Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Ha "függő" személyiségű...

Ha "függő" személyiségű vagyok - akkor ebből lehetetlen egyhamar kiszabadulni?

Figyelt kérdés

Tehát tegyük fel hogy halálunk után új testet veszünk fel...

Persze az már nem én vagyok - de elvileg a szokások amiket kötök magamban ~ továbbmennek.

Most én már vagy 15 éve függő (drog) vagyok - de talán egész életemben az voltam.

Tudati megszokásokat követek...

(Nem akarok szembenézni a problémákkal. Kifogásokat keresek. Minél rövidebb úton akarok boldogságot okozni magamnak. El akarok menekülni minden lehetséges módon az élet elől.)

Tehát azt látom hogy életem kb felében ugye ezt csináltam!

Ha most le is szoknák, és elkezdenék másképp viselkedni.., akkor is ha meghalok ugyebár az egész életem summázata megy tovább. Ráadásul hiába szoknák le.., mert a tudatomban továbbra is ott maradnak a "függő" szokások.., csak épp nem aktívan... + másokat is belekevertem az életem során - ezek a cselekmények is biztosan valamikor vissza fognak térni.

Vagyis.

Következő életemben is biztosan ki fog alakulni a "függőség" megintcsak. Aztán ott is vagy megoldom vagy nem - de kb megint rámegy több mint az életem fele ~ aztán megint továbbmegy annak a summázata is ~ és így egy végtelen körforgásban tartja az önvalót.

Tehát aki belekeveredett.., az örökké benne is marad?

Ez törvényszerű a karma működése miatt?

Mármint nem ő ~ vagy én..

Mivel az "egó" megszűnik a halál pillanatában. De majd kialakul elvileg egy hasonló személyiség. Akkor az lesz ő. Megint.

Igazából az a bajom, hogy szomorú hogy azt látom ebből semmi módon nem lehet kikeveredni.

Nektek mi a véleményetek erről?



2019. febr. 26. 14:40
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:

Szerintem sok ember kikeveredett ebből!

Neked miért ne sikerülne.

Nem szabad,ilyen badarságokban hinni.

2019. febr. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
mindenféle függöségre lehet említeni példát aki már kigyógyult (tudomásom szerint). ha létezik egy ember akinek ez sikerült az azt jelenti hogy bárkinek sikerülhet a megfelelő hozzállással. amit zárójelben írtál annak alapján szépen felismered azt hogy szerinted mit nem csinálsz jól... mondhatnánk hogy elkezdtél szembenézni problémákkal :) vagyis tettél egy szép első lépést. a karmában ugyan nem hiszek bár elképzelhető hogy úgy van ahogy írod, abban biztosak lehetünk ugye ahogy te is írtad hogy másik testet kapunk. a függőségek fizikaiak és pszichikaiak lehetnek ebből arra következtetek hogy a lelkünk nem válhat függővé s akkor ha új testet kap akkor ott nem lehet függőség. azt el tudom képzelni hogy hasonló tulajdonságokkal születünk újra de akkor ott újra eldönthetjük hogy hogyan élünk...
2019. febr. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 A kérdező kommentje:

# 2

Igen felismertem a problémát!

Azt is be kell már látnom hogy egyedül képtelen vagyok megoldani!

Azonban a személyiségemben van pár olyan berögződés is, amik miatt Nem fogok bemenni rehabra.

Ez az én döntésem! Ha ezen múlik, inkább halálomig függő maradok.

Tehát azt is felismerhetem - hogy ezen lehetőségek között (a saját hülyeségeim miatt) ezt nem fogom tudni megoldani. De már ebbe is beletörődtem.

Viszont a kérdés szempontjából ez lényegtelen!

A lelkünk ~ ami egyszerű, és tiszta.., abban valóban nincs semmi ~ illetve mégis minden benne van. Az nem lehet függő - ebben egyetértek.

