Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Milyen a lakóhelyeden lévő...

Milyen a lakóhelyeden lévő legendákat ismersz?

Figyelt kérdés

2010. dec. 21. 19:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az egész alföldön megjelent a garabonciás diák alakja, aki estéről estére megjelent egy háznál, bekopogott, szállást kértegy éjszakára, és egy pohár tejet.

Ha megkapta, áldás érte a háznépet, nagy jutalmat hagyott hátra, de ha nem, könyvéből megidézte a sárkányát, és irgalmatlanul elpusztított mindent.

2010. dec. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%

Az előzőhöz: a garabonciás diák legendája egész Európában ismert volt az 1800-as évek elején-közepén. Az Alföldön betyárokról szóló legendák voltak.

Ezek a legendák már a múlt század elején feledésbe mentek,csak a néprajzkutatók foglalkoznak velük.

2010. dec. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
96%

Hmm, itt ahol lakom, hallottam egy történetet, miszerint a régen itt élő nemesi család egyik lánya lovaglás közben a lovával együtt belezuhant a folyó egyik holtágába, és a lova maga alá temette. Azt nem tudom, hogy a lóval mi lett, de azt tudom, hogy a lány megfulladt.

A történet szerint azóta, ha éjszaka valaki kimegy a folyónak arra a szakaszára (ahol van egy rozoga híd is), akkor láthatja a lányt a fák között.

2010. dec. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%
Az utolsó az tetszik:)
2010. dec. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
94%
Itt pécsett a balokány strand kis "taváról" hallottam ezt: egy gazdag házaspár lánya beleszeretett egy roma legénybe, de a szülei nem akarták ezt a kapcsolatot, ezért a lány a tóba vetette magát a csónakjából, és másnap egy szerelmes csónakázó pár találta meg a holttestét. A lány magányos szelleme azóta minden éjszaka megjelenik a tó felszínén és a kedveséért siránkozik.
2010. dec. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
A 19-20. századi feljegyzések tanúsága szerint bizonyos egyének, főleg pásztorok képesek saját elhatározásukból farkassá változni. Ezek a hiedelmek főleg a Dunántúlon éltek, helyileg különböző névváltozatokkal: küldöttfarkas, farkaskoldus, szakállas farkas, küldött ördög.
2010. dec. 22. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Sárrét térségében állati sok legenda van: boszorkányok, táltosok és mindenféle babona. Ha tényleg érdekelnek, megéri utána olvasni!
2010. dec. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat, jöhetnek még, próbáltam már utána olvasni, de valahogy sose találok rá magyarországi legendákra :S

itt az enyém:

ahova jártam általános iskolába, állítólag az a második világháború idején egy templom volt, és a hadi sérülteket odavitték ellátni, és még a mai napig kísérteties dolgok történnek ott, megjelennek a halott katonák szelleme

2010. dec. 22. 15:27
 9/15 anonim ***** válasza:
72%
Itt nincsenek legendák. Majd én leszek, ha kinyúlok. Visszajövök és riogatom, ölögetem az embereket. Csak azt nem bántom, aki megkínál egy pohár céklalével.
2010. dec. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Városi legenda, hogy egy neves pesti kávéházban ha 10 cukorral kértél egy presszót (ez volt a jel) akkor nem kávét kaptál, hanem egy listát pesti örömlányokkal.

Hallott erről valaki más is?

2010. dec. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!