Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Lehetséges az, hogy egy ember...

Lehetséges az, hogy egy ember borzasztóan vágyódik egy bizonyos helyre (vagy régióba), holott semmi nem köti őt oda?

Figyelt kérdés

És nem azért, mert azon a helyen mondjuk jobb az élet, vagy jobbak az anyagi vagy életkörülmények, pont ellenkezőleg. Olyan helyen (vagy régióban) szeretne élni, ahol mondjuk szegénységben kéne élljen, jóval keményebben kéne dolgozzon de még ez sem tartaná őt vissza a "vágyódástól". Sőt, gyakran még álmodik is róla éjjelente.

Előfordulhat, hogy valaki mondjuk Afrikára, Polinéziára, a Távol-Keletre vagy egyéb régióra tekint úgy "mintha egykori otthona lenne" és "honvágyat" érez iránta?


2017. aug. 27. 20:16
 1/10 anonim ***** válasza:
21%
Lehetsèges. A reinkarnációs dolgoknak semmi köze a kèrdèshez. Elèg ha valaki mèlysègeiben is belegondol, hogy mekkora ez a bolygó ès mennyi csodás ember alkotta hely van rajta. Mennyi minden találtunk ki a fejlődès során ès mennyi mindent próbálhat ki bárki.
2017. aug. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

"Elèg ha valaki mèlysègeiben is belegondol, hogy mekkora ez a bolygó ès mennyi csodás ember alkotta hely van rajta. Mennyi minden találtunk ki a fejlődès során ès mennyi mindent próbálhat ki bárki."


Az ember alkotta dolgok tartoznak a legkevésbé a kérdés témakörébebe.


Én arról beszéltem hogy valaki annak ellenére vágyódik más, az övétől eltérő kultúra és életkörülmények közé, ami amúgy teljesen idegen tőle.


Pl. mi van akkor, ha valaki átlagos hétköznapi életet él, van munkája, otthona és igazából semmiből sem szenved hiányt, de valamilyen megfoghatatlan vágy hajtja, hogy ott éljen az afrikai busmanok, az alaszkai eszkimók, a pápuai benszülöttek, a csendes-óceáni halászok, a sivatagi beduinok esetleg a mongol nomádok között?


Én erről beszéltem.

2017. aug. 27. 20:57
 3/10 A kérdező kommentje:

A "honvágy" az az érzés, amikor idegennek érzi magát az ember azon a helyen, ahol éppen van és ami távol van az otthonától. (Nem országra, hanem térségre vonatkozóan.)


Mi van akkor, ha ezt az ember már születésétől kezdve érzi? Ráadásul minél jobban erőt vesz rajta ez az érzés, annál inkább idegennek érzi magát ott, ahol él. Viszont azt is tudja, hogy azt az életet kell élnie, ahová született, nem teheti meg hogy csakúgy felkerekedik és nekilát ahhoz a "másik élethez" ami után vágyódik.


Ilyenkor kezd el azon agyalni az illető, hogy miért van ez?


Pár példa:


[link]


[link]

2017. aug. 27. 21:19
 4/10 Duenna ***** válasza:
Lehetséges, hogy ilyen helyről inkarnálódtál ide, és most visszavágysz oda. Van ilyen. Ha lehetőséged lesz az életedben, akkor látogass el egy utazás során valamelyik helyre, vagy próbálj majd ilyen helyen valamilyen munkát vállalni.
2017. aug. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

# 4

Nem magamról beszéltem. Egyébként akinek láthatóan nincs köze a témához, az inkább ne válaszoljon.

2017. aug. 27. 23:53
 6/10 Fish1 ***** válasza:
100%

Van ilyen, igen. Előző életből megmaradt emlékkép is lehet, de az is, hogy születés előtt eltervezte ez az ember, hogy ott fog élni, mert ott van feladata, és ezért érzi, hogy vonzza az a bizonyos hely, vagy embercsoport.

Szerintem érdemes a belső hangot követve élni, ennek az embernek a helyében elmennék arra a helyre.

2017. aug. 28. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

# 6

Igen, pont erre akartam én is kilyukadni. Mert ha azt nézzük hogy minden lélek egy meghatározott céllal születik amit teljesítenie kell, akkor miért lehet az emberben olyan vágy hogy olyan helyen és körülmények között éljen ami amúgy teljesen idegen tőle?

Viszont mi van akkor ha mondjuk több okból sem teheti ezt sem? Pl. már van saját élete azon a helyen, ahová született, továbbá különböző akadályok (pl. különféle politikai, demográfiai viszonyok, a másik országban való letelepedés nehézsége, az ottani környezetbe való beilleszkedés stb. akadályozzák ebben emiatt pedig az illető inkább elfolytja, vagy nem vesz tudomást a belső érzéseiről?

