Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Szerintetek az empátia-telepát...

Szerintetek az empátia-telepátia ikerlelkek közt oda-vissza működik?

Figyelt kérdés

Magyarul gyakran érzem meg ő mit érez éppen, akkor is, ha nincs jelen. De nem tudom lehetséges-e, hogy ő is így van ezzel.

Nem tudom őt megkérdezni, mert egy ideje nem beszél velem. De azért megkérdezem, hogy általánosan ti mit gondoltok erről, vagy milyen tapasztalataitok vannak ezzel kapcsolatban.


Kieg. Igen, biztos vagyok benne, hogy ő az én lélekikrem. Mikor találkoztunk, nagyon hamar egymásra hangolódtunk (az érzéseim kezdettől pozitívak voltak irányában, de 20 perc után már társalgásba is kezdtünk, pedig én aztán elég nehezen nyitok, batátkozok), és bár akkor láttam először, nem éreztem őt idegennek. Mintha mindig is ismertem volna. Ritka, hogy nekem úgy igazán szimpatikus legyen valaki, de ő azonnal a szívembe lopta magát. Úgy éreztem ez kölcsönös, bár nem szeret az érzéseiről beszélni, de a gesztusai erről árulkodtak. Boldogság és nyugalom szállt meg a közelében. És bizalom. Bíztam benne. Azt hittem... hogy ilyen nem lehet. Egyszerűen kizárt, hogy viszonozza. Azt hittem álmodom, ahogy ő is nyitni kezdett, kedves volt, érdeklődő, és már az elején, és később is, akkor is figyelt rám, mikor azt hittem, hogy nem. Pedig de. Mikor beszéltünk, éreztem, őt tényleg érdeklem, tényleg figyel rám, de mint kiderült akkor is, mikor épp nem beszéltünk, én pedig ettem magam... Hogy vajon...? Ő pont ugyanígy érzett. Nem volt biztos mit gondolok róla. Ugyanaz a bizonytalanság emésztett minket. A barátom szülinapja volt, de nekem csak ő járt a fejemben. Nem akartam, de aztán pedig rendre egymáshoz csapódtunk, míg ők a párjával turbékoltak. Ja és kétszer is mondtam neki szerintem épp mire gondol, ő pedig azt mondta: pontosan!

A barátaink is észrevették, hogy köztünk van valami, már akkor, mikor még azt gondoltam, á, dehogy... aztán azt, honnan tudják? Viccelődtek is rajtunk, meg utalgattak.

Tudom ez nem tűnik rendkívülinek, de nekem az volt. Sosem történt még velem ilyen azelőtt. Még csak nem is ő volt különleges... Teljesen átlagos. Hanem amit iránta éreztem. Nincs rá más szó, különleges volt. Aztán ismét elfogtak a félelmek, hogy ez ennyiben marad. De 3 nap múlva ő keresett engem.Az érzés pedig továbbra sem szűnt. De.. egyszerre félni is kezdtem. Ok nélkül taszítani kezdett, megijedtem. Minden olyan gyorsan történt! Folyton a telón lógtunk, és olyan dolgok kerültek szóba.. Ami pár nap után még olyan korai volt... A barátjai azt mondta rólam faggatta! És olyat mondott oda költöznék-e szerinte ahol ők laknak? Meg egyebeket, de ettől az állam leesett. Kérdezgette mit érzek iránta, azt mondtam előbb ismerjük meg egymást, nem mertem bevallani. Én is kérdeztem, de nem sokat mondott. Abból viszont úgy éreztem, ugyanazt, amit én.

