Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Miután meghal az ember és más...

Miután meghal az ember és más világba kerül, mire emlékszik az életéből, megmarad valamilyen fajta tudata?

Figyelt kérdés

2012. márc. 22. 17:14
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem csak egy sötét kép lesz csak, mintha aludnál, csak álmok nélkül.

De mivel senki nem jött még vissza, így senki nem tud erre neked biztos választ adni

2012. márc. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
100%

A tudat megmarad.

Én úgy képzelem, h egy párhuzaom világba kerülünk, ahonnan ide nem látunk, egyirányú a dolog, de az álmokban tudunk találkozni.

Legjobban ez a vers adja vissza, amit gondolok erről a dologról:

A szomszéd szoba

A halál tulajdonképpen jelentéktelen dolog...

valójában csak átmentem ide a szomszéd szobába.

Én én vagyok, te pedig te. Akármit is jelentettünk

egymásnak egymás életében, ez mit sem változott.

Nevezz csak nyugodtan a megszokott nevemen, beszélj

velem ugyanazon a könnyed hangon, melyen mindig is

beszéltél. Ne változtass a hangszíneden. Nevess

ugyanúgy, ahogy valaha együtt nevettünk a vicceken.

Imádkozz, mosolyogj, gondolj rám - emlegesd fel

A nevem nap mint nap, ahogyan annak előtte is, de ne

árnyékolja be semmi a hangulatot, amikor szóba

kerülök. Az élet nem kapott semmiféle új jelentést.

Minden olyan, mint amilyen volt, nem szakadt meg a

folytonosság. Az, hogy nem látnak, még nem jelenti azt,

hogy nem kell rám gondolni. Várok rád, itt vagyok

a közeledben - egészen közel. Nincs semmi baj.

Henry Scott Holland Kanonok

2012. márc. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
100%

épp akkor vesződik el a tudás, amikor ide leszületünk..ha nem maradna meg a tudat a halál után, mi értelme lenne megszületni?Odaátt azzal rendelkezünk, amit életeink folyamán megtanultunk.A halál utáni tudat, és a mostani közt annyi a különbség, hogy kitágul a tudatunk, tehát emlékezni fogunk nemcsak a mostani, hanem az előző életeinkre is, amiből mindből tanulunk!Hogy most miért nem emlékezhetünk az előző életünkre?Mert akkor nem kezdhettünk volna tiszta lappal, és nem tapasztalhattunk volna meg olyan hibákat, amilyeneket pl az előző életünk tudásával kiküszöbölhettünk volna, s így nem tapasztalhattunk volna meg.Egyszerű példa az iskola, hiszen az élet is egy iskola:

Ha a fizika órán az előző órán lévő történelmen jár az eszed, nem fogod megérteni a fizika órán hallottakat, mert leragadtál az előző óra tananyagán, és még mindíg a görög isteneken jár az eszed végig, és nem figyelsz oda!!!

Így nem tudod megírni a következő órán a röpdogát, mert nem írtál se jegyzetet, se nem tudtad mit kell tanulni a könyvből, ezért egyest kapsz-sok egyes és megbuksz, kezdheted előről az évet.

Más dolog, ha pl emlékeznél az előző életedre, és tudnád, hogy most kínában életben van az unokád, vagy akárkid, akkor azzal foglalkoznál, hogy eljuss oda, hogy láthasd, mert hiányzik, hogy élhess a régi házadban újból, és azon kapnád magad, hogy ugyanazzá az emberré válnál, aki voltál, de azt az életet már le kellett volna zárni, de így nem tudod, hogy ittvagy a földön az előző életed emlékeivel.Az általánosba se mehetünk vissza, ha már egyszer elballagtunk!!Sajnos ez van.

2012. márc. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:

Nem, nem marad.


Asmodeus

2012. márc. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
63%
Az a baj, hogy ti azt hiszitek, hogy az életünknek van célja, pedig nincs. Mind meghalunk, míg végül az élet is megszűnik (legalábbis a földi) és nem fog számítani semmit sem az, hogy mit tettünk korábban.
2012. márc. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
Ha a mennybe kerülsz mindenre emlékezni fog ami jó érzéseket okoz számodra.Ezek nem fogod bírni elfelejteni de nem is akarod majd.Ha a pokolra jutsz ugyanúgy megmarad a tudatod de ott csak a hiány fogod érezni és azt hogy hiányoznak a családtagjaid meg úgy minden!
2012. márc. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
"mindenre emlékezni fogsz,Ezeket"Csak siettem
2012. márc. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:

Na most döntsd el XD mindenki mást mond :DDD Ézért kell a belső hangra hallgatni, magad is megfejtheted logikával ;)

Ám mindenki másról is van meggyőződve!!

2012. márc. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
100%

"Az a baj, hogy ti azt hiszitek, hogy az életünknek van célja, pedig nincs. Mind meghalunk, míg végül az élet is megszűnik (legalábbis a földi) és nem fog számítani semmit sem az, hogy mit tettünk korábban."

-->

Ha nincs célja, és nincs utánna semmi akkor nincs következmény sem. Ezekszerint máris megyek bankot rabolni a pénzt meg elköltöm rossz lányokra :)

2012. márc. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:

"Ha nincs célja, és nincs utánna semmi akkor nincs következmény sem. Ezekszerint máris megyek bankot rabolni a pénzt meg elköltöm rossz lányokra :)"


De ebben az életedben megvan a következménye. Amúgy megpróbálhatsz bankot rabolni, de nem fog sikerülni. A pénzedet, legyen lopott vagy sem, arra költöd, amire akarod. A törvényeket nem a túlvilágtól való félelmünkben hoztuk létre, hanem hogy az emberek normálisan élhessenek egymással.

2012. márc. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!