Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » A vámpírokról miket lehet tudni?

A vámpírokról miket lehet tudni?

Figyelt kérdés

Mennyire valóságosak azok a vámpírok az amit sorozatokban látunk pl.( twilight, vampire knight)? Az igaz hogy nincs tükörképük és kiszívhatják az ember vérét? Nem tudom valahogy úgy érzem közel állhatnak az emberekhez, tehát nem tartom gonoszaknak őket. Valaki látott már vámpírt?

22/F



2022. dec. 10. 22:30
1 2
 1/14 Grimfox ***** válasza:
82%
Azok a vámpírok, amiket a sorozatokban látsz, teljességgel a képzelet szülöttei. Bram Stoker Drakulája óta kezdett el az eredeti vámpír legenda átalakulni a jelenlegi szórakoztatóipari termékké.
2022. dec. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
69%
Azt hogy nincsenek
2022. dec. 11. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%

A Biblia tiltja a vér fogyasztását, és ezt sokáig a keresztények is betartották, nem csak a zsidók, mert nem Mózes törvényei közt van, hanem már valahol a teremtés környékén. A Bizánci birodalomban akár halálbüntetés is járhatott érte... így nem csoda, hogy Bizánc összeomlása után a középkori Balkánon (Például Bulgáriában) még mindig tabunak számított. És ha valami tabu, akkor szinte adja magát, hogy egy gonosz természetfeletti lény pont ezt fogja cselekedni a hiedelemben... Szerintem nagyjából így született meg a vámpír. Persze az elején kicsit se voltak emberszerűek, inkább gonosz kopogószellemeknek, démonoknak tartották őket. És később az is kialakult, hogy emberből is lehet vámpír, ha például hanyagul temetik el őket vagy valami egyéb rossz dolog történik...


Érdekesség, hogy az észak-amerikai indiánoknál, ami egy teljesen más kontinens, teljesen más kultúra.... A kannibalizmus volt hatalmas tabu. És mi született náluk? Hát a wendigo, ami egy gonosz kannibál lény, ami olyan emberből lesz, aki a hosszú tél alatt kannibalizmusra vetemedik.


Csak míg az élőhalott vérszomjas lidércből Bram Stoker romantikus székely grófot csinált, addig a wendigot még senki nem kupálta ki... Szegény megmaradt csontsovány agancsos lénynek.

2022. dec. 11. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%

Kb hatva éve "nagy divat" hogy fiatal, egészséges emberek vérét megveszik, és idős, gazdag emberekbe keringetik, ezzel jelentősen növelve az immunrendszerüket, és valamiért ez növeli a vitalitásukat is.

Pletykák vannak hogy ptöbb magyar "nagy ember" is vesz ilyen szolgáltatást, pl Pintér.

Ez nem klasszikus "megharap vámpírkodas", de a vér kb hasonlóan van használva.

2022. dec. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
85%

A vámpírok olyanok, mint a sárkányok. Félreértett ismeretlen dolgok.


A sárkány eredete pl a dinoszaurusz csontoktól ered. Az ismeretlen csontokat pedig mesék, mendemondák övezik.


A vámpírokat pedig keverik a kannibál emberekkel.


A sztoriknak pedig semmi fizikai, biológiai értelmük sincsen. Pl tükörkép, vér fogyasztás.


Fantázia. Kreatívvá teszi az embereket a tudattalanság is.


Ahogy napjainkban az információ hiányos pletykák, tévhitek.

2022. dec. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

Én létezik, de nem csillogok a napon, mint a "Tvájlájt"ban, cöhh.

Hogy veszélyes vagyok e? Gyere és próbáld ki ;).

2022. dec. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
De 500 év alatt nem tanultál meg helyesen írni :D
2022. dec. 21. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

Én a helyedben inkább örülnek hogy tudom használni ezeket a mindenféle kütyüket.

Amúgy meg csak 209 éves vagyok.🥺

2022. dec. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Az mondjuk sz0pás lehetett, mert 1840-ben csökkentették a kötelező sorkatonai szolgálatot 10 évre!! Ami azt jelenti, hogy téged még azelőtt elvittek a 10 évnél is többre... Random írtál egy számot, de mellé nyúltál.
2022. dec. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nőket nem vittek katonának, nem igaz?
2022. dec. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!