Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » A buddhista megközelítés...

A buddhista megközelítés szerint - akkor tudunk csak "igazán" elengedni valamit. , ha már teljesen kiismertük azt?

Figyelt kérdés

Tegyük fel hogy az az ember ugye nő fel, és felnőtt korára aktiválódik az összes karmája. Mondjuk hogy elég sok szenvedést tapasztal, és elkezdi kutatni önmagát. Próbálja elengedni a sok hülyeségét - amitől szenved. Már amikor azt hiszi minden jó, és nincs több szenvedés a világon - bejön a képbe egy párkapcsolat.. A végén szerelmes lesz, de a kapcsolat mégis megszakad. Ezután pedig egy olyan belső szenvedést él át, amiről addig nem is tudott. Ez akkora mértékű lesz idővel hogy majdnem bele is hal - de mégis megússza valahogy. Ezután nagyon durva meditációs gyakorlásba kezd, mert mindennel ki van a ..... és egyre jobban sikerül elengednie a "szerelem" érzését. Már látja hogy egész full csak egy illúzió - nincs is mibe kapaszkodni. (Az ő szeretete is elég önző volt, mert főleg biztonságot várt a másik féltől.) A végére sikerül neki teljesen elengedni mindent, de valami még úgy érzi hiányzik? hogy kimaxolja ez életében ezt a "skint". Le akar mondani a párkapcsolatokról is örökre - mert azt látja ~ bármit is akarni egy másik embertől az önző (és csak megint az "egó" világa). De mégis benne marad egy hiányérzet!


Ezt az "egó" csinálja hogy félelemben próbálja tartani?


Vagy lehet még az önvalónak újból tapasztani kell egy újabb párkapcsolatot, és még nagyobb szenvedést - hogy utána végleg el tudja majd engedni?



2019. ápr. 4. 16:49
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

#7 Az érzelmektől nem lehet megválni. Nemhogy nem lehet, képtelenség! Befolyásolják még a szabad akaratodat is... El kell fogadni, hogy emberek vagyunk érzésekkel, ugyanakkor ott vannak a pszichopaták, szóval ezt a logikát követve, ők Buddha tanításait követnék? Nem tudom pontosan mit tanít a buddhizmus, de ezek szerint menekülésre buzdít...? Nem leválasztani kéne azokat, hanem együtt élni velük bármilyen fájdalmas is legyen. Éppenséggel az elfogadás hiányzik belőletek, ami ugyancsak nem egyenlő a feladással. Csak menekülnétek az érzések elől, mert fájdalmas, akkor mégis miben különböztök az alkoholistáktól, akik az alkoholizmusban menekülnek, mármint, ha meg nem sértelek? Magyarán az a célotok, hogy gépekké akartok válni az érzelmeket figyelmen kívül hagyva nullák meg egyesek?

#9 Van egy olyan érzésem, hogy Buddha nem ugyanarról a szenvedésről beszél, amiről te. A szenvedés egy esemény, a fájdalom egy érzés.

2019. ápr. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

"A buddhista megközelítés szerint akkor tudunk csak "igazán" elengedni valamit, ha már teljesen kiismertük azt?" Ki kell-e innunk az egész tengert ahhoz, hogy tudjuk, minden korty belőle sós? Vagy csupán egy csepp belőle elegendő ennek belátására?


A Vaszistha jóga c. könyv tanulmányozását javaslom neked.

2019. ápr. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
A buddhizmus szerint mi nem a gondolataink vagyunk. Nem az ego. Nem is az érzelmeink. Ezek csak érzékelési területek, mint kb az érzékszervek, csak nem fizikailak hanem mentálisak. De nem ezek vagyunk valójában, ezért az egész csak illúzió. Ezért ha le tudunk róla választódni, akkor visszatérhetünk igazi önvalónkhoz. Onann nézve pedig pedig nincs ragaszkodás sem. Így ha minél inkább vissza tudjuk vinni a figyelmünket, és nem alakítunk ki kötődéseket, akkor nem jön létre a szenvedés (fájdalom) sem ..
2019. ápr. 4. 19:53
 14/27 A kérdező kommentje:
#12 , Köszönöm. Utána fogok nézni ;)
2019. ápr. 4. 19:55
 15/27 anonim ***** válasza:
# 13 értsd már meg nem a fájdalom a szenvedés, hanem a fájdalom ellen való küzdeem. egalábbis a Buddhizmus ezt tanítja. nem azt, hogy ne érezzünk fájdalmat.
2019. ápr. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

#15 Na jó kicsit pontosabb leszek. Most nemrég beleszerettem valakibe, de el kellett válnunk - ezért szenvedek amikor visszagondolok rá. Folyamatosan figyelnem kell nehogy elvigyen az egó, mert akkor k... hiányzik, és fáj. Ezt folyamatosan figyelnem kell, és gyakorolni. Így a pillanatban tudok lenni ahol nincs ez az önőrlő zaj a fejemben.

Na de ez azért alakult ki, mert beleszerettem valakibe. Ha így egyedül maradok, és ezután nem keresem a párkapcsolatot - akkor innen nem jön több szenvedés sem. Ilyen egyszerű :)

2019. ápr. 4. 20:15
 17/27 anonim ***** válasza:
0%

"A buddhizmus szerint mi nem a gondolataink vagyunk. Nem az ego. Nem is az érzelmeink. Ezek csak érzékelési területek, mint kb az érzékszervek, csak nem fizikailak hanem mentálisak."

Ezek szerint egy darab semmi vagy? Az ego a lényed, és nem is fizikai, sokkal inkább szellemi. Az érzéseid a személyiséged része, mindezek nélkül csak vegetálnál, és ezt nem csak fizikailag értem, hanem szellemileg is. Most tagadtad meg a saját lényedet. Nem tudom miket hisztek, de látszólag nem csak menekülésre, tagadásra is is megtanít a buddhizmus. Ez a Buddha nevezetű alak nagyon nem szerethette magát.

#16 Vajon neked évtizedre lesz szükséged, amíg Buddha módjára megszabadulsz mindezektől? Nem egyszerűbb a pszichológus, vagy egy új párkapcsolat?

2019. ápr. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
63%

"felnőtt korára aktiválódik az összes karmája"

Ezt a tévtant honnan vetted?

A Karma: az előző életeid tetteinek okozata.

.

"Le akar mondani a párkapcsolatokról is" - aztán a párkapcsolat HIÁNYA fog fájni!

('Mindenki tartozik valakihez, mindenkihez tartozik valaki, csak én vagyok egyedül!' érzése.)

.

A Tanítás szerint: "A vágytalanság szabadít meg a szenvedésektől, mert minden szenvedést a ki nem elégített vágyak okozzák!"

2019. ápr. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
#17 Az igazi önvaló amik igazából vagyunk az nem definiálható. Szóval vagy szavakkal nem elmondható. Csakis tapasztalni lehet pl meditációban, vagy ha pl egy pillanatra nem gondolkodunk. És ez a nem gondolkodó, de tapasztaló a célunk is egyben. Ebben jelenik meg ugyanis az érzékelés, az érzelmek, az egó, és a világ is. Ez maga a forrás ami csak végtelen üres tér. Oda kell visszajutnunk, és megszabadulunk a szenvedés nagy részétől is ..
2019. ápr. 4. 20:34
 20/27 A kérdező kommentje:

#18 Hát pont ez az hogy amíg nem tudtam mit hagyok ki - addig nem hiányzott ennyire a hiánya sem. Most már tudom, és ku.... hiányzik is, de talán el tudom engedni..

Biztos nem szórakozok ezzel többet :D

2019. ápr. 4. 20:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!