Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Azok az emberek, akik ateisták...

Azok az emberek, akik ateisták, tehát nem hisznek Istenben, azok miben hisznek?

Figyelt kérdés
Ugyertem, mikor van valami olyan helyzet, mas ember imadkozik, hogy sikeruljon, ők mit csinalnak? Nehéz elhinni h semmit

2021. nov. 22. 16:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%
Nehezebb elhinni, hogy semmit mint hinni a Bibliában? Nem vagy semmi...
2021. nov. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Mojjo ***** válasza:
97%
Reménykedünk 😅
2021. nov. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Mármint pl matek doga előtt?


Hát. Felkészülnek. Tanulnak. Stb..

Igazából ugyan azt mint aki hisz Istenben csak az ima része kimarad

2021. nov. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Pedig semmit. Reménykedünk.
2021. nov. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
93%

Igyekszem mindent megtenni és bizni a legjobbakban, pl egy műtét előtt. Nem gondolom, hogy rajtunk, embereken kívül bárki segítene vagy bárkihez fordulhatnék.

Ráadásul az ima sem nagyon válik be, elnézve a rengeteg fiatal halálát, súlyos beteg kisgyerekét, háborúkat, nyomort stb.

2021. nov. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Fero89 válasza:
100%
Reménykedünk a legjobbakban, bár hallottam egyszer egy fickóról aki azt mondta, ő Joe Pesci-hez imádkozik, és eddig ugyanannyira vált be mint a vallásosak imái. De van aki kabalákat szorongat, vannak akiknek egész kis szerencsehozó szertartási vannak ilyen esetekre, ez nagyon sokféle lehet. Éppen ezért megkérdezni hogy "aki nem hisz istenben az miben hisz", olyan mint megkérdezni, "aki nem szereti a sonkát az akkor mit szeret?"
2021. nov. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
92%
Ha levesszük a vallást a hitről, azaz pusztán csak hit, akkor melyik a hatásosabb, erősebb, célravezetőbb a remény vagy a hit?
2021. nov. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
2%
A hit akarattal összefonodott érzés, a remény, az passzivabb.
2021. nov. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Fero89 válasza:
#7 Mit értesz hit, és mit remény alatt? Illetve hogy választod le a vallást a hitről?
2021. nov. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 ...Laci ***** válasza:
90%

Azt hiszem, hiteles lesz a válaszom, mert én is ateista voltam. Magamban hittem és abban, hogy a véletlen körülményeket a lehető legjobban tapasztalat útján lehet megjósolni.


És az az érdekes, hogy ezt hívőként is így gondolom, de feltételezem Isten munkáját is a háttérben.

2021. nov. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!