Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Nagyon sürgős a kérdésem....

Nagyon sürgős a kérdésem. Lehet, hogy nem jó kategóriába írok. Ettől még a Nirvanába kerülök?

Figyelt kérdés
Szóval. Én buddhista vagyok, és éppen fogyókúrázom, és megkívántam egy kis csokis muffint. DE! Ugye a Nirvanába csak úgy kerülhetek be, ha megfékezem a vágyaimat, de én jelenleg nagyon szeretném megenni azt a süteményt, és ha megeszem, akkor nem kerülhetek be a Nirvanába?

2017. nov. 9. 16:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

:')


Egy fiatal fiú belép buddhista szerzetesnek, ahol némaságot kell neki fogadnia. Az a szabály, hogy csak minden 10 évben szólhat két-két szót. Az első 10 év eltelte után behívatja magához a kolostor főnöke, és megkérdezi, mit akar mondani.

- Kemény ágy. - mondja a már nem is olyan fiatal szerzetes.

Megint eltelik 10 év, megint behívatják, hogy mondhat két szót.

- Rossz étel - mondja a szerzetes.

A 30. év eltelte után megint behívatják, hogy mondjon két szót.

- Ezennel felmondok. - mondja a szerzetes.

- Jobb is ha elmész - mordul rá főnök. - Amióta itt vagy nem csinálsz mást, mint panaszkodsz.


A nirvana az nem vágytalanság. Hanem eggyèválás.

2017. nov. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én értem, de én utánanéztem dolgoknak, és azt írják, a buddhizmushoz meg kell fékezned a vágyaidat és csak így lehetsz boldog.
2017. nov. 9. 16:27
 3/8 anonim ***** válasza:
Váááááá, hát te jó ég, ez még nem tartozik a halálos bűnlistába szerintem. Nyugodtan edd meg. Max neked lesz szar érzésed utána, de ettől még megvilágosodhatsz. Úgy tudom, az nem a muffin megtagadástól függ
2017. nov. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Jó, ok, én is próbálom megfékezni a vágyaimat rengetegszer (pedig nem vagyok buddhista), de néha bizony nem sikerül. És akkor mi van? Nem gyilkosságra készülsz.
2017. nov. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A budhizmus sem vágytalanságra tanít, henem egy vágyra. Ez pedig a megvilágosodás.
2017. nov. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2017. nov. 9. 19:50
 7/8 anonim ***** válasza:
Buddhizmusból is sokféle van, ez e megközelítés egy kifejezetten aszketikus szerintem, nem biztos hogy a leghelyesebb értelmezése Buddha tanainak. Én nem vagyok buddhista, de vallástudományt tanultam egyetemen és úgy vélem a tanulmányaim alapján, hogy nem ilyen apróságokon múlik vagy nem itt kezdődik a megvilágosodás. Szerintem ezt a vágyakat kifejezést lazábban kell kezelni. De ismétlem, én magam nem vagyok buddhista.
2017. nov. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Írtak előttem is sok fele buddhista van ahogy sok fele keresztény azok között is az úgynevezett szintek kicsit keresztény közepes nagyon iszonyatosan megszállottan keresztény... Gondolom itt te is a "kicsit" kategóriában vagy gondolom meg kereszteltek, meditálni csak neten tanultal és nem rendzseresen és hivatásosan csináltad Buddha szent könyveket nem olvasol de panaszkodsz a csokis sűtiért...! Nem arról szol a buddhizmus hogy meg vond magadtól a vágyaidat hanem kontroláláld őket ne irányítsanak az érzéseid a nirvana az a lét ahol a vágyak rögeszmék és a fájdalom eltűnik lényegeben maga az éhezés is egy vágy tehát azt is ki lehet belole venni hogy ne egyel abszolut semmit!!! Nem csak egy csokis sürit nem ehetsz :/ remelem érted hogy mit akarok mondani
2017. nov. 10. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!