Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Mit tudtok a táltosokról,...

Mit tudtok a táltosokról, miért fontosak a magyarság számára?

Figyelt kérdés
2011. febr. 16. 11:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Találtam egy ilyet: [link]
2011. febr. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Mert az ősi hitünket jelképezik! Szerintem minden az interneten megjelölt forrás vagy őstörténet róluk,puszta spekuláció,elképzelés,fantáziálás! Már sosem fogjuk megtudnni,hogyan éltek és milyen rituális szokásaik voltak. Hogy pontosan mit gondoltak és milyen szakrális tárgyaik voltak. Hogy milyen zenét játszottak. A találgatások vagy a szibériai sámánokhoz hasonlítják vagy politikai okokból fantáziálnak! Sajnos ősi kultúránk ezen fontos része elveszett,pedig fontos lenne tudnunk hogyna éltünk akkor,ezért is tartom rombolónak ,amikor valmi félművelt sarlatán hungarista sci-fi író agya megered és a könyveit mindenki komolyan veszi,aki őszintén érdeklődik eme fontos dolog miatt!!
2011. febr. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Amit hallottam: táltosok gyakran születtek valami "extra"dologgal pl. hat lábujj, kézujj stb.

Zöld szemük volt, gyógyítók és varázslók voltak, jól ismerték a gyógynövényeket, nagy tudásuk volt.

Ma már nincs és nem lehet azzá válni, ( a táltos iskola csak kamu szerintem) táltosnak mindenképpen születni kellett. Még azt is hallottam hogy képesek voltak jó és rossz átkot szórni az emberre.

2011. febr. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én régi töri tanárom is letette a táltos vizsgát,XD
2011. febr. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
a téltos ugyanaz mint a sámán,csak magyaról. illetve valamivel alcsonyabb rangú.
2011. febr. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

pont hogy magasabb rangú :D

Egyébként vannak táltos ismerőseim ( én is úgy vélem, hogy nem lehet manapság megtanulni, annyi minden elveszett), ők meglepő dolgokra képesek.

2011. febr. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Deehogyis, a sámán magyar megfelelője a táltos !

Bár a sámán többet tud magyar rokonánál, mert többfajta ajzószerrel rendelkezik és több gyógynövény van arra.


Egyébként az a képmutató hazug ember akinek a nevét nem méltó a számra sem venni és utánozza a táltosokat egy nagy csaló és már leleplezték évekkel ezelőtt, amikor egy hölgyet félrekezelte jó pénzért és beperelte.

2011. febr. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha a téma érdekel, az alábbi könyvet tudom ajánlani:

Hoppál Mihály: Sámánok Eurázsiában

Nagyon érdekes, néprajzi könyv.


Egyébiránt a mágia világában minél több rítus, és eszköz kell egy hatás eléréséhez, annál kevesebb a mágiaűző saját hatalma, tehetsége, tehát pont a kevés eszközzel való munka bizonyítja, hogy többet tudtak, mint a legtöbb sámán :)

2011. febr. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!