Viszont

A buddhizmus szerint nem csak az megy tovább hanem a szokásaink is..

Vagyis

Újra ki fog alakulni a függőség, mert itt statisztikailag ez "általam" nem lett megoldva.

Az a fontos hogy én itt egy univerzális csapdát látok.

Mivel akkor majd ki.., és mikor fogja ezt a problémát megoldani?

Tehát ennek a jelenségnek a kialakulását látom, de csak egy halszálnyi esélyt a megoldásra.

Nekem pl egy cél kéne hogy elinduljak...

Majdnem be is adta az élet, de mégsem. Ezért is adtam fel.

Ebben az életben szinte semmi esélyem hogy ezt a célt becélozhassam.

Vagyis ha egyedül nem megy - biztosan nem fogok tudni leszokni.

Lehet majd valaki más egy másik életben sikerrel jár...

Akkor arra az életre meg lesz oldva.

Igen

De ahogy a kérdésben is levezettem, még akkor is újra generálódik az egész...

Akkor ilyenkor mi van?

2019. febr. 26. 16:37
 4/49 anonim ***** válasza:
0%

Iszonyat buta vagy!

A lelkek nem vándorolnak!

2019. febr. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
0%

Azért nem fogsz meggyógyulni,mert ilyen marhaságokban hiszel!

Előbb épelméjünek kell lenned hogy gyógyulni tudj

2019. febr. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 A kérdező kommentje:

Kedves # 4-5

Azért van a reinkarnáció és karma - témakörben, mert filozofikusan most feltételezzük hogy a Buddhizmus alapján az önvaló a halálunk után új testet vesz fel.

Feltételezzük!!

Engem sem kell senkinek megmentenie!

Mielőtt ez elfajulna, a kérdés szempontjából feltehetjük azt is hogy most varázsütésre leszoktam. Ill. nem vagyok aktív szerhasználó ezentúl.

De itt most nem "én" vagyok a fontos.

Az a lényeg hogy mint "függőség" hogy működik ez az univerzumban.

Ebben a világban a fő függőségek az alkohol, drog, szerencsejáték, gyógyszer.

Azon gondolkodom hogy lehet ha jól teljesítünk lehet egy őserdőbe születünk, vagy egy olyan világba ahol nincsenek ilyen erős függőségek?

Teljesen semleges nézőpontból próbálom szemlélni ezt a kérdést..

2019. febr. 26. 17:20
 7/49 anonim ***** válasza:
19%

Bocsáss meg nem akartalak megbántani.

Talán próbálj meg bibliát olvasni,hátha ott megtalalod a választ.

Gyógyulást kívánok!

2019. febr. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:

Ebben az életedben megszabadulsz a függőségtől és a leckét teljesíted, nincs tovább dolgod vele.

Hogy ezt most sikerrel véghezvidd, nem kell kifogásokat gyártanod, hogy miért nem éri meg erőt venni és megtenni.

Ahhoz meg hogy, ne a berögzült minták uraljanak, segítségül használhatod az agykontrollt, vagy théta healinget például.

2019. febr. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 A kérdező kommentje:

# 8

"Ebben az életedben megszabadulsz a függőségtől és a leckét teljesíted, nincs tovább dolgod vele"


De hát akkor is függő maradok. Csak nem aktív szerhasználó. Vagyis a függőség mint szokás tovább fog menni. Legalábbis erre jutottam.

De miért ne menne akkor tovább?


"kifogások"


Nincsenek kifogások. Nekem itt végem van, mert ezt az utat választottam. Ha ezek itt a feltételek, akkor nem lesz megoldva, és boldogan halok meg.

2019. febr. 26. 18:04
 10/49 anonim ***** válasza:

A legjobb lenne,ha egy pszichológust is megkérdeznél a függőségről.

Ő jobban ismeri az emberi agy működését,lehet,olyat mondana,amin meglepődnél.

Biztos vagyok benne!

2019. febr. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!