Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Előfordulhat hogy valakit...

Előfordulhat hogy valakit annyira erősen beszippantott a saját karmája (~ kb mint egy fekete lyuk) hogy a jelenlegi életében képtelen lesz kiszabadulni ebből a csapdából?

Figyelt kérdés

A személyiségem úgy alakult hogy amióta az eszemet tudom menekülök minden elől. Régebben még nem láttam ugyan, de már gyerekkoromban is folyton a kibúvás lehetőségét kerestem. Az óvodában igyekeztem magam kihúzni a sorból.., mindig próbáltam magam kivonni a közösségből. Az iskolában is én voltam aki mindig "más,, volt. Itthon erőltették a tanulást, de mindent megtettem hogy ne keljen tanulnom. Csak úgy tettem mintha tanulnék vagy inkább hazudtam hogy nincs új anyag, és a régit mondtam fel szüleimnek. Persze jöttek a rossz jegyek, azokat eltitkoltam, és mikor kiderült mindig balhé volt. Akkor is menekültem tovább, és semmiképp nem akartam azt tenni ami "normális,, lenne. Nem igazán volt célom, és ez látszódott is. A felsőbb iskolákban mindig kihasználtak, megvertek stb, mert más voltam. Persze ilyen személyiséggel nem jöttek össze a párkapcsolatok sem, pedig egy időben sokat próbálgattam összehozni. Nem vettem észre hogy az egészet én generálom magamnak azzal hogy nem akarok beállni a sorba, és küzdeni az életben. A suli vége felé kipróbáltam a füvet, és egyből megtetszett hogy lehet így lenni.., hogy nem csinálok semmit - csak vagyok. Utána elkezdtem dolgozni, de az egyetlen célom az volt hogy tudjak minél több füvet venni. Itt már nem is akartam párkapcsolatot, és semmit, csak beszívni, és elbújni a világ elől. Csakhogy idővel kíváncsi kezdtem lenni, és jöttek az egyéb szerek. Ma már full függőnek tartom magam, és pl heroint is használok ha lehetőségem nyílik rá. A köztes utat külön nem részletezem (nem akarok itt drog előadást tartani) 18 voltam mikor először beszívtam, és most 34 vagyok. De már jópár éve gyakorlom a zen meditációt (teljesen egyedül), mert mikor elkezdett becsavarni ez az intravénás hülyeség, ez volt az egyetlen módszerem hogy leállítsam magam, és ne csináljak kárt másoknak. Mert rájöttem ha a saját "boldogságomért,, nem úgy dolgozok meg, hanem kihasználom a környezetemet, akkor annak csúnya következményei lesznek. Sokszor voltam közel a halálhoz, és egyáltalán csoda az is hogy még élek. Viszont a meditáció segített hogy ne csináljak rossz dolgokat, és adott ideig tiszta tudjak maradni. Csakhogy most itt vagyok már elég régóta elzárva a világtól, pont ezért mert ha elkezdek dolgozni, és lesz pénzem egyből be fogom nyomni magam valamivel. Látom az utat! Hogy be kéne mennem rehabra, és meg is próbáltam, de mivel egész életemben egyedül voltam.., képtelen vagyok beilleszkedni egy csoportba, és velük élni egy ideig. Az az igazság hogy még mindig bujkálok. Pedig az életem abból áll hogy egy szobában nézek ki az ablakon, teázgatok, és néha nyomatom a meditációt mert egyébként megőrülnék. Szerencsére ezt itt megtehetem, de ez is biztos azért van, mert ez a karmám. Ha kidobnak innen, akkor már felkészítettem magam hogy egy gyors módszerrel végleg elmenekülök. Ez hogy erre is minden nap készen kell állnom + nyomást okoz nekem belül. Néha teljesen elkapnak a szuicid hajlamaim, mert még azt is könnyebbnek hiszem mint szembenézni az élettel. Azt érzem hogy aminek hiszem magam (ez az információhalmaz) nem én vagyok. Ezek csak emlékek, és ha meghalok törlődne az egész egyből. Ezzel legalább időt nyernék... De azt is látom hogy pont ezért alakultam így ki, mert végig menekültem az élet elől. Szerintem ha az igazi önvalóm újra testet venne fel kb bejárná ugyanezt az utat, és akkor is csak menekülne. Mivel ez az amit mindig is csináltam. Nem olyan rég volt egy párkapcsolatom ami rövid időre kimozdított ebből a "magam által,, bezárt kis világomból, és érzetem egy pillanatra milyen lehetne az élet... Láttam ugyan miről maradtam le, de mivel elvesztettem őt - újra menekülésbe kezdtem (vagy talán abba sem hagytam), és mivel túl nehéz lenne innen kimozdítanom magam (függőségek, tartozások, környezet) inkább visszatértem a kis szobámba, mert itt legalább nem bökdösöm össze magam minden vacakkal. De így a látottak alapján kevésnek érzem már ezt hogy itt vegetáljak életem végéig, viszont ki sem tudok szabadulni mert úgy érzem folyamatosan húz le egy örvény amit én hoztam létre szép lassan. Teljesen kilátástalannak érzem ezt a helyzetet!


Nem is tudom mi az igazi kérdésem.., de talán az hogy mit tehetnék hogy mégis kimozdítsam magam ebből a helyzetből?


Hogy nézek szembe úgy az múltban elkövetettet hibáimmal, úgy hogy ne kezdjek el menekülni megint?


Hogy tudnám egyedül megoldani ezt a helyzetet? Mi lenne a kiút?