Vajon addig fog ezzel szembesülni a következő életeiben, amíg tényleg oda nem költözik, ahová vágyódik?


Igazából ez volna a kérdés lényege.

2017. aug. 28. 06:24
 8/10 Fish1 ***** válasza:

Az akadályokkal kapcsolatban több dolog is megfordult a fejemben. Egyrészt az, ha tényleg annyira súlyosak az akadályok, hogy az ember nem tud rajtuk átlépni, akkor lehet, hogy még nincs itt a dolog ideje.

De olyan verzió is eszembe jutott, hogy az akadályok vajon tényleg akadályok-e, vagy csak annyiról van szó, hogy első ránézésre nehéznek tűnik a dolog, az ember nem tett még egy lépést sem, vagy csak a komfortzónából való kimozdulás nehézkes és könnyebb kifogásokat találni?


Az elfojtás szerintem nem egészséges dolog, bármiről is van szó. Előbb-utóbb a felszínre tör, még ha bizonyos esetekben sok idő is kell hozzá. És mint írtam, szerintem érdemes a belső hangra hallgatni, mert ez a lélek útja. Agyból élni lehet, de nem érdemes. Utólag mindig bebizonyosodik, hogy a megérzés volt jó. És ezek nem véletlen jönnek, ezek tartanak vagy terelnek a helyes útra. :)


Azt mondom, hogy ez a dolog nem feltétlen fog következő életekig elhúzódni. Lehet ebben az életben is hatása. Az élet olyan, ha egy megoldandó dolog elénk kerül, de azt nem oldjuk meg, hanem odázzuk, elnyomjuk, vagy ugyanazt a hibát elkövetjük többször is, akkor mindaddig kapjuk azt újra és újra, amíg rá nem jövünk, hogy valamit mégiscsak kezdeni kellene vele, mert a fejlődésünket szolgálja. Az ismétlődések pedig egyre keményebbek, minden pofon egy kicsit nagyobb, mint az előző, ha nem tanulunk belőle. És létezik olyan eset, hogyha valaki nagyon nem arra megy, mint amerre még odafent eltervezte, akkor kap néhány komolyabb jelet, hogy nem jó úton halad, és ha ezek ellenére sem változtat, akkor kivonják a forgalomból fentről. Durván hangzik, de van ilyen. Lesz egy balesete, vagy hirtelen halála, vagy akármi, aztán következő életben kezdheti megint, de lehet, hogy még nehezebb körülményekből.


Az, hogy ez a hely hívogatja az embert, biztos, hogy azt jelenti, hogy ott is kell élnie ennek az embernek, vagy lehet, hogy csak néhány látogatás elég lenne? Ha karmikus feladata van ott, az nem biztos, hogy egy fél életre szóló dolog, szerintem.

Az álmok egyébként jól tudnak terelni a helyes útra bizonyos esetekben, most nálam is van egy hasonló szitu, és vissza is fogok menni arra a helyre, végleg.

2017. aug. 29. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Laylah ***** válasza:

Nagyon is lehetséges. Azt hittem, csak én vagyok ilyen helyzetben, örülök a tudatnak, hogy nem vagyok egyedül ezzel! :)

Nekem már nagyjából egy évtizede van az az érzésem, hogy nekem Magyarország nem otthonom, én nem vagyok ott otthon, hiába magyar az anyanyelvem és ott nőttem fel. Írországba akartam/akarok menni, már akkor is oda akartam, oda vágytam, mikor még be sem tettem a lábamat ír földre (ez egyébként csak idén májusban történt meg), de mikor szálltunk fel a repülővel, sírtam, hogy ott kell hagynom a "hazámat".

Úgy néz ki, hogy októbertől ott is fogok élni.

27N

2017. aug. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen,kedves kérdező. Pont hasonlót érzek. És nem tudom megmagyarázni az okát. Csak érzem, hogy ott van az a hely és mintha éreznék egyfajta hiányt. Szintén ha meghallok abból az országból származó zenét akkor egyszerűen el sem tudom mondani, hogy mennyire hiányzik az, vagy valami. Nem tudom ez micsoda, de elég erőteljes érzés. Főleg, hogy most nem olyan rég megismertem egy onnan származó embert és érzem, hogy tetszik nekem, holott soha nem tetszettek az ilyen férfiak és ha ezt valaki mondja nekem régebben, hogy ez a férfi tetszeni fog, vonz benne valami kinevettem volna.
2017. szept. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!