Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Most akkor a karma tényleg...

Most akkor a karma tényleg létezik, vagy nem? Van olyan, aki biztos benne, hogy létezik?

Figyelt kérdés
Például hogyha valaki nem tudja magát középiskolás korában megvédeni(tipikus jó kislány)és sokat csesztetik(esetleg terrorizálják)bunkóznak vele,szinte mind a 4 év alatt,és kinevetik(nem jogosan)és mindenféle egyéb ilyen furmányosságok,(nem hagyják tanulni stb)akkor ők azt majd visszakapják az élettől?Pont olyan szinten,mint amennyire azt a lányt bántották?Mit gondoltok?A karma igazságos egyáltalán?vagy létezik egyáltalán?és a tanárok,akik nem figyeltek oda rendesen a diákokra,és nem fegyelmezték meg őket,a lányt magára hagyták,ők is akkor kapnak ezért?

2018. okt. 2. 10:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
34%
A karma egy automata bumeráng.A gyerekkori csesztetések nem számítanak, kivéve ha fizikailag bántanak.
2018. okt. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Ezek szerint nem igazságos a karma.(szerinted) Fizikai is volt,folyosón fellökés,mosdóba bezárás

Miért csak a fizikai számítana?Annak meg mi értelme?

2018. okt. 2. 10:49
 3/12 anonim ***** válasza:
92%

Téged miért is érdekel ez ennyire?

Fűt a bosszúvágy?

A suliban engem is piszkáltak, meg is vertek,mert önbizalomhiányos és kis termetű voltam.

Inkább lépj túl rajtuk és mutasd meg hogy,mennyit érsz.Annál jobb karma nem is kell nekik.

2018. okt. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%

mi is a "karma"

[link]

2018. okt. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
12%
2018. okt. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
#3 Talán azért érdekel,mert az én életem ,és mert ember vagyok,persze,hogy hajt a bosszúvágy annyi szar után,csak mert én tiszteletben tartottam mindenkit,és csak jól szerettem volna tanulni,és alapvetően kedves,normális voltam,ők meg hogy kicsesztek velem.Semmi okuk nem volt rá,na jó,az volt az okuk,mert nem tudtam könnyen egyből nagypofájú lenni,mint ők.félénk lány voltam.(vagyok)de egy rossz szót nem szóltam rájuk,ők kezdték az egészet.Rajtam vezették le biztos a feszültséget.Csak hát nekem sulis embereken kívül is voltak problémáim,amikkel nem tudtam megbirkózni,úgyhogy elég gáz,hogy ott nem voltak rendes emberek.(a suliban,osztályban,tanárok stb.)Azt meg nem tudom elképzelni,hogy te nem vagy dühös,amiért megvertek stb.Szerintem te valami szent ember lehetsz,hogy nem érzel semmi dühöt.Mielőtt azt hinné valaki,,hogy én pontoztam le,leírom hogy nem én voltam.Köszönöm a másik kettő hozzászólónak a linkeket!
2018. okt. 2. 12:24
 7/12 A kérdező kommentje:
ja,ez a workdev nevű felhasználó csak trollkodott,akkor neki nem köszönöm
2018. okt. 2. 12:34
 8/12 anonim ***** válasza:
92%

4-es vagyok : nem jó értelemben használod a karma szót. Az "létezik" hisz a cselekedetek összességét jelenti - a szanszkrit " ˇkr gyökből: cselekedni, tenni, teremteni, alkotni szavak gyöke. Tehát a karmámat abszolút befolyásolni tudom: mégpedig úgy, hogy felismerem, hogy ok-okozati összefüggés van a karma mélyén.

pl.:

Leejtem a bögrét (ok) -> eltörik (okozat)

a széttört szilánkokat nem söpröm össze (ez most okozatból ok lesz!)-> megvágja a mezítláb szaladgáló kölyök lábát (okozat)


Rossz oknak az okozata is rossz, jó oknak az okozata is jó.

És ami az előbb okozat volt - az a következőben ok lehet: tehát egy láncolat van itt, úgy is hívják karmikus láncolat, kötelék

(a szanszkrit karmabandha).


Ártó tettnek a következménye is ártalmas - így "ők azt majd visszakapják az élettől?" kérdésre az a felelet: IGEN!! Akkor is, ha te nem állsz bosszút.

A bosszú azért nem tanácsos, mert akkor te ártasz (ok) és jön az okozat -ami nem merül ki abban, hogy akinek ártottál, az szenved, mert egy lánc. kötelék, amelybe a tettek "belekötnek".

Jobb ezt a láncolatot leállítani, és azon lenni, "jó karmát " csináljunk tetteinkkel" (azok olyan tettek, amelyek ezt a köteléket feloldani tudják)

(én is jó tanuló voltam, kitűnő, és sokat bántottak, és félárvaként egészen magamra maradtam a gondjaimmal. De felismertem, ha az bosszú hatalmas energiáját (!) jóra fordítom, sokat nyerek vele.)

2018. okt. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
79%
A karma ok-okozat, nem kell hinni benne, létezik és működik, tapasztalhatod akár egyszerű hétköznapi dolgokban is minden nap. Babot eszel, szelet csinál...
2018. okt. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
74%

Idővel az ember túllép a sérelmein.

Ehhez még csak az sem kell hogy ismerd a karma működését.

2018. okt. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!