Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Sátán az Lucifer? És ki az...

Sátán az Lucifer? És ki az ördög? Vagy a három egy és ugyanaz?

Figyelt kérdés

jan. 21. 19:11
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
85%

Az ördög eredetileg magyar mitológiai alak, ráadásul nem is egy van belőle (sokszor említenek mesékben is pl hét ördögöt). Nem tisztán gonosz, inkább tréfás figura, aki hasznot akar húzni belőled, de ha okos vagy, túl járhatsz a fején.


Lucifer bukott angyal.


A Sátán a gonosz, de az egyház összemosta ezeket (az ördöghöz hasonló alakok más népek eredeti vallásban is megtalálhatók, úgyhogy ez mindenképpen szükséges volt, hogy el tudják fogadtatni a kereszténységet).

jan. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
79%

Azt nem tudom de extra gyönyörű férfiember lehetett mert mindig így van ábrázolva


[link]


Én szívesen befogadom ha kivetik a mennyből/pokolból

jan. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
52%

12.

:D

jan. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
jan. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
jan. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:
73%

Elmagyarázom én is,mint előttem páran,bár én a saját tudásom és élményeim miatt tudom azt amit tudok.

Lucifer és Sátán azok bukott angyalok akik egy lázadást vezettek a többi angyal és isten ellen.Eredetileg angyalok voltak,ám a lázadás után megbuktak,innen ered a bukott angyal kifejezés is.Az ördög pedig csak egy közös beceneve az összes bukott angyalnak,nem pedig személy.Ha valakinek kérdése támadna ebben a témában,vagy más spirituális témában szívessen beszélgetek/írok,Ha rám írsz visszaírok 2 napon belül!

jan. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

16-


Ha jól értem akkor Lucifer és Sátán mindketten bukott angyalok.

Már írták, hogy Sáti a gonosz, Luci meg nem igazán. Így van? Még erre szeretnék magyarázatot kapni, ha lehet. Akkor Luci "félgonosz" vagy minek is lehet nevezni? Egy kissé viccesen jött ez ki, de nem kaptam más szavat rá... félgonosz... :))))))))))

jan. 22. 17:06
 18/22 anonim ***** válasza:

Nincs olyan hogy félgonosz :)

A Luci sorozat hamisan próbálja azt a látszatott kelteni, hogy Luci amolyan jófej, félreértett igazságosztó, akit "Apu" nem értett meg, és elüldözött.

Két út vezet tovább a mi szintünkről, az egyik a pozitív út, a másokat segítő, másokat szolgáló emberek útja, ez a Jézusi út, ez a Buddha útja, ez a Krisna útja, ez a Taoisták útja, a Rózsakeresztesek útja, ez a "helyes út".

A másik a negatív út, amit hibásan gonosznak, rossznak neveznek, az önmagukat szolgálók útja, akik a mások feletti teljes hatalomra törekednek, és a mások elnyomása, kihasználása, a vagyon megszerzése és felhalmozása a hatalom biztosítására az útjuk.

Ez a sátán, lucifer, az ördögök, a "gonoszok" útja, a fekete mágusok útja, pl Dzsingisz kán, Hitler, Göring, Himler, Rasputin ilyen utakon jártak.

Gonosznak tűnnek, hiszen szenvedés és kegyetlenkedés jár a nyomukban, mert ők a tökéletes önzésre, a hatalomra törekednek, másokat minél jobban leigázva, irányítva, elnyomva.


Lucifer, Sátán mindketten a negatív úton járók, jóval az emberei szint felett, ide csak részben jöttek vissza hogy a negativitás képviselve legyen az emberi világban, ezzel elősegítve a választás lehetőségét.


Ezek, Luci és Sáti nem riválisai a Teremtőnek, elképesztően eltörpülnek mellette, egy apró részei csupán a Teremtésnek.

Lucik és Sátik milliószámra vannak a Világegyetemben, de a számuk és a hatalmuk így is jelentéktelen a teljességhez képest.

jan. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
16# Én a saját tudásom és élményeim miatt tudok amit tudok! Na és mik azok az élmények??Mesélj te fontos ember.
jan. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Grimfox ***** válasza:
39%

11. igaz. Az ördögöt nem a sátánnal, hanem a démonokkal szokták azonosítani. A türk eredetű pusztai népektől származik a szó is, a fogalom is, és a kereszténység szívesen összemos hasonlóan értelmezhető dolgokat. Ahogy azt tette pl Nagyboldogasszonnyal, és Máriával.

A tipikus ördögábrázolás sem a kereszténységből származik, hanem a kereszténységet felvevő népektől. Szláv, türk, és kelta mitológiai lényeket azonosítottak a démonokkal, ami kapóra jött, mert így ijesztőbbek lettek.

jan. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!