Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Hallottam, hogy pécsen a...

Hallottam, hogy pécsen a Szkókó nevezetű városrész elátkozott. Középkorban sátánista boszorkányok lakták emiatt démonok vannak ezen városrészben és ezek okán bestiális gyilkosságok történtek itt. Vélemény?

Figyelt kérdés

2022. febr. 3. 00:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%

Kicsit pontatlan az információ. Nem boszorkányok lakták, hanem egy vallási kegyhely volt, ahol rendszeresen emberáldozatot mutattak be egy bizonyos szélsőséges csoport tagjai, illetve otthona volt különböző rituáléknak, szertartásoknak egyes források szerint már az ókorban is. Kőkert néven tesznek róla említést. Helyileg a mai Mandulás köz és Mogyorós köz által közrefogott résztől északra, a Meredek köztől délre található területről beszélünk, amit jelenleg főként visszavadult növényzet borít. Az ottani szőlészek, borászok pár évtizede megmagyarázhatatlanul eltűntek kertjeiket hátrahagyva. A legenda szerint a csoport tagjainak leszármazottai áldozták fel őket, amiért úgy vélték meggyalázták őseik kegyhelyét azzal, hogy oda építették házaikat. Haláluk után a terület elvadult, sűrű tüskés, tövises növényzet borította be meredek köves talaját. Azt beszélik, hogy egy hatalmas vadkan ma is őrzi, amiben ott él az áldozatot tevő leszármazottak féktelen dühe. Éjszakánként néha hallani pokoli üvöltését.

Régi, már nem élő szkókói gazdák elmondása alapján ismerem az említett dolgokat.

2022. febr. 3. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Tehát akkor nem alaptalan az állítás, hogy elátkozott a hely. Egyik barátommal évekkel ezelőtt a szkókói víztározón néztük a kilátást és furcsa hangokat hallottunk, magyarázat akkor van már rá. Egy ott lakót azért megkérdeznék a tapasztalatairól, kindenesetre én inkább építkeznék rózsadombra vagy az agglomerációba, mondjuk Keszübe mint a mecsekoldalba
2022. febr. 3. 01:25
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
fú, ez de jó, nálunk miért nincs ilyen? megnéztem google térképen, tényleg csak ott van vad növényzet, körülötte meg normális házak.
2022. febr. 3. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%
milyen vallási csoport volt ez, kb. mikor?
2022. febr. 3. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%
Nem tudni, milyen hitet követtek, középkorban voltak, egyes elmondások alapján az ókorban is.
2022. febr. 3. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 peca1000 ***** válasza:
90%

Na majd hétvégén elmegyek fel oda, és rendet teremtek :)


Egy Pécsi lakos.

2022. febr. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A vázolt sztori alapján, ha nem vagy ördögűző pap akkor nem hiszem, hogy nagy rendet tudnál tenni
2022. febr. 4. 02:28
 8/11 anonim válasza:
88%
Én a Bálicsban lakom. Nos a szomszédokról ilyet még nem hallottam.
2022. febr. 4. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szkókót nem tudom, de Tettye (a hegytető) egy nagyon különleges hely, nekem volt ott 'szerencsém' paranormális aktivitáshoz, konkrétan nagyon pozitív élmény volt (bár elsőre nyilván szokatlan).
2022. febr. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Báliccsal nem tudom mi a helyzet. Szerintem az ilyen értelemben "ártalmatlan" környék
2022. febr. 4. 23:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!