Aztán közénk állt valami. Valaki. A párja borzasztóan féltékeny mindenkire, ellenőrzi őt stb. Úgy hitte és nem rosszul, hogy őt zavarná, ami köztünk van. Eltitkolta hát, ami az ő döntése volt. Én erről nem beszéltem vele. Hazudott neki. Aztán rajtakapta, hogy írt nekem. Utána megszakította a kapcsolatot, de ígérte, hogy jelentkezni fog. Azon agyalhatott hogyan is rendezze ezt... De a félelmek végül győztek... Egyre hezitált, én pedig nem beszélhettem vele. Az idő pedig nyúlt, és én is hezitálni kezdtem... Félni. Rettegni, hogy elveszítem. És ez betett. Hibát követtem el. Elmondtam a párjának mi a helyzet. Őrjöngött. Már tudom, hagynom kellett volna neki, hogy úgy adja be neki, hogy elfogadja... hiszen ő ismeri. De ezzel őt is megbántottam, csalódott bennem, nem beszélt velem többé, a barátait se hallgatta meg többé, akik mellettem álltak, sőt, őket is ellenem uszította. Ha hagyta volna, hogy beszéljek vele, tudom, hogy újra érezte volna, hogy ez milyen különleges... és talán... De elzárkózott. Nem bántani akart. Mindenki más ezt hiszi, de én tudom, hogy nem. Csak ő ilyen. Csalódott, dühös volt, és magányra vágyott. Nem akart elmarni, de csak ez a módja volt. Így viszont a félelmek végleg győztek. A józan ész a szív, a lélek, az érzelmek felett. Engem alig ismert.. a párját pedig szereti... Egyértelmű volt. Aztán... így maradt.

Mielőtt a párja rajtakapta, hogy írt nekem, aznap nagyon ideges voltam! Tudtam, hogy valami baj fog történni. Éreztem. Majdnem sírtam... Nagyjából akkor, mikor történhetett... Aztán elmondta...

Mikor egy ideje nem beszélt velem, egy-két nap nagyon ideges voltam, pedig semmi okom nem volt rá, de rázott az ideg.. A barátom is látta rajtam. Mondtam valakivel van valami! Azt mondta ő elég zizi és ideges, rossz kedvű, a párja (a barátomé) azt mondta nem lehet beszélni vele, nagyon kivan. Furcsán méregetett közben. Mintha tudnom kellene. De közöltem vele, hogy emlékezzen csak rá, hogy velem nem beszél, nem volt akitől ezt tudjam! Na ekkor meglepődött. Tudta, hogy igazam van. Mégis ok nélkül olyan ideges és nyugtalan voltam, mint ő.

Az elején biztattak, hogy ne féljek, keresni fog, de megmondtam nekik, hogy higgyék el, érzem, hogy nem fog. Mondanom se kell kinek lett igaza, és majd belebetegedtem.

Ez nem tudom számít-e, de hónapokra rá egyszer a párom azt kérdezgette tőlem kibékülnék-e vele. Pontosan aznap felhívott az ő párja (nem ismerik egymást), hogy azóta találkoztam-e vele? Megmondtam az igazat, hogy nem találkoztunk. De furcsa volt.. Az én párom is akkortájt tapasztalt nálam valamit, amiért felhozta... És az övé is, csak ő már nem hisz neki, és rögtön engem kérdezett.

Két hónapra rá én szakítottam a párommal. 1-2 napra rá az ő párja közösségi oldalán olyan posztokat találtam, amik arra utaltak, hogy pont abban az időben ők is összevesztek.

Azt nem tudom ők kibékültek-e, mi nem. Azóta nem igazán tudakozódtam efelől. A (volt) barátommal ugyan pár hétre rá összefutottam, ő azt mondta nem boldog a lánnyal. Ő mondta, én nem mertem faggatni róla. Ezek konkrét példák, de néha úgy érzem épp rám gondol... Vagy érzek valami különöset, ami nem odaillő... és mégis...

Fontos lenne tudnom, vajon ő is tapasztalhatja-e ezt, mert ez maradt köztünk az egyetlen, utolsó kapocs. Tudom, hogy valódi, hogy nem csak beképzelem, de jó volna tudni ő érzékel-e hasonlót, tudja vagy sem akár, hogy ez mi. Érdekelne hasonló helyzetben, kapcsolatban lévők tapasztalata!



