Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Mi értelme van a szellemeknek?

Mi értelme van a szellemeknek?

Figyelt kérdés

A házunkban már több éve hallatszanak kopogások. Nem száradásról, korhadásról, stb van szó. A család összes tagja hallotta már. Én katolikus családban nőttem fel, de utóbbi időkben erőteljesen megkérdőjelezem nemcsak a saját hitem, hanem az összes vallást is. Egyszerűen nem akarom elhinni, hogy ezek szellemek. A család többi tagja pedig ezt hiszi.


És akkor a kérdés lényegére: mi értelme annak, hogy ha léteznek szellemek - akár jók, akár gonoszok - hogy kopogtassanak? Ez milyen dedós már, nem? Ha valaki meghal és van élet a halál után, nem dedózni fog! Soha semmilyen értelmét nem láttam a kopogtatásoknak, nem figyelmeztettek semmire az állítólagos halott rokonok. Csupán szabálytalan időközönként kopogtattak. Ennek mi értelme? Ha jó szellem és állítólag a rokonom, akkor nem fog ijesztegetni, ha pedig gonosz, akkor sem fog mert azzal maga ellen hergelne. Pedig a gonosz célja a megnyerés. Akkor ennek mi értelme?

Azt sem értem, hogy mi van a más vallásúakkal? Mondjuk az ateista hindukkal - a hindu vallás egy gyűjtőfogalom - vagy a buddhistákkal, akik semmilyen istenségben nem hisznek?! Vagy a zoroasztriánusokkal, stb...

Azt sem értem, hogy alakulhatott ki a lélek! Az evolúcióba mikor volt az a pont, amikor kialakult? Nem lehet szerintem ilyen határvonalat állítani... Vagy akkor az állatoknak is van lelkük? Nem tellik meg a túlvilág(a lélek elvileg halhatatlan)?

Azt sem értem, hogy ha van Isten, akkor neki mire jó ez a túlvilág, mennyország és pokol koncepció? Mire jó neki, ha valaki a mennybe jut? Erre izgul? Vagy ennyire unatkozik? Azt sem értem, hogy ha van gonosz, akkor miért nem számol le vele, hisz elvileg ő teremtette? Ha direkt nem teszi, akkor gond van az öreg moralitásával... És tényleg a gonosznak miért jó, hogy toborozza a gonoszokat, megtérítse a jókat? Valami XP-gyűjtögetés? Eleve ez a viselkedés Isten-Sátán nem vall valami éles észre, mint az ovis gyerekek?


Szóval mi értelmük ezeknek? Szerintem a szellemjelenségeket valami másik dimenzióból való ismeretlen jelenség vagy életforma okozza, bár bizonyítani nem tudom, de még mindig jobb mint az ezer logikai ellentmondással bíró szellemek...

Ti mit gondoltok?


2011. szept. 17. 08:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%

Másik dimenzióból való létformát nem magyarázhatsz földi racionalitással.


Tudom, furán hangzik, de akiket skizofrénnek diagnosztizál a 'modern' orvostudomány, pontosan tudják, látják, hogy működnek ezek a folyamatok. Más nézőpontból nézik ezt az egészet, amolyan 'irracionális' megközelítésből. Csak hát az orvosok többen vannak, ezért titulálják őket 'betegnek'.

2011. szept. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
A szellemek létezésével én sem értek egyet,a túlvilág megtelésének kiküszöbölésére pedig ott a reinkarnáció.Aki ebben az életében gyökér volt az gyűrüsféreg lesz következőre,aki nem az meg lehetőség szerint feljebb lép.A lelkek számának állandóságára(ha van ilyen)lehet példa hogy az emberi népesség ugyan megsokszorozódott(mivel ezt hozná fel bárki példának először hogy akkor honnan lett ennyi plusz lélek),ellenben egyéb élőlények számában csökkenés lépett fel ugyanakkor.Nem hiszem hogy pontos adatokkal megfigyelhető lenne,de logikusabb mint a mennyország-pokol.A kopogásra visszatérve nem szellem illetve démon vagy ilyesmik okozzák,hanem nagy valószínűséggel valamelyik tagja a családnak tudat alatt pszichésen kicsit aktívabb az átlagnál.Figyeld meg hogy a kopogás-bár véletlenszerű- de kinek a közelében(~10 méteres körzetről beszélhetünk megközelítőleg) jelentkezik általában! Megpróbálhatod lokalizálni is a kopogás forrását-aminek sokszor csak az iránya értelmezhető-,mert gyakran előfordul hogy valakinek a személyes tárgya az ominózus hangforrás(pl a pohár). Általában fiatal korában "csinál" ilyeneket az ember(és még sok egyebet,amikor az agya még nem állt rá erre a korlátozott világnézetre),3-15 éves korig általában,de lehetnek időbeli eltérések.Szóval ha van ilyen a családban akkor ő a hunyó(mint mondtam tudat alatt,gyakorlatilag számára is úgy tűnhet hogy külső erő okozza),de idővel levetkőzi majd ezt a rossz szokást:)
2011. szept. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 x) ***** válasza:

