Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Fehér zaj rögzíthető otthon?

Fehér zaj rögzíthető otthon?

Figyelt kérdés
Mivel lehet a legjobban? Telefonnal nem igen ugye? Rendes diktafonnal nagyobb esély van rá?

2020. júl. 5. 11:34
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
67%

Igen, diktafonnal több esély lenne rá (főleg, ha mikrokazettás), de a legjobb a régi audiokazettás magnó. Nem tudom a digitális cuccok mennyire érzékenyek, vagy fogékonyak erre, de a kazettás magnó szalagjaival volt rá példa, hogy sikerült ilyen felvétel.

Ha csak digitális rögzítési lehetőséged van, azzal is meg lehet próbálni.

2020. júl. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Wow. Sok pár ezer ft-os magnós diktafont találtam jófogáson. Beszerzek egyet hátha. Lehet kinevetsz, de az utóbbi fél évben a kutyám elég furcsán viselkedik. Néz a semmibe és fülel néha morog. Hátha valamit én is hallhatok :)
2020. júl. 5. 12:28
 3/24 anonim ***** válasza:
84%
Nem nevetlek ki, és próbáld meg. Sok szerencsét hozzá. :)
2020. júl. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Köszi szépen
2020. júl. 5. 12:33
 5/24 anonim ***** válasza:

Fehér zajt akarsz rögzíteni? Ha van régi rádiód, akkor állítsd 2 állomás közé, és egyből megvan a kívánt zörej.


Ellenben ha EVP-t rögzítenél, javaslom a Ghost Box E1 Free appot. Abban van white noise generátor, ill egyben hangrögzítő is. A google playban megtalálhatod.

2020. júl. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Igen evp-re gondoltam. Hát telon működne?
2020. júl. 5. 20:10
 7/24 anonim ***** válasza:
94%

Igen működhet, de összetettebb a dolog, kell majd egy szűrőprogram is, amivel a felesleges hangokat eltávolítod. Pl audacity.


Alap dolog, hogy minél csendesebb környezetben csináld. A beszűrődő hangok zavaróak lehetnek. Nyugodtan, lassan tedd fel a kérdésed, valamint hagyj időt a válaszadásra is.


Nem biztos, hogy elsőre hallani fogsz bármit is, ezért érdemes többször is visszahallgatni a felvételt. Én kb 30-szor is megteszem.

2020. júl. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Köszi. Így már el tudok indulni a dologgal.
2020. júl. 5. 20:24
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen, ja még annyi, hogy légy illedelmes. Normálisan kommunikálj.
2020. júl. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Ez alap!
2020. júl. 5. 21:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!