Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Reinkarnáció! Ha nem emlékezün...

Reinkarnáció! Ha nem emlékezünk a korábbi életekre, akkor a mostaninál miért vagyunk jelen?

Figyelt kérdés

Most tudom magamról, hogy itt vagyok. De hogy lehettem korábban is tudatos, ha arra nem emlékszem?


Miért más ez az élet mint a többi?



2019. máj. 4. 21:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
64%
Nem más, elvileg erre ugyan úgy nem emlékszel majd. :) De azt hiszem ezek a dolgok nem ilyen egyszerűek. Pl. hogy ezek az életek (ha vannak) szerintem nem úgy történnek, hogy születünk-meghalunk, aztán megint megszületünk és viszünk magunkal valamiféle előzményt vagy tapasztalatot. Szerintem ez úgy működik, hogy egyszerre történik az összes életünk, szóval hogy most ott vagy mondjuk 1600-ban valami halászhajón, 3000-ben meg a Marson, és mindenhol folyamatosan élsz, döntesz és alakítod a világot, és ezt teszi mindenki. Közben állandóan változik az életünk, ez is, csak nem emlékszünk, hogy máshogy volt mint amire most emlékszünk. Ha ezt így kívűlről megnézné valaki, akkor az egész egy pillanat lenne, hogy valamilyenből valamilyenné válunk, így együtt, mindannyian, vagyis a világunk. Hozz jó döntéseket, hogy mielőbb túllegyünk rajta. Már ha van reinkarnáció. Ha nincs, akkor meg pont azért, mert csak ez az egy esélyed van hogy jól csináld. Ha semmi sincs, akkor meg kár is lenne elrontani bármit is.
2019. máj. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Tudom, két k.
2019. máj. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
70%

Az első válaszban elég érdekes gondolatot találtam.

Párhuzamos dimenziók közti karma, ha jól értettem.

Egyébként az életednek addig van értelme, amíg vannak érzéseid és gondolataid. Amíg önmagad vagy. Amíg te lehetsz te.

2019. máj. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha visszaemlékeznénk a korábbi életekre, akkor nem tudnánk a jelenben élni, állandóan a múlton rágódnánk. Ami a lelki fejlődés szempontjából nem lenne előnyös. A tapasztalatok megérzés szinten ott vannak a tudatalattinkban, hogy ugyanabba a hibába ne menjünk bele folyton. A játék, vagyis az élet lényege. Hogy vissza találunk-e Istenhez, fel tudjuk-e fedezni hogyan működik a világ. Meg-e tudjuk teremteni a saját mennyországunkat. Ha meghalunk, majd tudatára ébredünk a valóságnak és megtervezhetjük a következő életeinket. De itt más a dolgunk. Amire a lelki fejlődésünkhöz szükségünk van, azt Isten biztosítja számunkra.
2019. máj. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

De én nem is ezeket kérdeztem.


Most tudatosan jelen vagyok. De miért? Ha az előző életeimben is tudatosan jelen voltam, akkor miért nem tudok oda visszamenni most?


Most miért tudok ezen rágódva kérdést kiírni? Most egyáltalán miért van pont most? Egy következő életemben nem lesz pont most?

2019. máj. 4. 23:44
 6/15 anonim ***** válasza:
92%
Ebben az életedben is jelen voltál 5 évvel ezelőtt is, most mégsem tudsz erről akkor kérdést feltenni. Mert csak így tudjuk érzékelni a létezést, tudod mint oldalról nézni a papírlapot, amit csak vonalnak látunk. Ugyan ez van a téridővel. Olyan mintha haladnánk benne, pedig csak minden pontján ott vagyunk, mikőzben épp létrejön a valami a semmiből. Mindig arra gondolok, ilyenkor olyan furcsa elképzelni, hogy különböző színű csempéket válogatunk a falra, és ez tényleg számít nekünk.
2019. máj. 5. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Az életemben jelen voltam. De csak EBBEN voltam jelen.


A többit nem ismerem és ezt igen.

2019. máj. 5. 01:08
 8/15 anonim válasza:
11%

A reinkarnációt, emberek találták ki, és építették bele a hit életükbe. Isten egyszer ad lehetőséget az életre.

