Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Mit gondolsz a lejegyzett...

Mit gondolsz a lejegyzett vámpíresetekről? Szerinted azok tényleg vámpírok voltak?

Figyelt kérdés
Sok ősi kultúrában voltak a mai vámpírokhoz hasonló lények, istenek. Visszamenőleg hallhatunk több olyan feljegyzést, amiben emberek állították azt, hogy nemrég elhunyt rokonuk, ismerősük jelent meg az éjszaka folyamán és "fojtogatta" őket. Szerinted ezeknek van valami valóság alapjuk? Tényleg vámpírokról van szó?
2011. febr. 7. 19:07
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
100%

Vámpírok nem léteznek, szóval nem hinném hogy arról lenne szó!

Talán alvásparalízis nem?


Szerintem akik ilyen kérdéseket tesznek fel mind te, azok túl sok vámpíros filmet néznek :D És annyira tetszik nekik, hogy egyszerűen úgy érzik, hogy tényleg itt vannak... (sajnos)

2011. febr. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 A kérdező kommentje:
Nem állítottam hogy itt vannak, inkább hogy itt voltak. És szerintem nem véletlen, hogy sok kultúrában van hasonló természetfeletti lény, és az meg lehetetlen hogy egy csomó ember ugyanazt képzelje a saját nemrég elhunyt rokonáról. (Az éjszakai megjelenésre és fojtogatásra gondolok.)
2011. febr. 7. 19:27
 3/54 anonim ***** válasza:
100%

Egy vérrel táplálkozó ember tudományos képtelenség, mivel a vért az emberi szervezet nem tudja megemészteni, legfeljebb a vérben oldott ásványi sók egy részét.


Evolucionárisan ilyen embertípus nem tudott volna párezer év alatt kialakulni, főleg nem úgy, hogy fenntartsanak egy elég nagyszámú önálló populációt belterjesség nélkül, és a normális emberek által való kiirtás elkerülésével.


Egyedül génsebészettel lehetne létrehozni egy vérrel táplálkozó embert, de annak semmilyen természetfeletti képessége nem lenne (vajon miért...) ráadásul egy csak vérre alapuló étrenddel nem tudna emberi intelligenciával rendelkezni, mert nem kapna az agya elég tápanyagot az ember-szintű működéshez.


Az éjszakai fojtogatások az alvásparalízis nevű jelenséggel magyarázhatóak. Alvásparalízis akkor következhet be, ha a tested elalváskor elkezd átkapcsolni "alvó módba", de az elméd éber marad. Ilyenkor a külső ingerek vételéről a belső ingerek vételére való átkapcsolódáskor (ami minden éjjel megtörténik az álmodás kezdeténél csak nem tudsz róla, mert normális esetben nem vagy éber ilyenkor) tapasztalható alvásparalízis.


Végül a nappali és nem alváskori "vámpír-támadásokat" pedig betudhatjuk korabeli elmebetegeknek, vagy tudathasadásosoknak, akik zavart elméjük miatt másokra támadtak, és mivel nem öltözködtek és néztek ki normálisan (nyilván eléggé ápolatlan külsejük volt az önmagukról való gondoskodás képességének hiányában) egyes emberek szörnyeknek nézték őket.

2011. febr. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 A kérdező kommentje:
Látom megpróbálod ésszerűen magyarázni. De azt ne felejtsd el, ez nem egy evolucionárisan fejlettebb embertípus, hanem halálából visszatérő "ember". Azok a támadók, meg nem holmi idegen elmebetegek voltak, hanem nemrég elhalálozott személyek, akiknek kihantolásakor minden alkalommal egy oszlásnak nem indult testet találtak, ami inkább egészséges alvó emberre hasonlított, és nem egy alkalommal véres volt a szájuk.
2011. febr. 7. 19:40
 5/54 anonim ***** válasza:
39%

19:29

Teljesen egyetértek veled!


Kérdező, mi az hogy halálból visszatérő ember???

Te tényleg túl sok tv-t nézel.

Ha egy ember meghal nem tud újraéledni, mert a selytei működése leállt, ebből következtethetünk arra, hogy az atomok működése is leállt, így nem tud tovább fejlődni a szervezet, főleg nem egy intelligens vérszívó alakjába.

Ez egyszerűen lehetetlen.

Szerintem többet foglalkozz a fizikával, meg a kémiával, így talán megértenéd.

2011. febr. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
100%
Ezek az éjszakai fojtogatások általában az alvási paralízisre vezethetők vissza. Sajnos elég tapasztalt vagyok ennek a jelenségnek a terén.
2011. febr. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
13%

19:44


Amúgy miért "sajnos"?

Így talán megérthetnéd az olyanokkal, mind a kérdező, hogy olyan hogy vámpír, szellem, démon, angyal, mikulás, zombi, védőangyal, meg mit tudom én, hogy NINCS!

Lehet, hogy az idegenek ezért nem akarják velünk felvenni a kapcsolatot, mert látják hogy ilyen hülyeségekkel foglalkozunk, hogy pl. létezik-e isten xD Amire egyértelmű a válasz, aki gondolkozik az tudja.

Hülyének néznek minket...

2011. febr. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
35%

Teljes mértékben egyetértek veled 19:53!


Olykor én is elcsodálkozok rajta, hogy egyes emberek fejében hogyan fér meg egymás mellett az internet használata, és a mindenféle varázslényben meg Istenben való hit.


Ha egész életedet egy középkori faluban élnéd iskolázatlanul, egyetlen "műveltebb" információforrásként a helyi papban bízva, akkor még érthető, hogy Istenben, démonokban, szellemekben, vámpírokban hiszel, de, hogy a mai tudományos világban valaki a gépekben és gyógyszerekben való bizalom helyett jósoknak higgyen, Istentől várja a dolgok megoldását, és varázsdémonoktól rettegjen...

2011. febr. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 A kérdező kommentje:
Abban igazatok van, hogy a gondolkodásmódom nem olyan materialista mint a tiétek. De azért vannak dolgok amiket a ti szeretett tudományotok nem tud megmagyarázni.
2011. febr. 7. 20:04
 10/54 anonim ***** válasza:
ha jobban utána olvasol Magyarországon is születtek hasonló feljegyzések, vannak amiket nem lehet megmagyarázni, de persze sok hoax van, sajnos már nem emlékszem, hol találtam ezeket, de hiteles források voltak
2011. febr. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!