Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Elmagyarázná nekem valaki,...

Morozov kérdése:

Elmagyarázná nekem valaki, hogy milyen alapon gondolják a horoszkópban hívők, hogy az ember személyiségét, és sorsát az határozza meg, hogy mi a csillagjegyük?

Figyelt kérdés

Mert szerintem az, hogy az ember melyik hónapban született, egyáltalán nincs hatással a fent említettekre...

Például hogyha én később jöttem volna a világra, a kitűzött időpontnál, mondjuk egy héttel, akkor teljesen más lenne a személyiségem, csak mert átcsúsztam egy másik hónapba?

Szerintem ez az egész csak parasztvakítás.


2014. aug. 18. 18:01
1 2
 1/14 anonim válasza:

[link]

itt meg tudod néznia részletes horoszkópod

az, hogy mi a horoszkópod, az a teljes horoszkópodnak csak egy része.

A teljes részletes horoszkópod persze ennél sokkal bonyolultabb, ugye meg kell nézni hogy melyik bolygó melyik házba esik, a szögeket ki lehet számítani stb.

Az, hogy hiszel e benne az már más kérdés..

2014. aug. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
30%

Semmi értelmes alapja nincs.

Régebben még több volt neki, de akkor sem volt jelentősége.

2014. aug. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%

"melyik bolygó melyik házba esik"


Az lenne aztán a katasztrófa! Ha mégis megtörténne:

[link]

2014. aug. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Meg fogsz lepődni, de annak, hogy melyik hónapban születtél még van is hatása! Pár éve derült ki, hogy a születendő gyermekre az időjárás is hatással van, és mivel az periodikus, így bizonyos következtetések levonhatóak a születési hónapból is. Arra pl. emlékszem, hogy a tavasszal születettek között több a depressziós, de ennek nem a csillagokhoz van köze, hanem a földi időjáráshoz és körülményekhez.
2014. aug. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
és aki nyáron született?
2014. aug. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
A gyermek személyiségének a fejlődésére természetesen a legkisebb dolog, így az időjárás is hatással lehet, de nem tartom valószerűnek, hogy ez alátámasztaná a horoszkópok állításait, főleg annak tükrében, hogy a világ különböző pontjain egy időben más-más időjárás van. Például Ausztráliában januárban 40 fok van, míg nálunk mondjuk 0, de az ekkor született embereknek mégis ugyanaz lesz a csillagjegyük, akár ausztrálok, akár magyarok.
2014. aug. 18. 19:50
 7/14 anonim ***** válasza:
83%

Nem, a horoszkópokat egyáltalán nem támasztja alá, és ilyet nem is írtam! Csak a kérdésedben lévő mondatra reagáltam, miszerint "az, hogy az ember melyik hónapban született, egyáltalán nincs hatással a fent említettekre". Ha a hatás nagyon kicsi is, de kimutatható, sőt meg is kerestem a cikket:

[link]

Természetesen nem egy adott, konkrét személyre értendő ez a hatás, hanem általában pl. a februárban születettekre.

2014. aug. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a linket!

Elolvastam, érdekes volt, de ott is leírták, hogy a születési évszak csak minimálisan befolyásolhatja a skizofréniára, depresszióra való hajlamot, valamint a termékenységet egy nagyobb, vizsgálat alá vetett csoportban. A kutatásnak tehát csak tudományos körökben látják hasznát.

2014. aug. 18. 20:26
 9/14 anonim ***** válasza:

Tavasszal születettek közt...

Amikor nálunk, az északi féltekén tavasz van, a délin ősz.

Melyik féltekére vonatkozik a megállapítás?

Igaz, a déli félteke kevésbé lakott, de ott is emberek élnek, így viszont a megállapítás nem igaz.

A másik: kérdés, hogy a természeti népeknél, vagy a nálunk kevésbé civilizáltaknál mennyire érvényes a horoszkópos hókuszpók?

2014. aug. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
52%

"Elmagyarázná nekem valaki, hogy milyen alapon gondolják a horoszkópban hívők, hogy az ember személyiségét, és sorsát az határozza meg, hogy mi a csillagjegyük?"


Hát hogy merészel bárki is abban hinni, amiben szeretne? Mi az, hogy nem úgy gondolkodik a világról mint te? Milyen jogon mer valaki más úton járni, he??! Pff... horoszkópban hinni, pff.... ÉLJENEK A HITTÉRÍTŐK!!!444néGy!!


--


(Nem vagyok horoszkóp-hívő, de szánalmasnak tartom, hogy némelyeknek az okoz örömet, hogy idejárnak kötözködni...)

2014. aug. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!