Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Történhet valami, ha falhoz...

Történhet valami, ha falhoz rögzíthető könyvespolcot vásároltam, viszont nem szeretném a falhoz rögzíteni? Eldőlhet?

Figyelt kérdés
Valakinek tapasztalat? Azért nem rögzítem, mert nem megfelelő hozzá a falazat.
2020. máj. 15. 13:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha bármiféle balesetet okoz így a szekrény, mondjuk rádől valakire, akkor nem vonható felelősségre a gyártó, mert nem volt rögzítve.
2020. máj. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
akkor vidd vissza, vegyél olyat amit nem kell kikötni, mert magában is stabil (60cm mély)
2020. máj. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Eldőlhet!

Viszont nekem is ez volt a gondom, ezért előlre tettem alá a járólapból megmaradt csíkot, így a fal felé dől egy fél centit, ez nem is észrevehető és tényleg csimpaszkodni kell/ene bele, hogy előre dőljön.

2020. máj. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg eldőlhet, de szerintem inkább az a zavaró, hogy van amelyik nem is nagyon stabil amíg be nem csavarozod a falba, hanem inog kicsit, ha pl ráraksz egy könyvet. De ez attól függ milyen maga a bútor.
2020. máj. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
64%
Olyan nincs hogy nem megfelelő a falazat. Mit értesz ez alatt?
2020. máj. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
49%

Ne kockáztass, hanem kösd a falba.

Ha túl vékony a fal (élére állított tégla, azaz 1+6,5+1=8,5 cm), akkor annak meg kellene tartani a bekötést. Ha óvatosabb akarsz lenni, akkor a szomszéd szobának ugyanezen a falán rögzíts pl. egy 1 m2 nagyságú deszkalapot (eltakarhatod egy szekrénnyel, tükörrel, faliszőnyeggel stb.), amire rákötöd a polcot, hogy nagy felületre essen a polc húzóereje, dőlés ellen.

2020. máj. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nekünk is olyan van. Nem csavaroztuk a falhoz, de abszolút stabil. Persze polctól is függ.
2020. máj. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!