2019. jan. 3. 12:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
66%

Jó ha egy tucat ember élt a földön eddig, aki bármelyik életében ki tudott szabadulni a karmája alól. Az írásod alapján, te nem is szabadulni szeretnél, hanem megváltoztatnád a karmádat, inkább szeretnél beállni a sorba és normális, hétköznapi életet élni. Viszont gyerekkorod óta épp az ellenkezőjére törekedtél folyamatosan, így ez nehéz. Egy dolgot tehetsz, megállapodsz, nem fogsz tudni olyan életet élni amit az átlag normális ember, a te tapasztalataiddal mindig másként fogod látni a világot és ez mindig tükröződni fog.

Viszont a szereket simán elhagyhatod, rátaláltál a zenre, ez egy jó dolog, érzed is a gyakorlás hatását, még ha csak menedékként is (többet nem is adhat, a théraváda buddhizmusban van egy mondás "menedéket veszek a buddhában, a dharmában és a szanghában").

Gondolom ha keleti országban élnél, nem lenne kérdés, hogy elvonulj szerzetesnek, ezt nálunk nagyon kevesen tehetik meg. Tehát a világi életben kell megtalálnod a helyedet, hogy megélj valamiből, hogy ne utáld azt amit csinálsz és a legfontosabb, hogy ezzel a történettel amit leírtál ne azonosulj többé, mert az is csak az információs halmaz része. Megértelek, az én életem is nagyon hasonlóan alakult, talán egy kicsit korábban húztam be a kéziféket, de nekem is volt jó pár évem ami csak meditációval, agyalással és szenvedéssel telt. Most kezd helyreállni az életem, van jövőkép, vannak célok, de nincs ragaszkodás, elvagyok a munkámmal, egy tanyán élek, mindig van mit csinálni, így nincs időm hülyeségekkel foglalkozni, de nem görcsölök semmin, és ha a jövő nem úgy alakul, az nem érdekes.

2019. jan. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
60%

Nincs kiút.Ne dőlj be a gondolatnak hogy van.Csak te vagy és az amit tettél, teszel és tenni fogsz.

Ha képes voltál szembenézni önmagaddal,akkor képes vagy változni is.

Nem könnyű, tudom,pláne 34 évesen.

A meditáció nem fog ebben segíteni.

Ide mélyebb önismeret kell ami megszabadít téged attól a valamitől amit magadként ismersz.És ezt csakis egyedül érheted el.

Ha majd felismered hogy a múltúnk arra van hogy tanuljunk belőle és hiszel magadban,lesz majd aki segít hogy eligazodj az utadon.



A legjobbakat!

2019. jan. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
51%
Ajánlhatok könyvet? Sorsnavigátor. Nekem ez segít, és a Héthetesek.
2019. jan. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
#3 Köszönöm, rá fogok nézni.
2019. jan. 3. 15:35
 5/18 anonim válasza:
10%
Szívesen 😊
2019. jan. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Egyébként mindenkinek köszönöm az eddigi vàlsszokat!

Talán még idő kell nekem, de sikerült leszűrnöm egy-két dolgot a válaszokból...

2019. jan. 3. 15:54
 7/18 anonim ***** válasza:
38%

Igazából egyetlen lépés a megvilágosodás. Csak az út a hosszú, ami odáig vezet, hogy végre megléped azt az egyetlen egy lépést. Az a lépés pedig az a döntés, hogy felülemelkedsz a fájdalmaidon, gondolataidon és a személyiségeden.

A világ legegyszerűbb dolga a megvilágosodás. A világ legegyszerűbb döntése. Paradox dolognak tűnik, de minél jobban akarod, annál később fogod megtapasztalni. Az elme és az egó akar, a megvilágosodás pedig pont az egón és az elmén való felülemelkedést jelenteni. Azon a gondolaton való felülemelkedést, hogy meg akarsz világosodni.

Ha adhatok egy nagyon jó tippet, akkor koncentrálj a testedre amennyit csak tudsz. A kezeidre, lábaidra. Aztán később az egész testedet is érezni fogod belülről. Ilyenkor nem generálódnak benned gondolatok, és a fájdalmaid elolvadnak a tudatod fényében, ahogy Eckhart Tolle fogalmaz.

2019. jan. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
52%
A problémád gyökerét sem ismered,hogy miért menekülsz a felelősségvállalástól egy életen keresztül,ez nem karma,hanem annak a fel nem vállalása,a meditáció pedig pont ezt a menekülést adja számodra...Ha megfelelő önismerettel azt az egy gyökérokot feltárod magadban,minden hozzá kapcsolódó félelmed megszűnik azonnal és szabad lehetsz...Ehhez viszont be kell vállalni az örvényt és a legmélyét,évek óta próbálkozol a felszínen evickélve kimozdítani magad,de máshogy ez nem fog menni...a személyiséget mindig alulról felfelé építjük,nézd meg mi van a legalján,ha ezt az egyet végre megteszed magadért és nem keresel tovább kibújót bátrabban nézhetsz a tükörbe is...
2019. jan. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
#8 Köszönöm! Ez jó ötletnek tűnik! Igazad van. Dolgozni fogok a kérdéssel...
2019. jan. 3. 18:23
 10/18 anonim ***** válasza:
40%

",a meditáció pedig pont ezt a menekülést adja számodra...Ha megfelelő önismerettel azt az egy gyökérokot feltárod magadban"


Pont ez a meditáció lényege. A probléma fölé emelkedés, és rájönni, hogy az csak egy illúzió, amit az ember saját magának teremt. A meditációval az ember belép a mostba, ahol nem léteznek problémák. Ez a legalkalmasabb tér arra, hogy az ember felismerje az okokat. A problémáinak forrását.

2019. jan. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!