagymama mindent lát,mindíg ottlehet,talán még többször is,mint mikor élt!És legfőkkép azért hagyja a jeleket,hogy tudassa,hogy jól van,és hogy van élet a túlvilágon,hiszen megbeszélték,hogy ezt fogja tenni,ha meghalna!(ilyenkor nem is értem,hogy nem tudják bizonyítani a túlvilág létezését)
2010. máj. 7. 21:24
 6/17 anonim ***** válasza:
Aki elment azt már nem kell sajnálni, az itt maradókkal pedig együtt érezni kell.
2010. máj. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
minél többet gondolunk rá annál rosszabb de a jóra emlékezni kell
2010. máj. 7. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
Úgy gondolom, hogy nem "kell" sajnálni egyik felet sem. Együtt érezni az itt maradókkal, szükség szerint támogatni őket, az sokkal fontosabb. A távozótól pedig búcsút venni, gondolni rá, imádkozni érte, hogy tudjon emelkedni, biztatni őt is a búcsúzásra.
2010. máj. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
A szövegben levő kérdésre (Miért ennyire félelmetes és szomorú a halál?): Szerintem realista hozzáállással nem az. Nem annyira félelmes és nem annyira szomorú. Ha azt gondolod, hogy a túloldalt is várnak rád/a távozóra nehézségek és örömök is, miért lenne mód felett félelmes vagy szomorú?
2010. máj. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

mondjuk az sztem hülyeség, hogy minnél többet gondolunk a halottra, annál rosszabb. Ki akar úgy meghalni, hogy tudja, hogy nem gondolnak rá?

Szerintem se kell sajnálni a halottat... viszont van egy ismerősöm, most halt meg, őt nagyon sajnálom, mert tudom, hogy nem volt jó az élete. Félt lépni, döntéseket hozni, így mindig egy helyben rostokolt. Milyen lehetett meghalnia azzal a tudattal, hogy nem is élt igazán?

A rokonokat természetesen nagyon sajnálom. Mindenkinek fájdalmas, ha az, akit szeret, egyszer csak "nincs".

2010. máj. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!