Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Ha a reincarnatio igaz és...

Ha a reincarnatio igaz és vannak emberek, akik megeszik a húst, akkor nem zavarja Őket, ha legközelebb egy haszonállat testében újjá születnek, pld. Tyúk, borjú, disznó, stb?

Figyelt kérdés
2018. aug. 28. 11:05
1 2 3 4 5
 21/41 A kérdező kommentje:

Oké pld ha megölsz feleslegesen egy állatot vagy embert, lehet, hogy állat vagy növény leszel, minél magasabb létformát ölsz meg,annál lejjebb kerülhetsz!


De mivel valamit kell enned, a növény megölésével maximum nem kerülsz lejjebb, de az is bűn!

2018. aug. 28. 15:41
 22/41 anonim ***** válasza:
Nézd meg azt a filmet, komolyan.
2018. aug. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 A kérdező kommentje:
Láttam miről szól, de itt szerintem komolyabb dolgokat irtam.
2018. aug. 28. 16:01
 24/41 anonim ***** válasza:
49%

Az egyetlen komoly dolog itt az a hisztid....! Miért lenne bűn? Bármi is? Mondok még valamit kezd el nézni a lucifer sorozatot sokat foglalkozik ezzel a témával hogy mi a bűn és mi nem és a vége nagyon jó lett!

Meg miért kerülnek én lejjebb csak mert égés vagyok? Ennyi erővel mindenki fény evő lehetne és meztelen mond csak cigizel? Szennyezed a levegőt ganalyturo leszel!!! Vagy esetleg iszol bármilyen üdítőt vagy alkoholt azok a gyümölcsök vagy épp gabonak azert haltak meg hogy te tudjal inni szörnyű vagy te!! Figyelj inkabb fejezd be ezt a hisztid nem veszed észre hogy nem az állatok megölésével leszel ganalyköcsög pusztán 1 nap annyi rossz karma pontot gyűjt az ember hogy csak naaaa környezet szennyezés felmelegedés ölés pusztitás

2018. aug. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 thoomas26 ***** válasza:
100%

Egy emberi lélek csak emberi testben (vagy értelmi, fejlettségi szintet tekintve hasonló lény testében) születhet újra. Állatok, növények, ásványok képében nem. Ez legalább olyannyira kivitelezhetetlen lenne, mint benzin üzemű autóban gázolajat töltenénk és várnánk, hogy közlekedni tudjunk vele. Ha például egy majom testébe is próbálna egy emberi lélek születni, a test nem bírná ki azt, el is pusztulna, a rezgésszám különbség miatt. Így eleve a kérdésednek az a része, hogy bármelyik ember is egy haszonállat testében születne újra, értelmezhetetlen. Persze tudom, hogy sokan hisznek benne, s néhány vallás is alaptételként hirdeti, de azért azt tudnunk kell, hogy az egyházak, a vallás egy fikarcnyit sem különbözik a politikától, így tanításaikat annak megfelelően is kell fogadni.


A húsevés nem tiltott az embernek, még spirituális értelemben sem. Az viszont már más kérdés, amikor többet veszünk el a természettől (pl. több állatot eszünk meg), mint amennyire egyébként szükségünk lenne. A mai kor ("civilizált") embere mindenből többet fogyaszt, mint az jólesne, mindenből többet vesz el a természettől, mint az normál esetben adna neki. Ez már baj. S ez visszaüt egyszer ebben az életben, különböző egészségügyi panaszok valamint természeti anomáliák képében, másrészt nyilván karmikus vonzata is van neki. De természetesen nem az, hogy akkor legközelebb mondjuk egy tehén testében születik valaki újra, hanem például az, hogy egy olyan körülményekkel teli (emberi) életbe, mely nélkülözni kénytelen és/vagy a túlfogyasztás következményeit tapasztalja meg - azért, hogy a lelke megtanulja, nem forgatjuk ki ennyire a természetet, illetve hogy a kicsit is meg kell becsülni.

2018. aug. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
78%

Egyrészt az inkarnacio - reinkarnacio nem hit, hanem egy örök és állandó mechanizmus. Ez viszi előre a vilagegyetemet.


Másodszor a már humanoid lelkek nem fejlődnek vissza allatta, mert képtelenek.

Az állat lelkek tudnád humanoid szintre lépni.

Vannak esetek nagyon ritkak amikor visszafejlodes van, de az teljesen más és nem olyan állat testébe amit listaztal.


Harmadszor, a hús éves nem éppen normális az ember számára, ugyanis új kutatások alapján az embernek nagyon fejlett növény evo fogazata van.

Ennek utána lehet járni, de ha valaki nagyon tamadni akar, támadjon, nem izgat, de a modern kutatásokkal is tisztában kell lenni.

2018. aug. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
49%

"ha megölsz feleslegesen egy állatot vagy embert"

Itt már ködösítesz, ugyanis:

1. a 'feleslegesen' nem volt az eredeti kérdésedben,

2. emberölésről szó sem esett, sőt, utalás sem volt rá.

No és, ha nem 'feleslegesen' öl valaki embert, hanem táplálékként, akkor mi van?

.

Vagy szennylapokból szerezted a reinkarnációról ismereteidet, vagy pedig csak vitát generálni akaró troll vagy.

A reinkarnációs tanok -most lényegtelen, hogy igazak-e vagy sem- messze nem azt tartalmazzák, amiket itt előadsz.

2018. aug. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 A kérdező kommentje:

thoomas26 nevű felhasználó válasza:


Melyik forrásból vannak az alábbiak?:


"Egy emberi lélek csak emberi testben (vagy értelmi, fejlettségi szintet tekintve hasonló lény testében) születhet újra. "



26

Ezt mire alapozod? .


"Másodszor a már humanoid lelkek nem fejlődnek vissza allatta, mert képtelenek.


Az állat lelkek tudnád humanoid szintre lépni."


"Harmadszor, a hús éves nem éppen normális az ember számára, ugyanis új kutatások alapján az embernek nagyon fejlett növény evo fogazata van."


errol beszelte en is.

ott van a 4-es hozzaszolasomban.

2018. aug. 28. 22:41
 29/41 anonim ***** válasza:
49%

"Láttam miről szól, de itt szerintem komolyabb dolgokat irtam." - Van komolyabb az életnél? Komolyan mondom, hogy nézd meg azt a filmet, vagy olvasd el a könyvet, mert valós eseményeket dolgoz fel. Aztán gondolkodj el rajta, ha te olyan helyzetbe kerülnél, mit tennél?


Én eszek húst, nem állandóan, mert van, amikor egyáltalán nem kívánom, de van, amikor meg igen, kóstoltam a tofut, nem fogadta be a gyomrom. Sportolok, kell vagy hús, vagy valami más, ami ezzel egyenértékű, és nem dobja ki a gyomrom.


Majd legfeljebb következő életemben szúnyognak születek és jól összecsípek mindenkit meg ott fogok vinnyogni éjjel az emberek fülénél, aztán jól elbújok, hogy ne tudjanak lecsapni.

2018. aug. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, de a tofu magában íztelen, csak jól elkeszitve jo.


Nem mondtam,hogy nincsenek rossz ízű húspótlók, ki kell választani, mi ízlik a leginkább.


[link]


[link]

2018. aug. 28. 23:02
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!