Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Azok az emberek, akik ateisták...

Azok az emberek, akik ateisták, tehát nem hisznek Istenben, azok miben hisznek?

Figyelt kérdés
Ugyertem, mikor van valami olyan helyzet, mas ember imadkozik, hogy sikeruljon, ők mit csinalnak? Nehéz elhinni h semmit

2021. nov. 22. 16:21
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Amíg más imádkozik, hogy sikerüljön valami, addig az ateista tanul és keményen dolgozik azon, hogy amit akar, az sikerüljön.

Az okos vallásos is ezt teszi, hiszen tudnia kell, hogy Isten nem szolgája senkinek, nem azért van Ő, hogy mindenki imába foglalt kérését teljesítse.

.

Az ima Isten imádatának szavakba foglalása, nem pedig a Tőle elvártaké.

2021. dec. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Küzdök, harcolok és igyekszem bízni a kedvező véletlenben.
2021. dec. 5. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Én igaz meg vagyok keresztelve, de igazából az szüleim döntése volt.

Igazából egy vallás melett sem köteleződtem el. Nem foglalkozom velük, nem tartom egyik rituálét sem. (Viszont olvasni, dokumentumfilemket szeretem olvasni bármelyikről.)


Szóval ilyen esetben teljesen ateistának számítok.


De szerintem az ateista is hihet valamiben, ahogy én is. Én nagyon műszaki beállítottságú és így földhöz ragadt vagyok. De azt régóta hiszem, hogy valami felettünk álló dolog létezhet. Hogy ez most egy földönkívűli hatalom, egy "alkotó", vagy egy/több Isten, ezt így nem különítem el. Azt gondolom hogy egyszer a tudomány, esetleg több ezer év múlva kideríte, de lehet soha.


És egy kicsit a mindenappi élettel is ezt a hitet összekötöm. Persze lehet vitatkozni hogy ez neveltetés és erkölcs, vagy a lelkiismeret összefonódásának furcsa egyvelege. De pl. próbálok "jó" lenni, helyesen cselekedni. mert akkor a "sors" megbüntet. És itt a sors lehet valami felettünk álló (nem világi/Földi) hatalom. Vagy nem kívánok másnak rosszat, mert rajtam csattan. Stb...

2021. dec. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Figyelj elmondom : egy jobb világban ahol nem kell egy pénzéhes szervezetnek (egyház) adót fizetni, ahol a választások nem attól függ hogy ki mennyire keresztény, ahol a duna mélyére való jehovások nincsenek de ez még messze van
2021. dec. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Ne keverd a hitet a vallással!
2021. dec. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Az az ateista, aki NEM TUDJA a természet törvényeit, az HISZI.

Nem Istentől várja a segítséget, vágyai megvalósítását, hanem teljes erejével tesz azért, hogy megvalósuljanak.

A galambot meg kell ölni, meg kell sütni a jóllakás érdekében, várni, hogy sülten repüljön szádba, éhhalálhoz vezet.

2021. dec. 31. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!