2017. júl. 8. 02:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
Alapul vettèl egy elkèpzelèst, hogy van ikerlelked. Hitet vetettèl ebbe az elkèpzelèsbe. Befogadta az elmèd ès miközben megtapasztalta a tudatod èrzelmek kapcsolódtak hozzá. Ha eltávolítod a gyökerèt a problèmádnak, esetünkben azt, hogy van olyan, hogy ikerlèlek, akkor megszűnik minden ami kapcsolódik hozzá. Kilöki az elmèd ès nem tapasztalja tovább a tudatod.
2017. júl. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
49%

nem értem a kérdést?

Szerinted miért csak az egyik irányba működne???

persze ez odavissza dolog!


de ezt a kapcsoaltot nem ikerlélek kapcsolatnak nevezném, hanem erős köteléknek. Az ikerlélek fogalmat alaposan félreértik. Olyan dolgokat kapcsolnak hozzá amikhez sose volt köze. Pl szerelem.

2017. júl. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
Még lélek sem létezik, nemhogy ikerlélek. Ezt bizony nagyon beképzelted.
2017. júl. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Az, hogy neked nincs, nem jelenti azt, hogy másnak sincs.
2017. júl. 8. 20:24
 5/16 anonim ***** válasza:
38%

"érzem meg ő mit érez éppen" és "egy ideje nem beszél velem"


a második állítás kizárja az elsőt. Hogy tudhatnád, hogy amit érzel, azt ő épp akkor érzi, amikor nem beszél veled, tehát nincs visszajelzés? Képzelegsz. Ami felesleges, és káros. Ugyanakkor hamis.

2017. júl. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Ha elolvasnád, tudnád honnan tudom. Én nem akartam ezt hinni! Tapasztaltam! Ő a barátom párjának a haverja volt. Mikor ő már nem beszélt velem, attól ő és a barátom párja még beszéltek egymással. Egy helyen laknak. A barátom elmondta egy részét annak, amit a párjától hallott. Ő is találkozott vele.

Innen tudtam. Mielőtt elmarta őket tőlem. Ő és a barátnője.

Aznap, mikor még utoljára, normális szóváltás történt köztünk. Közben egyre idegesebb lettem. Nyugtalan. Aztán nem írt. Ekkor már biztos voltam benne, hogy baj van, pedig semmi amit előzőleg mondott nem uralt erre

2017. júl. 8. 21:02
 7/16 A kérdező kommentje:

Aztán megírta mi történt. Előre éreztem, hogy valami baj lesz, pedig nem volt jele. Kedves volt. Azt mondta hiányzom neki. Várta a találkozást, én is. Aztán nem írt egy ideig. Máskor sem lógott a telón egész nap, gondoltam 1-2 óra és jelentkezik. De a sírás kerülgetett. És mikor előkerült azt mondta a csaj látta a telefonját, és arra kért ha rámír, hazudjak neki? Kérdezni próbáltam, de ígérte másnap ír. De nem írt többé.

A barátaim mentegették, hogy földhöz vágta idegességében a telefonját, azért nem ír... Na mindegy. Akkor még biztattak. Tök arik voltak. Egyik nap mégis nyugtalan voltam! Sőt reszkettem! A barátomnak mondtam valakivel lehet valami! Azt mondta ő is mostanság elég ideges, bolond, nem lehet szót érteni vele... Stb. Aztán nézett rám, mintha szórakoznék vele, mintha tudnom kellene. De hiszen ő nem írt többé nekem! Mikor kimondtam láttam, hogy hirtelen neki is eszébe villan ez, és megdöbben. Éreztem őt. Láttam a rémületet a barátom szemében, hogy ez egyszerűen lehetetlen... És mégis.

Aztán volt az a hívás is. Aznap a párom is róla faggatott kibékülnék-e vele?? Elméletben. Ha ő akarna. Erre aznap felhívott az ő párja is, ki tudja kitől szerezte meg a számom, hogy találkoztam-e vele azóta? És ne hazudjak. Mind a ketten tudtak valamit... Éreztek... velünk kapcsolatban.

Áprilisban szakítottam a párommal. Pár napra rá megnéztem kíváncsiságból a közösségi oldalukat. Arra utaló posztokat találtam, hogy pont akkor köztük is történt valami. Ez nem hit kérdése! Ha felbasznám magam azt mondanám nézzétek meg a lány adatlapját! A párom pedig kérdezzétek meg mikor szakítottam vele! Ez tény!

