Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Kitől ered a reinkarnáció...

Kitől ered a reinkarnáció elmélete és mióta?

Figyelt kérdés
2018. júl. 29. 17:53
 1/9 leértékelt ***** válasza:
0%
Tőlem, nagyon régen találtam ki és híreszteltem el.
2018. júl. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
34%
Nagyon régen a buddhista papok találták ki, a páriák vigasztalására. Ha megadóan viseled a sorsod, akkor magasabb kasztba fogsz születni. Ilyen egyszerű.
2018. júl. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nekem is a buddhizmus ugrott be.. köszi a választ!
2018. júl. 29. 18:32
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Akkor most csak kitalálció az egész vagy mi?? ?
2018. júl. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%

A pontosság kedvéért: a reinkarnációt nem a buddhista papok találták ki. Buddhisták Buddha óta léteznek, és Buddha kb. i. e. 563–483 között élt. A hinduizmus sokkal régebb óta ismeri a reinkarnációt - lélekvándorlást. A buddhisták reainkarnáció felfogása teljesen más. Mindenki szabadon eldöntheti, melyiket szeresse.


A buddhizmus a történelmi Buddhától, Gautama Sziddhártától ered, aki körülbelül i. e. 563–483 között élt. [link]


A hinduizmus alapvető forrása a védák (Véda = tudás), amely évezredek során formálódó hittételek összessége. A kutatók a teljes mű létrejöttét i. e. 1500–i. sz. 1500 közötti időszakra datálják. [link]

2018. júl. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Kitől ered"

Gondolod, meghatározható a távoli régmúltban élő személy, aki kitalálta?

Ha netán igen, akkor is nagy változásokon ment keresztül hite/elmélete az idők folyamán.

.

Napjainkban több reinkarnációs elmélet él, tehát kérdésedre nincs válasz.

2018. júl. 30. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem, nem azt gondolom! Azt gondolom, h igencsak felkapott mostanában ez az elmélet. Mi van abban, ha kíváncsi vagyok, hogy honnan ered egyáltalán? Sebaj, megszoktam már itt az ilyen csipkelődő megnyilvánulásokat. Szerintem nem kérdezni szégyen, hanem tudatlanságban maradni. Attól hogy feltettem egy kérdést, még nem tudhatod, mit gondolok, mit nem! ÉÉÉs utálok magyarázkodni!!!!!!
2018. júl. 30. 08:46
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Jelen tudásunk szerint az indus-völgyi civilizáció volt az, ahol már széles körben elterjedt volt. Ez évszázadokkal Sziddhárta születése előtt, kb. i.e. 1000-1500 körül már írásba volt foglalva a Védákban, de feltételezhetően évszázadokkal korábban is létezett már, és szájhagyomány útján terjedt.

Egységes reinkarnáció-elméletről azonban nem beszélhetünk, még a hinduizmuson belül is, a különböző iskolák is némileg másképp beszéltek róla, más és más aspektusát hangsúlyozták, és persze később a buddhizmus megint kissé másképp tekintett rá.

A reinkarnáció ill. a karma elmélete fellelhető más népek vallásában is, a korai gnosztikus keresztények szintén beszéltek róla, de az eszkimók ősvallásában is megjelenik.

2018. júl. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Igen, jól írják előttem többen is: a Védákból ered. A védikus civilizáció pedig megelőzi a mezopotámiakat, egyiptomiakat, görögöket is!

Kőrösi Csoma Sándor sírjának márványába pedig ez van vésve:

„Keressetek, kutassatok, mert az egész világ egyetlen nemzete sem talál annyi kincset kultúrájának gyarapítására, mint a magyar az ősi indiai kultúra tárházában!”

2018. aug. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!