Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Titeket nem nyugtalanít, hogy...

Titeket nem nyugtalanít, hogy x életben ellenkező nemű voltál?

Figyelt kérdés

Nem tudom magam elképzelni, hogy a másik szerepet töltöm be.

Illetve azt sem tudom elképzelni, hogy milyen lehet nemtelennek, illetve mindkét nemmel bíró lénynek lenni.

És utóbbit nem csak lélek szinten, hanem fizikálisan is, mikor még nem volt meg a szétválasztás, ezért fizikai testben mutatkozott meg mindkét nemi jegy. Akárhogy is nézem, jelenlegi tudásommal nem lehet egy szép látvány :)

Hogy kell ezeket elképzelni?


2017. okt. 22. 21:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%
Nem, mert csak ez az egy életem van. nem volt semmilyen más, x életem.
2017. okt. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nem.
2017. okt. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Androgün vagyok, nincs is valamirevaló nemi identitásom, illetve ez a vegyes van. Hogy biológiailag mi a nemem, az nem túl fontos, max. most már, kialakult élettel, párral, tervekkel azért ne változzon már.


De egy újjászületéskor még a számomra sokkal fontosabb jellemzőim is megváltoznak, az már nem teljesen én vagyok, tökmindegy, hogy mi a nemem (hermafroditának lenni nehéz lehet, szóval inkább legyen legalább biológiailag egyértelmű, ha kérhetem, de egyébként nincs preferenciám). Ha megmaradnék én magam, s talán még az emlékeim is, akkor szeretnék másnemű lenni, poén lenne. De nem baj, ha nincs váltás. Igazából irreleváns ez. Kivéve, ha olyan helyre születek, ahol nőként komoly hátrányban lennék, azt utálnám, ezt az idióta fejletlenségi szintet én már rég elhagytam, de egyes országokban még tombol.


De mivel tipikusan nem emlékszünk előző életünkre, mégis miért nyugtalanítana minket, hogy akkor nemileg mik voltunk? Az egy másik élet.

2017. okt. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Lehet rossz a megfogalmazás, nem nyugtalanít, inkább olyan idegenkedve elmélkedek ezen, vagy nem is tudom, hogyan lehetne kifejezni.

Amennyire én tudom, az androgün lények egyedül képesek voltak életadásra, azt viszont nem tudom, hogy az akkori és a mostani helyzet mennyire tér el, feltételem, hogy nem teljesen ugyanaz.

Azt el tudom képzelni, hogy abban a helyzetben az a "normális", mint ahogy nekem most ez, de ezzel a tudattal nem tudom magam olyannak látni idegenkedés nélkül.

Mivel az én életem minden életem, nem látok kivetnivalót azokban való elmékedésben. A jelenlegi testet hordó örökké létező én kiváncsi, nem a szóbanforgó test agya, bár fenntartanám a tévedés lehetőségét, mivel az elvileg mindentudó.

Mindenesetre érdekes az is, hogy minden egy, mindennel és mindenkivel egy vagyok, minden benne van mindenben stb.. Egy vagyok azzal is, aki bánt, aki utál, aki idejön sületlen választ adni :)

Valahogy nem tudok elszakadni a szeparált világ illúziója által létrejött, megszokott képtől.

2017. okt. 22. 23:07
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Te mit szívtál?

Csak mert én is kipróbálnám.

2017. okt. 23. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ezt nem is tudtam.
2017. okt. 23. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Minden lélegzettel beszívom az egyetemes éltető életenergiát. Te minden bizonnyal levegőnek hívod.
2017. okt. 23. 08:36
 8/15 anonim ***** válasza:
Engemet nem érdekel, mert úgy is az ördögnek adom a lelkem. :D
2017. okt. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"Hogy kell ezeket elképzelni?" Nem kell. Nincs vele dolgod.


"Titeket nem nyugtalanít...?" Engem nem nyugtalanít. Minthogy semmilyen emlékem nincs bármiféle előző életről, az akkor nememről sincs. Ilyen erővel azon is kesereghetnék, hogy jajj Istenem, nem tudom elképzelni, milyen krumplibogárnak lenni. Van ennek bármi értelme? Ne fáradj, megválaszolom: nincs.

2017. okt. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Druidarya ***** válasza:
Úgy tűnik mintha kevernéd a biológiai és szellemi nem fogalmát. A természet tele van hermafrodita lényekkel ma is, nézz a növényekre, meg egy sor alsóbbrendű állatra. A mai emberi test hermafrodita ős-ős-ősformái is ilyesfélék voltak. A biotechnológiának hála, rohamléptekben haladunk egy olyan biológiai-transzhumán jövő felé, mely a természetes szaporodást csak alternatívaként hagyja majd meg, a nemeket pedig gyakorlatilag meghaladja. Akkor az lesz a "természetes"! A szellemi nem teljesen más. A szellemi lényegébe visszavonult diszkarnált individualitásnak nincs neme, nem is hermafrodita, de általában kimutatható egy tendencia, hogy inkarnálva inkább melyik nemet preferálja. Felesleges tűnődni rajta; ha részt veszel egy reinkarnációs emlékeket előhívó ülésen biztosan fogsz találni ellenkező biológiai nemű életet, és az lesz a furcsa, hogy valahogy ez nem is lesz furcsa.
2017. okt. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!