Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Mivel érdemelte ki a sorsát?

Mivel érdemelte ki a sorsát?

Figyelt kérdés

Ha mondjuk valaki rákos és pár hónapon belül megfog halni. Az azért van, mert előző életébe semmibe vette az életét, tehát nem szerette stb...


A mostani életébe viszont szeretne élni, de halálos betegségben szenved. Ez a betegség tanította szeretni az életet.


A következő életébe viszont makk egészséges lesz és fogja szeretni az életet. Jól gondolom?


Egyik ismerősöm rákos, azért kérdezem. vagy csak ezt akarta megtapasztalni?


2018. jún. 9. 23:57
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Akár így is lehet, ahogy Te mondod, de lehet ennek az ellentéte is, ahogy mindennek, ezt nem tudhatjuk. De ezek szerint akkor valaki az aktuális életében kapja meg amit ,,érdemel", valaki a következőben. Mert, ha belegondolunk van olyan, amikor a sors már abban az életben megadja az illetőnek, ami jár neki. Viszont nem gondolnám, hogy egy ilyen betegséget bárki is megérdemelne... Nagyon sajnálom az ismerősödet és együttérzek Veletek.
2018. jún. 10. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Előző életében lehet hatalmas bűnöket követett el. Olyan hatalmasat pl, hogy tevékenyen részt vett haláltáborokban szappan gyártásában
2018. jún. 10. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

2-es Hogy érted a szappant?


Lehet, hogy előző életébe bántotta a rákos betegeket és a mostaniban meg meg kellett tapasztalnia, hogy milyen ez a betegség? :(

2018. jún. 10. 00:19
 4/8 anonim ***** válasza:

Bocs, de szerintem ez hülyeség. Mi értelme úgy megbüntetni valakit, hogy nem tudja miért kapja a büntetést? A kutyáknál is a legrosszabb nevelési módszer, amikor órákkal a rossz cselekedet után van leordítva a feje, amikor már nem is emlékszik, hogy milyen rosszaságot csinál.


És még ha nem is értékelte az életet, az hogy a túróban arányos büntetés azzal, hogy a következő életében csak pár hónapot élhet egy súlyos betegség miatt?

Az emberek miért mindig a büntetés lehetőségét keresik? Miért nem lehet olyan a sors, hogy ahelyett, hogy megbüntet, inkább megmutatja miért érdemes élni valami jóval.


Szerintem egy rákos betegségnek nincs valami magasabb elrendeltetése, hanem az a helyzet, hogy sajnos a testünk nem tökéletes. Rákot senki sem érdemel büntetésként, mert ez egy elképesztően kegyetlen dolog lenne.

Ha az ismerősöd gondolja úgy, hogy ezt ő büntetésként kapja, akkor próbáld megbeszélni vele és meggyőzni, hogy nincs így. Nem tudom mik a kilátásai, de ilyen állapotban rendkívül fontos az ember hozzáállása a betegséghez. Én szerencsére nem tapasztaltam meg, de anyum rákos volt. Vele is az orvos ült le beszélni, hogy nem szabad letörni és küzdeni fognak, amíg lehet. Nagy lelkierőt merített ebből.

Ennyire negatívan, hogy ezt ő kiérdemelte, nem szabad hozzáállni.

2018. jún. 10. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
# 2. Mindenkinek megvan a maga nyomora itt, ha neked eddig még nem volt benne részed hát majd lesz. Nem üdülőszálló ez.
2018. jún. 10. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Fish1 ***** válasza:
38%

Szerintem elsősorban ezt saját magának alakította így, ebben az életében, a negatív gondolatai által. A betegségek nem random jönnek, hanem pszichoszomatikusak.

Aki előző életből hoz valami betegséget vagy fogyatékosságot, az szerintem a legtöbb esetben úgy születik már.

Olyan is van, aki születés előtt ezt a módot választja kilépésnek.

Szerintem elsősorban mindig ebben az életben érdemes keresgélni az okokat, nem ráfogni arra, hogy büntetés, meg ilyenek.

2018. jún. 10. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Igen is és nem is.

A valóságban ezek sokkal komplexebbek. Ez is lehet egy apró része egy 3d-s összefüggésnek az egészből.

2018. jún. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
66%

"...és pár hónapon belül megfog halni. Az azért van..."

Nem azért van. Az inkarnációk során minden szerepet el kell játaszani, és most ez van soron. A büntetés logikáját az emberi ego találja ki.

2018. jún. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!