Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Miért a pillangó a totem...

Miért a pillangó a totem állatom a tesztek szerint? Mind ezt hozza ki és a leírás maga találó. De az állatot nem szeretem annyira.

Figyelt kérdés

Kérem a vicceskedőket, kötekedőket hogy kíméljenek meg.



Én spirit animalnek a delfint, vagy az albatroszt gondoltam volña egyébként. (Vagy a korallzátony állatkáit, ha lehet ilyet.)



#totemállat #Spirit animal
2021. aug. 30. 11:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hol van ilyen teszt?

Egyébként: Ha nem vagy benne biztos, akkor meditálj párszor :)

[link]

2021. aug. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Grimfox ***** válasza:
93%
A totemállatot nem lehet megállapítani tesztekkel. A totemállat kétféleképp kapcsolódhat hozzád. Erős közösséget érzel az adott állat tulajdonságaival, ezért kiválasztod azt az állatot, és igyekszel az előnyös tulajdonságait magadévá tenni, aszerint élni. A másik lehetőség, ha azt az állatot találod meg, aminek a tulajdonságaival az elméd, személyiséged már eleve rendelkezik. Tényleges állatszellemekkel nem tudod felvenni a kapcsolatot, ha csak nem vagy képzett a módjában. De abból amúgy sem nyernél sokat.
2021. aug. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is így tudtam ahogy a 2-es.

Bár ez az állatszellemes dolog ez érdekes erről gondolom amerikai indianok irnak. Grimfox hol lehet ilyeneket olvasni? Kulturalisan erdekel ez nagyon.


Szerintem van meg egy opcio ha visszatero almai vannak egy allattal akkor az lehet totemallat is? Mert igy nem gondoltam meg ezen dologra. Felhet is tole aki almodik vele? Magyaran mi van akkor ha minden alomba menekul az ember annak ellenere hogy volt egy alom amibe egy fan elo torzsi nep probalt segiteni hogy talalkozzak ezzel az allattal. Es erzekelheto volt hogy nem fog bántani ez az állat de én dunszt kijátszottam őket is es felmasztam a fára amolyan oltari nő című filmben szereplo foszereplo módjára. Azt nem neztem mennyire voltak csalodottak a torzsi nepek, de nyilvan nagyon csalodott fejuk lehetett 😄, de mindig felebredek ilyenkor. Bar en tudom miert almodok azzal az allattal, de totem allatkent nem gondoltam még rá.

2021. aug. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Grimfox ***** válasza:
86%

Álomban elég sok okból szerepelhet állat, és ezek közül a ritkább eset az, ha ez az állat amolyan totemállat. Általában inkább szimbólum, mint totem, vagy "spirit animal". Például sokszor álmodtam már oroszlánnal, volt hogy én is az voltam pár pillanatra, és sok esetben bagolyként szerepelek az álmaimban(majdnem mindig, amikor tudok repülni álmomban), de egyik sem a szellemi/totemállatom. Ezek minden esetben szimbólumok voltak. Totemről, szellemi kapcsolatról akkor lehet szó, ha az adott állat különleges, és valamilyen segítő, tanító szerepe van az álomban, de még ilyenkor sem bizonyos. Ilyenkor is lehet szimbolikus alak.


A szellemállat minden animista kultúrában szerepel. Ahol a szellemi vezetők sámán jellegűek, azaz a szellemvilág, és az ember között közvetítenek, mindenhol jelen vannak. Olvasni szerimtem bármely olyan vallásról szóló könyvben lehet ilyesmiről, amelyik animista, sámánista. Kultúranropológiai írásokat is érdemes keresni. Pár vallás, amik ilyen típusúak: Észak-Amerika indiánjainak vallása részben, vagy egészben animista volt, csoporttól függően, az északi, északkeleti, és közép-ázsiai népek vallásai, mint pl a mongol, ujgur, a sok apróbb nép, mint a manysik, és hasonlók vallásai ilyenek voltak, a taoizmusnak, és a buddhizmuson kívül a legtöbb kínai vallásnak, helyi kultusznak is voltak hasonló elemei, a koreaiak régi vallása(ennek sajnos nem tudom a nevét), a shinto, japán vallása is ismer segítő állatszellemeket, bár kicsit másként, és persze a régi, kereszténység előtti szláv vallások is tartalmaznak hasonló elemeket. Ilyen témék, kulcsszavak mentén érdemes elkezdeni kutakodni az interneten. Előbb-utóbb belefutsz tanulmányokba, vagy könyvekbe a témával kapcsolatban.

A magyaroknak is voltak amolyan totemállatai, de nem személyesek(legalább is ezekről nem tudunk), hanem az egész népre, vagy bizonyos törzsekre vonatkozóak. A turul(kerecsensólyom), a farkas, a párduc, szarvas, ló, és valamennyie még a medve is. Személyes állati segítője időnként a táltosoknak volt, de azt nem tudni, mindegyiküknek, vagy csak néhánynak.

2021. aug. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne tesztekben keresd a megoldást! Nekem valóban a pillangó a totemállatom, nem én választottam, ő szegődött hozzám. Mindig ugyanaz a fajtájú pillangó jelent meg, ha váratlan fordulat, szerencsétlenség történt az életemben (előtte kicsivel). Aztán igen, 20 éves koromig a könyvmoly, rút kiskacsa voltam, hosszú évekbe telt az átalakulás, mire megismertem magam és mire elégedett is lettem magammal. Ugyanakkor lehet egy embernek több segítő állata, nekem van még egy, a fehér ló. Hosszú, eredetileg is szinte tejfehér hajam van, a ló évében születtem, a munkámban (darabszám) magasan gyorsabb a teljesítményem, arcra is ló fejem van. A valóságban a lepke, álmomban, spirituálisan a ló jelenik meg, a természetem inkább a lóé. A totem megjelenik újra és újra, olyan helyzetekben, mikor segítség kell, az ember magától jön rá, melyik állat tartozik hozzá.
2021. aug. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%
Köszönöm Grimfox!
2021. aug. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Honnan veszed azt, hogy pillangó a totemállatod? - bár tőle nagyobb segítségre számíthatsz, itt, Európa közepén, mint korallzátony-állatkától.
2021. szept. 13. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!