Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Miért kell a másikat erőszakos...

Miért kell a másikat erőszakosan győzködni/téríteni?

Figyelt kérdés

Én hiszek a spiritualitásban (lélek, reinkarnáció, karma stb.), leginkább a hermészi tanítások állnak közel hozzám. Ez a megközelítés alapvetően individualista, mindenkinek saját magának (egyedül) kell megtalálnia a megváltást/megvilágosodást. Önmagában a saját felismerései és megértései által kell eljutnia erre a szintre, és ez az ő saját szabad akarata, hogy mikor és milyen módon teszi ezt.


De bevallom mindig elszomorít, amikor akár ateista, akár vallásos (spirituális) oldalról elkezdik az emberek győzködni a másikat. Egyrészről teljesen felesleges, mert 99,99%ban úgysem sikerül meggyőzni a másikat, másfelől pedig tiszteletlen dolog, a másik saját szabad akaratának teljes semmibevétele. Mintha azt mondanám ezzel, hogy te buta vagy, nem érted a dolgokat, majd én most elmagyarázom neked, hogyan kell megvilágosodni, és igen neked kutya kötelességed ezeket a dolgokat követni, mert különben teljesen felesleges az életed.


Engem személy szerint már rengetegszer próbáltak ateisták győzködni, hogy mekkora hülyeség a spirituális hit, hisz nincs rá semmilyen bizonyíték. Nyilván nincs rá bizonyíték, ezért hívják hitnek, a hitnek pont az a lényege, hogy nem vagy benne biztos, hanem hogy az életed során átélt tapasztalatok miatt valószínűnek tartod a dolgot, és ezért hiszel benne. A gravitációt és a mágnesességet tudod, hogy létezik, ezért abban nem hiszel, hanem azt tudod. A reinkarnációról viszont nem tudod, hogy létezik, ezért azt nem tudod, hanem hiszed. Innentől kezdve teljesen hülyeség azon vitatkozni, hogy milyen bizonyítékok vannak Isten létezésére.


De ugyanez megy a másik oldalról is (kereszténység, Jehova tanúi), hogy erőszakkal térítenek, hogy higgy, különben a pokolban fogsz elkárhozni. Ennyire rossz dolog lenne Istenben hinni? Ők ezzel azt sugallják, hogy véletlenül se azért higgy Istenben, mert az neked jó érzés vagy mert Isten segít, hanem mert különben a pokolra fogsz jutni és/vagy elkárhozol. Ráadásul még a Biblia is leírja, hogy Ne ítélj, hogy ne ítéltess, és hogy A másik szemében a szálkát hamarabb meglátod, mint a sajátodban a gerendát. Miért kell mégis folyamatosan ítélkezni, erőszakoskodni, győzködni a másikat? Ez pont hogy inkább ellenszenvet vált ki, és csak azért sem akar senki megtérni.


Miért nem lehet az embernek csak a saját életével foglalkoznia? A saját életében elérni a megváltást/megvilágosítást, és a többiekében csak akkor beleszólni, ha azt a másik fél kifejezetten KÉRI.

Ennyire nehéz lenne ez?


2018. jún. 4. 20:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Hmm...kezd merülni az akksi. Pedig akartam írni valamit, stb...
2018. jún. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%
Ha vkit jo iranyba akar vkit terelni az nem olyan elitelendo sztem..
2018. jún. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

A jó irány mindig relatív.

Ki dönti el, hogy melyik a jó irány?

2018. jún. 4. 21:01
 4/11 Fish1 ***** válasza:
90%

Senkit sem kell semerre sem téríteni szerintem.

Aki ezt csinálja, úgymond erőszakosan vagy lenézően, vagy a kettő együtt, az szerintem túlságosan az egója rabja még - győzködi a másikat, ezáltal igyekszik saját magát a másiknál magasabbra helyezni.

Én nem szoktam foglalkozni ezekkel. Előbb-utóbb szerintem rájönnek ezek az emberek, hogy vitatkozni tök felesleges ilyesmin, mert csak leszívja őket az egész. Bár vannak energiavámpírok, akik ilyenekkel jutnak ahhoz a figyelemhez, amit igényelnének, de máshogy nem kapják meg, így ilyen eszközeik vannak erre. Ők most ezen a szinten tartanak - és ez se nem jobb, se nem rosszabb másoknál, ez is a tanulási folyamat része. Maximum ők most mást tanulnak, mint más emberek. Viszont simán lehet, hogy előttünk járnak olyan dolgokban, amiket mi még csak most kezdünk.

Általában aszerint élek, hogy akinek nem inge, nem veszi magára. Ezen kívül a kimondott vélemény (akár pozitív, akár negatív) elsősorban arról szól, aki kimondja - árulkodik a világlátásáról, az élethez való hozzáállásáról, a reakcióiról, stb.

2018. jún. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Fish1 nevű felhasználó válasza:

Stb...

2018. jún. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Mael ***** válasza:

Tudod a lélek minél meszebb kerül a forrásától annál jobban elveszti a kapcsolatot ezzel a forrással, és a többi lélekkel is. Olyannyira vakságba sodródik, hogy önmagán kívül nem lát másokat. Erre mondjuk azt, hogy "önfényében ragyog" -> egoistává válik.

De nem feltétlenül elítélendő az ilyen ember. Aki görcsösen rá akarja erőltetni a saját nézőpontját másokra, az kétségbe van esve. Egyedül érzi magát, továbbá gyengének is, hiszen a forrás fénye és ereje nem jut el hozzá.

Görcsös önérvényesítéssel igyekszik egzisztenciáját megerősíteni.

2018. jún. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, igyekszem megértéssel fordulni hozzájuk én is.
2018. jún. 4. 22:04
 8/11 anonim ***** válasza:
azért sok térítőnek éppenséggel gallyra ment az élete. Inkább elmenekül belőle.
2018. jún. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell és a "normálisabbja", nem is csinálja.
2018. jún. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

miert ne kellene?


Az eroszak is jobb mint a semmi

ha nem lenne tudas atadas akkor neked sem lenne ismereted


nincs olyan hogy odamesz es megkerdezed mert ezt te mindenkeri erted nem? es akkor ki a kezdo lancszem?


igy az elso (Isten) mindenkepp eroszakot kovetett el az emberen, megbecstelenitette

2018. jún. 5. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!