A feltámadáskor viszont, valóban emlékezni fog minden feltámasztott, hogy megismerje a rokonait.

2019. máj. 5. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 pelgrim ***** válasza:
89%

# 1/

Érdekes gondolat: “egyszerre történik az összes életünk, szóval hogy most ott vagy mondjuk 1600-ban valami halászhajón, 3000-ben meg a Marson, és mindenhol folyamatosan élsz, döntesz és alakítod a világot, és ezt teszi mindenki.” Talán ismered Dr. Michael Newton „Lelkünk útja” című könyveit, harmadik rész negyedik “a sors gyürüje” fejezetében alanyai hypnózis alatt ehhez a témához társítható dolgokról tanuskodnak.

2019. máj. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
84%

Pelgrim, én olyan Pilgrim féle könyvre hagyatkoznék ezügyben inkább, vagy az Alapítványosra, de valamikor gyerekkoromban olvastam reinkarnációs történetekről, ahol hipnózissal elvitték őket előző és következő életekbe, azt nagyon érdekesnek találtam. Igaziból egyiket sem hiszem, hogy úgy működik ahogy gondoljuk, mert el sem tudunk olyat gondolni mint ahogyan valójában működik.

Luci, a többdimenziós elméletekkel mindig az volt a bajom, hogy feleslegesnek látszik fenntartani két tök egyforma világot ami csak abban különbözik, hogy a hóvirág lila, de a Sliders-t szerettem nézni, amíg nem kerültek bele azok a ránk vadászó idegenek.

De értem miért írtad a több dimenziót, talán úgy is el lehet képzelni, hogy egyszerre zajlik, de nem párhuzamosan, és simán lehet hogy tegnap még a hóvirág lila volt, de ma már mindenki fehérnek ismeri. Vagyis én azt gondolom (úgy képzelem) ez az egy dimenzió van és csak mi változunk benne anélkül, hogy tudnánk mikor merre, és egyedül a döntéseink határozzák meg hogyan alakulunk.

Ha lenne iránya, azt már észre vettük volna, de nincs neki. Amit ma tudunk az élet értelméről, vagy a létünk működéséről, az semmivel sem több, mint amennyit mondjuk 3ezer éve tudtunk róla. Vicces ez a karma szó amit írtál, ha úgy vesszük igen, ez egy mindenen átívelő, eltúlzott karmikus rendszer. :) És mint Pilgrim történetében írják, minden pillanat most történik, ott ezt 5 dimenziós látásmódnak nevezték. Azért volt rám nagy hatással a sztori, mert már azelőtt így képzeltem el, de pontosan azzal a hasonlattal, mint ahogy ott leírták. Ezt is így szoktam gondolni, hogy magunknak írjuk az ilyesféle történeteket, hogy egyszer majd ráismerjünk arra, hogy ott vagyunk, mindig is mi voltunk azok az emberek.

Asimovnak meg az a gondolata lehet igaz, hogy gyorsíthatunk a hanyatlásos időszakokon, hogy segíthetjük a folyamatokat a megfelelő támpontokkal. Abban is igaza lehet szerintem, hogy a látszólagos fejlődés mindig többirányú, ahogy van egy gazdasági, technológiai fellendülés és hanyatlás, úgy eközben kell lennie egy szellemi síkon történő fejlődésnek, ami hát nyilván nem olyan látványos, de a hatását megérezzük, szerintem most is érezzük. Csak valamiért muszáj beleerőltetnünk ezt valami felfoghatóba, amit kezelni tudunk, ami meg már persze nem olyan lesz mint ahogy eredetileg van. A baj ott kezdődik mikor ragaszkodni kezdünk ezekhez az elméletekhez. Pedig mindig mondom, szerintem itt mindenkinek igaza van, csak aztán magunkra vetítjük ki ezeket az igazságokat, aminek semmi értelme, mert mi így egyedül akik most vagyunk, nem is létezünk. De ebbe mondjuk tényleg nehéz belegondolni, mikor életben kell maradni minden nap, én sem szoktam csak mikor haragszok. Mint ahogy a dalban is mondják, hogy egyébként mindenki alszik.

2019. máj. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!