Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Szkeptikusok! Erről mit...

Szkeptikusok! Erről mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Mindig azt mondjátok, hogy semmi bizonyíték nincs a szellemek létezésére. Ez lehet, hogy így van. Én se nagyon hiszek a szellemekben, de nem ítélem el azokat, akik hisznek bennük. Most, légyszíves, úgy álljatok hozzá, az írásomhoz, hogy minden racionális magyarázatot, hagytok, és úgy gondolkodtok, mint most én. Szóval: Mi van, ha a gyerekek látják a szellemeket? Erre, van bizonyíték: A rengeteg beszámoló, a családokban levő történetek.(a kisfiú lát egy "bácsit", és egy dolgot néz ahol, nincs semmi, a baba, nevet, játszik valakivel, aki nincs is ott stb.) És lehet, hogy ez a képesség néhány gyereknél megmarad ez a képesség. Ők azok akik ideírják a (normális!) szellemtörténeteiket,( nem az Indigó gyerek, horoszkóp, ördög stb.)és nem hisz nekik senki. Ha ezt vesszük alapon, akkor, a szkeptikusok, alapból nem láthatják a szellemeket, mert nem maradt meg bennük ez a képesség.(persze, nem egy szkeptikust láttam, akár ezen az oldalon is, akinek teljesen megváltozott a véleménye)Az interneten keringő történetek 90%-a kamu, és sokat bebeszélnek maguknak az emberek. De gondoljunk bele, több tízezer beszámoló van. És nem csak komolytalanok. Szerintetek lehetséges, hogy így sem léteznek szellemek? Szerintetek, mindegyiket, bemesélik maguknak, és mindegyikre van ésszerű magyarázat? Ennek, nagyon kicsi az esélye. Ti hogy vélekedtek erről? Tényleg ezt hiszitek? (nem vádaskodok, csak kíváncsiskodok):)
2011. jún. 22. 09:26
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
97%

Szkeptikus vagyok. Most a te kedvedért, hisz kértél rá, úgy gondolkodok, ahogy te.


Ez esetben igazad van.


És akkor vissza szkeptikusba! Mit bizonyít ez? Azt, hogy te hiszel ebben. Mit nem bizonyít? Azt, hogy léteznek szellemek.

2011. jún. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok szkeptikus, de hívő sem vagyok.


Nekem testvérem kiskorában látta a szellemeket, azt mondta.

Egyszer lefényképeztek ilyen sorozatos fényképezéssel, tehát több kép készült, és az egyik ott volt mellettem egy fehér forma.

Többször láttam fehét elsuhanó alakot, ahogy a hátam mögé néztem.

És ami a legfurább, amikor egy rokonom meghalt, kopogtak az ajtón, de senki sem volt ott.


Ezek fura dolgok, de nem jelentem ki, hogy léteznek szellemek, túlvilági élet, meg ilyesmik.

2011. jún. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
100%

érdekes az álláspontod:D

ugye mindig ez van .hogy ha van 10millió ilyen feljegyzés akkor csak nem kamu mind és én is ezt vallom


de nem láttam még egyet sem és ezért nehéz ezt elhinni ,mert ugye valljuk be, amit nem látunk nem tapasztalunk akkor hiába van sok 10000 ember aki tapasztalja mi bennünk mégis ott motoszkál az a francos gondolat hogy ,"én erről nem vagyok teljesen meggyőződve".


ugye bizonyított dolgokban(amit még az iskolába is tanítanak) szinte nem is kell hinni mivel azok annyira evidensek hogy még az iskolába is tanítják ,mert nem ítéli senki hülyeségnek.


ez egy nagyon érdekes videó(van egy másik is a youtubeon ,de ajánlom ez a fajtát nézd meg mert a végén a gyerek jobban is elmagyarázza) ,nem is teljesen idekapcsolódik, de egy fokkal talán közelebb vagyunk az igazsághoz:)

http://www.youtube.com/watch?v=mXT0d4xQKlk


egy igazságot kereső 17éves srác

2011. jún. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
100%

Szkeptikus: Hiszem, ha látom!

Ezós: Látom, ha hiszem.

2011. jún. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 A kérdező kommentje:
Akkor elmondom még egyszer, mert látom az első válaszoló nem értett meg. Én nem hiszek a szellemekben, csak vázolom a tényeket. De most vettem a fáradtságot, és utánaolvastam, azután leírtam, hogy mire jutottam. Én nem tudom, hogy léteznek e szellemek, csak kíváncsi vagyok, hogy mit gondoltok erről? Csak az érvekre vagyok kíváncsi, hogy mit mond erről, aki (úgy mint én) nem hisz bennük. Mert én ezeket nem tudom megmagyarázni, és nem tudom, hogy lehet e ennyi véletlen. Hiszen, negyven éves anyukáknak, például nincs okuk hazudni. Kíváncsi vagyok, egy szkeptikus válaszára.
2011. jún. 22. 10:19
 6/47 anonim ***** válasza:
Egy negyven éves anyukának miért ne lenne oka hazudni?
2011. jún. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 A kérdező kommentje:

Amúgy meg hogy a francba lenne, bizonyíték a szellemekre? Azokat (ha léteznek) akkor nem láthatod. Nem ül le a nappalidba TV-t nézni. Max annyit látnál, hogy bekapcsol a TV.(erről meg milliónyi videó van) Leeső tányérok, meg lámpák? Ezekről is van ezer meg ezer videó. (az más kérdés, hogy nagy részük kamu) Szóval, hiába bizonyítja valaki, mi nem hiszünk neki. Gondolj bele, milyen bizonyítékot is akarunk? Úgy sem hinnénk el. Velünk meg több okból is nem találkoznak a szellemek:

1: nem hiszünk bennük, tehát nem képzeljük be magunknak.

2: nem idézzük meg őket, tehát nem hívjuk be a házba.(ha létezik ilyen, meg ha sikerül)

3: történhet bármi, ha nincs magyarázat rá, akkor is hisszük hogy van, még ha nem is tudjuk, hogy mi az.

Szóval, most magammal is vitatkozok egyben, mert egy kicsit jobban belegondoltam az egészbe, nem csak ész nélkül dobálózok olyan szavakkal, hogy: "nem létezik, mert hülyeség".

2011. jún. 22. 10:27
 8/47 A kérdező kommentje:
Mi oka lenne rá az anyukáknak hazudni? Komolyan kérdezem. Mert ezt élvezik, vagy mire gondolsz? Nem egy hülye gyerekre gondolok, aki írja a hülyeségeit, és nevet, azokon, akik hisznek neki.
2011. jún. 22. 10:31
 9/47 anonim ***** válasza:
79%
Gondolod, hogy egy 40 éves nőnek, vagy egy 53 éves férfinek nem lehet igénye némi extra figyelemre, vagy különlegesség-érzésre?
2011. jún. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
100%
A hazugságra egy állam épült,Vatikánnak hívják.Ennyit az emberi ostobaságról.
2011. jún. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!