2-3 hétre rá a volt barátom mondta, hogy ő nem boldog a lánnyal. Persze ezt tudtam! De igazolta a sejtéseimet.

És ez nem minden eset, de erre mindre van bizonyíték.

2017. júl. 8. 21:30
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
Ja, úgy hívják hogy véletlen egybeesés. Továbbra is csak képzelődsz.
2017. júl. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

#2 Nem szerelemről van szó köztünk, inkább rendkívüli módon kedveltem és kötődtem hozzá. Tetszett is mert helyes és vonzó, de tudtam szerelemről szó sem lehet köztünk. Mindkettőnknek párja volt. Én csak szerettem volna alaposabban megismerni, közelebb kerülni hozzá. De a párja nem csak a csajoktól félti, hanem azoktól a haverjaitól is tiltja, akiket ő nem kedvel... Ilyen haverja volt a barátnőm párja is. Ráadásul nő vagyok. Ezért akarta a velem való kapcsolatát titkolni előle. Mert egy olyan haverja nő ismerőse vagyok/voltam akit a párja nem csíp. Ennyi elég is volt hozzá.

A kérdést pedig azért tettem fel, mert ha valódi ez a dolog köztünk, és ő is tapasztalhatja, akkor szeretnék megpróbálni valami módon üzenni vele neki, mert ez maradt az egyetlen kapocs köztünk... Ha... Egy nagy ha. Ha ő szintúgy tapasztalja ezt

2017. júl. 9. 00:17
 10/16 A kérdező kommentje:

Akkor is tapasztaltam, hogy hasonlóan éreztünk, mikor találkoztunk. Akkor is néha megéreztem mit érez\mire gondol, mikor írkáltunk egymásnak. De azok az esetek a legfurcsábbak, mikor már nem beszélt velem, de máshonnan mégis kaptam olyan visszajelzéseket, hogy ez nem szűnt meg, továbbra is érzékelem őt. Én is úgy voltam vele, biztos csak én gondolom túl, misztifikálom túl a dolgokat... Aztán többször újragondoltam. Szkeptikus szemmel is. De voltak momentumok, amiket sehogy se tudtam tagadni, amikre sehogy sem akadt reálisabb magyarázat.

És azért a kérdés, mert empata vagyok. Mással is tapasztaltam hasonlót, de nem ilyen szinten, és mikor nem beszéltem az illetővel, akkor nem folytatódott. Az... egyszerűen másabb volt.

Azért a kérdés, mert ő semmiféle utalást nem adott, hogy így volna vele, bár ez nem jelent sem igent, sem nemet. Többször éreztem azt, hogy hasonlóan érez dolgokat, mint én. Mikor még volt köztünk kapcsolat. De az csak megérzés volt. Arra nincs bizonyság. Csak azt tudom, hogy később én voltam ok nélkül nyugtalan többször is, mikor vele történt valami, mikor ő volt ideges, nyugtalan, rossz kedvű stb.

Mielőtt ismertem volna, a múltunkban is van sok hasonló momentum. De! Na ezekről győzködöm magam, hogy az véletlen egybeesés. Olyankor mondom magamnak na figyelj, van két füle , és nem szatyor! Van orra, két keze, két lába, pont, mint neked! :D Szokott enni és aludni :D :D Nem vagyok én elvakult hívője ennek az egésznek. Viszont egyrészt hiszek a reinkarnációban, másrészt az ikerlélek kapcsolat fedi talán a legjobban, amit vele tapasztaltam. Lehet akár lélektárs vagy rokonlélek... Nem ez a lényeg, én nem ragaszkodom körömszakadásig az ikerlélek-elmélethez. Csak érdekel, hogy ez hasonló esetekben oda-vissza dolog-e. Tudom, ha ő az akinek gondolom, akkor úgy kellene legyen. De ez most különösen foglalkoztat.

2017. júl. 9. 04:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!