Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Írisz-Lucia lélekcsere. Mit...

Írisz-Lucia lélekcsere. Mit gondoltok róla?

Figyelt kérdés

Íriszke – és Lucia asszony lélekcseréjének története egy Magyarországon megtörtént, felkavaró,megdöbbentő rejtély.

A történtekre mai napig senki sem tudott értelmes választ adni, a megmagyarázhatatlan kategóriába utalják, vagy hazugságnak, kitalációnak, csalásnak minősítik az egészet.

Történt,hogy Farczády Gerő nevezetű vegyészmérnök, akinek volt egy Írisz nevezetű, tizenéves gimnazista lánya. A lány tüdőgyulladást kapott, s élet- halál között lebegett hosszú napokig.

Az édesanyja fáradságot nem kímélve virrasztott betegágya mellett. Aggódva hajolt a kis beteg fölé, aztán amikor látta, hogy lélegzik, megnyugodott és messze hessegette magától a sötét gondolatokat, hogy lánya esetleg meghalhat. A lány láza lement,állapota javulni kezdett,viszont más problémák adódtak.

Írisz reggel, mély álmából felébredve, a szüleit, testvéreit nem ismerte meg és a család legnagyobb megdöbbenésére, számukra ismeretlen nyelven kiabálni kezdett, egy bizonyos Pedrót emlegetve.

Amikor pedig picit megnyugodott, Luciának nevezte magát.

Ugyanazon a régi, augusztusi éjszakán egy Lucia Altarez de Salvio nevezetű, negyvenéves asszony, 1933 augusztusában meghalt tüdőbajban Madridban, és másnap "felébredt" Budapesten, a kis Írisz testében.

A régi Írisz nem létezett többé, mert aki kinyitotta a szemét még a magyar nyelvet sem értette, de helyette tökéletes kiejtéssel beszélte a spanyolt. Szakértők kezdték vizsgálni a különös esetet, de mindegyik érthetetlenül állt a történtek előtt.

Az írásszakértő például megállapította, hogy a kézírás nem lehet Íriszé, annak ellenére, hogy látszólag a fiatal lány keze vezette a papíron tollat.

Hasonló történeteket ismertek?

Teljes történet az alábbi linkeken:

[link]

[link]



2018. dec. 7. 22:32
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
90%

Ha igaz is az eset, a reinkarnációhoz nem sok köze van.



Részlet a grafológiai linkből:


A háború után a holland reformá-

tus egyház jótékonysági akció kere-

tében magyar gyerekeket fogadott,

hogy az itthoninál jobb körülmények

között feledhessék el a korábbi évek

borzalmait. A 1920-as évek elején a

három Farczády-gyermek (Zsolt,

Írisz és Renée) Zevenhuizen város-

kában ( [link]

töltött 2 évet, egy lelkészcsalád ven-

dégszeretetét élvezve. Az 5 év körüli

Írisz ez idő alatt elfelejtette a ma-

gyart, de hazaérkezve nagyon gyor-

san újra megtanulta azt. Ezen kívül –

már csak édesanyja származása kap-

csán is – nagyon jól beszélt németül,

és tanult franciául is. Az elemi iskola

után tanulmányait 1929-ben a sopro-

ni polgári leányiskolában, majd

1932-től a budapesti Szent Margit

Leánygimnáziumban folytatta. Kivá-

ló tanuló volt, különösen az idegen

nyelvek és a matematika területén

jeleskedett.


Ez önmagában is sokatmondó, de a huszadikszázad.hu oldalon lévő cikkben Írisz-Lucia anyja azt állítja hogy Lucia tud németül.

Na mármost egy spanyol munkásnegyedből származó nő hogyan beszélhet németül?

Ha Írisztől vette volna át a némettudást, akkor a magyart miért nem, hiszen az az anyanyelve volt a lánynak.


Szeretnék hinni, de nem tudok.És őszintén szólva nincs is sok értelme.

2018. dec. 8. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Ezeket mind olvastam a témában,nem újdonság. Nos,ha nem a reinkarnációs kategória, akkor melyik itt a GYIK-en?? Szerintem ehhez áll a legközelebb. Nem túlságosan hihető történet, sok helyen sántit,én hasonló érdekes esetekről szeretnék olvasni,de magyar nyelven nem találok semmit. Pár hasonló eset még történt a nagyvilágban, de csak külföldi oldalakon találhatóak ilyenek.
2018. dec. 8. 19:35
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen kétes esetekből születnek azolyan filmek mint a Nem férek a bőrödbe című film.
2018. dec. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
82%

Ez a konkrét eset valószínűleg csalás volt. Már akkoriban jelentkezett valaki, aki azt állította, hogy ő tanította a lányt spanyolul:

[link]


Mindazonáltal a reinkarációs témának van tudományos igényű szakirodalma, Ian Stevenson cikeinek és munkásságának érdemes utánanézni.

[link]

2018. dec. 9. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves utolsó. Olvastam azt a cikket is amit belinkeltél. És ismerem Ian Stevenson munkásságát is, ő tanulmámyozta az egyik legmeggyőzőbb esetet a reinkarnációval kapcsolatosan. Sajnos,a magyar nyelven kiadott könyveit amikor pár éve kerestem ,nem találtam egyet sem. Most újra rákeresek, köszönöm,hogy eszembe juttattad.
2018. dec. 10. 00:37
 6/21 airlady ***** válasza:
66%
Azért csere, mert kicserélődik a szellem. Például bevállalt feladatok miatt, amit nem tud véghez vinni. Ekor akaratlanul is előidéz olyan cselekményt, ami által hosszasan kómában van. Ekkor a helyébe lép valaki, aki bevállalja az ő feladatait, aki eltávozik, az pedig a Földi pályafutását fejezi be. De mivel félbeszakadt az élete, ezért újra kezdi, ha készen van, mivel nem fejezte be a rászabott feladatokat.
2018. dec. 17. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
59%

Airlady,

meg ne haragudj, semmi értelme nincs annak, amit leírtál.

2018. dec. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 airlady ***** válasza:
Ha nem érted, akkor írd le, amit nem értesz.
2018. dec. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Én értem,amit Airlady akar mondani. Tömören, aki eltávozik,annak az életfeladait bevégzi valaki más, ellenben idővel neki is újra fel kell vállalnia a befejezetlen feladatokat. Ezek általában egy újabb inkarnációval valósithatóak meg.
2018. dec. 17. 18:37
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Értettem hogy mit akart mondani de azt nem hogy mi értelme lenne valaki másnak folytatnia az illető feladatait.
2018. dec. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!