Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » A reinkarnációs ciklus meddig...

A reinkarnációs ciklus meddig tart?

Figyelt kérdés

Mármint pusztán erre a síkra való inkarnálódások mikéntje, száma mitől függ vajon? Ez egyéni döntés, vagy felsőbb entitás(ok) is dönthetnek arról, hogy ezen az adott síkon már bevégeztél minden olyan feladatot, szerepkört, ami segíti a magasabb lét felé vezető utat.


Kérem, hogy csak az írjon, aki hasonló dolgokban hisz, vagy esetleg nagyobb a rálátása.


2019. ápr. 27. 20:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%
Jellemzően addig vagy a Szamszárában (az újra és újratestesülés körforgásában), amíg meg nem tanultad az e síkon megtanulható dolgokat. Az abszolút mérce a megvilágosodás a vonatkozó irodalom szerint. Utána is vissza lehet térni, ha a megvilágosodott akar, de az már opcionális.
2019. ápr. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Előző, nagyon köszönöm, hasonló módon gondoltam én is, de úgy voltam vele, hogy ki vagyok én ahhoz, hogy ezt ki merjem jelenteni. De örülök, ha egy húron pendülök azzal a látásmoddal, amelynek az irányába venni akarom az utat.
2019. ápr. 27. 20:48
 3/12 anonim válasza:
0%

Kedves Kérdező,


Nagyobb rálátás okán írok. Elolvastam és hiszek a Bibliában. Az ott leírtak alapján 1 ciklus van csak, egyszer élünk, azután az Isten ítélete jön, örök élet, vagy örök szenvedés, kárhozat.

2019. ápr. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Kedves előző, ez a gondolkodásmód tőlem idegen és távoli, kértem h csak az válaszoljon, aki ilyen nézeteket vall.

Nem kérek a térítésből, én már nem ezen a szinten vagyok ne haragudj.

2019. ápr. 28. 00:14
 5/12 A kérdező kommentje:

A fiatal és harcos lelkek még, akik inkarnációs ciklusuk elején tartanak ragadnak le konkrét dogmatikus vallásoknál.

Aki kicsit több életét élt már ezen fizikai szinten az magával hozta tudatalatti szinten legalábbis azt tudást és bölcsességet, amivel túl lát ezen.

Zsigereiben, ösztönösen érzi, nem megvezethető, de mégis bizonytalan a folytatást illetően.

Igazából talán irigylem azokat, akik még ilyen harcias, tapasztalatlan lelkek, számukra könnyebb bármit választani és kiteljesedni ebben a ciklusban (életben).


De mivel segítő a szándék nem róvom fel, talán csak annyiból, hogy hozzá kell tennetek állandóan szinte a kárhozatot, mint egy végtelen állapotot.

Véges bűnökért nem jár végtelen, és a bűn értékével messze nem arányos minőségbeli büntetés. A karma nem így működik, ha csak minimálisan racionálisan gondolkodik valaki, akkor ezt belátja.

2019. ápr. 28. 00:23
 6/12 Alex Fly ***** válasza:
Akkor én bizonyára fiatal lélek lehertek, mivel nem emlékszem semmiféle ezelőtti életre, ergo kizárt hogy abból tanulhattam volna valamit. És nem tudomb hogy hogyan működhet a karma, mindenesetre biztosan megnyugtató, hogy a tetteinknek semmiféle következménye nincsen, akármit csinálunk, tiszta lappal kezdhetjük újra -de a valóságban ez nem így működik...
2019. ápr. 28. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Pont ez a lényeg, hogy van következménye, pont a következő inkarnáció során, különben hogy magyarázod a transzcendens modelt figyelembe véve a megannyi deformitással született gyermeket, akik egész életükben magukon viselik azt, amiről nem tehetnek.

Előző életük maradványai ez, vagy olyan tettek amelyek súlyos következményei átnyultak jelentősen a mostanira.


Emlékezni rá?? Nem fogsz pont ez a lényeg, csak egy érzés marad, néha egy deja vu, bevillanások, álmok.. Kisgyermek korban elméletileg még alapvető szinten egyesek emlékeznek múltbeli életükre.. De nem ia ez a lényeg, hanem hogy csakis a tapasztalatokat hozod át, a bölcsességet, mely ösztönösen hat.

2019. ápr. 28. 05:27
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

egyes vagyok


E kultúrában Od köpenyének nevezik azt, ami születésünkkor ránk kerülve megakadályozza, hogy előző újratestesüléseinkből feleslegesen ne szivárogjanak át információk. Tapasztalatom szerint ez a leszületőt védi.


Od köpenye fellebbenthető.

2019. ápr. 28. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Simpleasthat ***** válasza:

Igen, a megvilágosodásban ér véget földi "pályafutásunk".

Van akinek sokáig tart az út, mert megnehezíti magának, csak ennek nincs tudatában(ilyen voltam/vagyok én is)

és van, aki többnyire egyenesen halad az útján és gyorsabban jut el a megvilágosodádig.



Offolok:


Kérdezőnek: magasabb szinteken is akadnak megtévesztett, vakhitű lelkek bőven.


Előzőnek:


Od köpenyéről még nem hallottam,érdekelne a forrás.😆

2019. ápr. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
2019. ápr. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!