Aki itt maradt a földön a halála után, és nem ment át a fénybe akkor valószínűleg azért mert valamit nem tudott megtenni életében amit nagyon szeretett volna. Akár bosszút állni, akár látni megszületni az unokáját és egyebek. A kopogással próbálja meg felkelteni a figyelmeteket, kérni hogy segítsetek neki. Persze szellemet idézni csak tapasztalt, hozzáértő emberrel szabad. Ha megtudjátok hogy miért maradt itt, akkor pedig megpróbálhattok neki segíteni.

De persze a kopogás rengeteg más dologtól is lehet. Panelban laksz vagy kertes házban? Egyébként lehet hogy egér / patkány van a falban és az kaparászik. És sok más dolog is. :)

2011. szept. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

A válasz írója 91%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 09:20


Nincs 20 év alatti személy a családban. Az idős nagyszüleim hallják a leggyakrabban. Gondoltam már arra, hogy esetleg valaki pszichésen okozza! Ennek ellentmond az a tény, hogy akkor is feltűnik a jelenség, amikor mindenki alszik kivéve én. Én nem okozhatom, mert általában nem szoktam rettegve ilyeneken filózni éjfél tájékán, inkább jókat derülök a Comedy Centralon. És akkor a semmiből jön a jelenség.

2011. szept. 17. 09:35
 5/15 A kérdező kommentje:

A válasz írója 76%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 09:21


Logikátlan, amiket mondasz. Ha ittragadt, akkor miért kopogtat? Főleg, ha csak rettegést okoz és mindenki sz@rik rá?! Ha kopogtat, akkor valamilyen szinten tud cselekedni az anyagi világban, akkor miért nem írja fel egy papírfecnire, hogy "segítsetek visszajutnom, xyz"? Ez a kopogtatás a legprimitívebb dolog, amit csak el tudok képzelni: ha így van és valóban halottak csinálják, akkor szellemileg visszafejlődtek... Mert ilyen egy józan ember nem csinál, sem éltében, de holtan főképp.

2011. szept. 17. 09:40
 6/15 anonim ***** válasza:
Ha pl. morze-jeleket küldenek, már nem is annyira primitív..
2011. szept. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Így kicsit nehezebb a kérdés,idősebb korban nem tudom hogy mennyire léphet fel ez a jelenség,ez már elég sok mindenen múlhat.Az a baj egyébként hogy ezen a téren az alvás nem kizáró tényező,a te esetedben pedig mint mondtam szükségtelen fogékonynak lenni a téma iránt,illetve hinni benne egyáltalán mivel tudat alatti a folyamat.Ebben az esetben az egyének személyiségét figyelném meg(általában ez érzékenyebb lelkivilágú,kevésbé gyakorlatias jellemek hajlamosak erre,de mivel nemigen készültek erre vonatkozó statisztikák itt is lehetnek eltérések). Mindenesetre figyelemreméltó hogy ez jelen esetben nem hozható összefüggésbe fiatalabb személlyel.
2011. szept. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
A szellemekkel ijesztegetni lehet. Fogsz egy nagy fehér lepedöt, vágsz rá két lyukat, hogy kiláss, és sötétben futkározol a temetöben.
2011. szept. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Gyerekeket lehet velük rémítgetni. Egyéb értelme nincs.
2011. szept. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
2011. szept. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!