Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Már nagyon érdekelnek a...

Már nagyon érdekelnek a vérfarkas/alakváltó legendák és hiedelmek. Gondoltam feldobom a témát hátha van valaki aki többet tud róluk a valóságalapjáról, a keletkezésükről, a létezésükről. Vannak valakik akik tudnak róluk valamit?

Figyelt kérdés
Mondjuk engem konkrétan a keletkezésük, a valóságalapjuk(ugyanis én személy szerint hiszek bennük), legfőbb elterjedési helyük, és a legfontosabb a vérfarkassá válás módjai, vagy esetleg az alakváltás mágiája. Van valaki esetleg aki ezekről tudna bővebben is mesélni?

2022. jan. 14. 19:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
20%
csak vámpírrá válást tudok
2022. jan. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
53%

A vérfarkasok inkább tévhiedelmek voltak.

Főleg a a holdkórosságot és veszettséget hitték farkassá válásnak. Ha jól emlékszem a két kór nevére.


De lehet, hogy a veszettség inkább a vámpírokhoz kötődik vagy mindkettőhöz. De majd valaki úgy is kijavít aki jobban emlékszik.

2022. jan. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
a vámpírok farkassá is tudtak változni a hiedelmek szerint. meg denevérré, patkánnyá,egérré de akár bagollyá és más éjjeli állattá s akár más éjjeli természetfeletti lénnyé.
2022. jan. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

#3

A füstöt, ködöt és bogarakat/rovarokat kihagytad. :)

2022. jan. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
meg az árnyék manipulációt is. már egy jó ideje nem foglalkozok ilyen témákkal. szeretem volna weboldalt vagy youtub csatornát ilyen lényekről, de nem tudom h mennyire néznék. vagy ha valaki csinálna ilyet szívesen segítenék neki.
2022. jan. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Sokféle eredetük lehet, néptől, hiedelemvilágtól függően.

Általában istenek átkozzák el, büntetik meg őket az átváltozással.


Az egyik legelső farkasember Lükaón, árkádia királya volt. (Az ő nevéből származik a likantróp szó.) A történet szerint Zeusz érkezik a királyhoz vendégségbe, de Lükaón nem akarja elhinni, hogy tényleg egy isten vendégeskedik nála, ezért próbára akarja tenni Zeusz. A legfiatalabb fiát megöleti és lakomát készítettet belőle Zeusznak, hogy így titokban emberhúst etessen vele. Viszont amikor lerakják Zeusz elég az ételt, akkor mivel egy igazi isten, rájön, hogy egy fiút találtak fel neki. Iszonyú haragra gerjed és farkassá változtatja Lükaónt, akinek ezután csak az emberhús fogja oltani az étvágyát.

Ennek a történetnek az lehet a valós háttere, hogy az ókori Európában, bizonyos népek emberáldozatokat, főleg fiatal fiúkat mutattak be áldozatként. A görögök az ilyesmit elítélték és a történetben ezért bünteti meg az árkádiai királyt Zeusz.

De több verzió is létezik. Van olyan is, ahol Zeusz Lükaón többi fiát is farkassá változtatja, a feltálalt fiút pedig feltámasztja.

Ez nem egy mágia, hanem átok. Akkor tudsz vérfarkassá válni, ha átterjed rád is az átok. A modernebb történetek szerint úgy, ha megharap a vérfarkas és túléled. Ez egy rémületes dolog, mert elveszted a kontrollt a saját tested fölött.

2022. jan. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
*Zeuszt
2022. jan. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
5-ös válaszadó. Én örülnék ha elkezdenél egy ilyen csatornát engem érdekelne biztos és nézném a munkásságodat.
2022. jan. 15. 09:50
 9/12 A kérdező kommentje:
6-os válaszadó, ezt az elméletet hallottam már valahol. Ugyanígy azt is hogy a vérfarkasok Erdélyben is honosak(voltak).Engem inkább ez érdekelne ha esetleg tudnál róla valamit. Köszi a válaszodat!
2022. jan. 15. 09:53
 10/12 anonim ***** válasza:

azt hitem h kivan írva az én nevem. sajnos elég gagyi lenne youtube csatornám, mert csak egy képet s szövegeket tennék be. nem értek a sok kép és effektekhez, zenékhez s nem is olvasnám fel.

-ez a farkasos történetet nem is halottam, de lehet h az egyik könyvemben benne van.

2022. jan. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!