Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Szerintetek létezik isten,...

Szerintetek létezik isten, mint tőlünk FÜGGETLEN entitás?

Figyelt kérdés

A hangsúly a függetlenen van; létezik-e egy olyan isten, aki bennünket "kívülről néz", akinek terve van velünk, aki könyvet (könyveket) diktál le vagy "sugalmaz" és elvárja, hogy betartsuk a "parancsolatait", valamint "ő" a társadalom legfőbb integrálója.

Létezik-e ilyen isten?


2011. szept. 30. 14:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
68%
Biztosan. Nem volna Isten, ha nem ilyen lenne.
2011. szept. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
72%
Igen, létezik, méghozzá Isten a neve.
2011. szept. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem talán. Nem lehet biztosan tudni, ugyanakkor nem lehet megmondani azt sem, hogy nincsen.
2011. szept. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
természetesen létezik, bár tölünk nem egészen független: mindnyájan Isten részei vagyunk
2011. szept. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
40%
Nem, nem létezik. Az emberiség, a tudás, a tudomány... na az létezik.
2011. szept. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
72%
namost: ha létezik is ilyen isten, semmi tudomásunk nem lehet róla, mivel a definíciód szerint is tőlünk független, és ha már istennek nevezzük, valószínűleg egy olyan jelenség (nem nevezném lénynek), melyet emberi ésszel nem lehet felfogni, teszemazt teljesen eltérő fizikai törvények vonatkoznak rá, általunk nem érzékelhető, stb. a lényeg, hogy fingunk sincs, létezik-e. nem zárható ki, bár kétlem, hogy olyan formában lenne jelen, ahogy te leírod. ha ilyen felsőbbrendű dolog létezne, nem tudom, mire kellenénk mi neki - ha nem vettétek volna észre, az emberiség egy apró vizes kődarabon tengődik a sok milliárd galaxis sok milliárd csillaga közül az egyik körül (és akkor még nem is beszéltünk róla, hány univerzum létezhet)... szerintem ha létezik valami ilyen, azt "a merőben közönyös isten egyháza" jeleníti meg jól A Titátn szirénjeiben (Kurt Vonnegut)
2011. szept. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
70%
még az előzőhöz: olyan formában szinte bizonyosan nem létezik, ahogy az egyházak tanítják, ettől el kell vonatkoztatni. nem is nevezném tudatnak, az entitás rá valóban a megfelelő szó. és kár ezen vitatkozni, jöhet mindenki azzal, hogy a Biblia vagy a Korán vagy akármelyik vallás akármelyik könyve megmondta, hogy lakik egy szakállas bácsi a felhők között, de mégis honnan a rákból tudnánk mi akkor róla? majd pont arra lesz gondja, hogy nekünk üzengessen, és nem egyértelműen, bizonyíthatóan, hanem ködösen, megbízhatatlanul dokumentálva, stb. kár is ezen vitatkozni, lehet, hogy létezik valami ilyen, de egy biztos, mi nem tudunk róla. (a tudomány sem bizonyítja, igaz, az ellenkezőjét sem)
2011. szept. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
80%

Ha tervezget velünk, meg játszogat, mint a Simsben, akkor már nem teljesen független tőlünk, nem? Vagy te ezt is annak vetted?

Ha _teljesen_ független tőlünk, akkor tökmindegy, hogy van-e, mivel semmiféle hatást nem gyakorol ránk.

2011. szept. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
42%

Nekünk múlthéten olyan szépet mondott. Azt hittem elbőgöm magam fiú létemre, nagyon elgondolkodtató volt.

"Itt ez az asztal. Ezt egy asztalos készítette, vagy nem?

Nem látom az asztalost, de attól az asztal létezik, hiszen itt van előttetek. Ezt a világot is meg kellett valakinek teremtenie, attól, hogy őt nem látjuk"

Nem ezt mondta szó szerint, nem tudom már pontosan felidézni, de akkor nagyon, nagyon jól éreztem magamat.

-Pedig alapból vallásos vagyok.-

2011. szept. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
77%
Létezik!
2011. okt. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!