Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy ember szemelyiseget...

Egy ember szemelyiseget tukrozi az, hogy milyen fajta kutyat tart?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra ,hogy aki olebet tart az mondjuk a jatekossagok,szelidseget, egy dobi magabiztossagot,vadsagot ereztet. Mondjuk itt egy ellentetek adtam pl-nak egy barmilyen mas kutyara is ertem.
2011. nov. 5. 15:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

nem hinném,

sok határozatlan,félénkebb ember vesz rottweilert vagy dobermannt,mert ettől magabiztosabbnak érzik magukat.

2011. nov. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Van akinél igen. Nálam például. De nem azt jelenti hogy mindenki ilyen. És amíg együtt élnek, a különböző jellemek is megszokják egymást és átvesznek dolgokat.
2011. nov. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 Akiteki ***** válasza:
100%

Elméletben így lenne.

Gyakorlatilag manapság sok mindentől függ.

Pl.:

- A barátnőmnek is miniyorkija van, akkor nekem is az kell.

- Mindenki a golden retrievert kínálgatja, nosza vegyünk olyat.

- Valami extrakülönleges kutya kell, hagy pukkadjon meg a szomszéd

... és még néhány ilyen.

Az igazi elszánt kutyások megismerik a kutya jellemét és az alapján választanak.

2011. nov. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem részben tükrözi. Nekem például, csak Magyar fajták jöhetnek szóba. Hagyományőrzés fontos.
2011. nov. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
"Az igazi elszánt kutyások megismerik a kutya jellemét és az alapján választanak."-egyeterte:D
2011. nov. 5. 15:17
 6/20 anonim ***** válasza:
Azt mondják a kutya hasonlít a gazdájára. Nem csak belsőre, külsőre is. Nekem egy jámbor, barátságos mély barna szemű angol masztif keverékem van, én is mély barna szemű barátságos ember vagyok :-) Volt régen egy pasim, akinek két rotija volt, a férfi is amolyan határozott megjelenésű vastag nyakú ember. Aztán ismerek sovány magas embert vizslával, hülye fruskát ölebbel stb. Zámbó Jimmyhez pl. spánilet tudtam volna elképzelni. :D De lehet, hogy ezeket a hasonlóságokat csak keressük, nem tudom. Sajnos manapság divat alapján is választanak kutyát és az aki az alapján választ eleve minősíti az embert.
2011. nov. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Egyetertek
2011. nov. 5. 15:17
 8/20 Akiteki ***** válasza:
A lányom szokta mondani, hogy akinek nem adatott meg a tökéletes alak, az agarat vesz. Ezért van nekem is.:)))
2011. nov. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 cirmos62 ***** válasza:
Ha mondjuk saját magamból indulok ki, akkor egyáltalán nem. Általánosságban szeretem az állatokat, így a kutyák minden fajtáját is. Volt már keverékünk, rotink, dobink, németjuhászunk, vizslánk, angol buldogunk, tacsink, és most éppen egy bichon a legújabb. Mindegyik szeretni való a maga nemében, hiába nagytestű őrző-védő az egyik és pajkos kis játékeb a másik. Tehát pár éve még a rotinkkal imádtuk egymást, most pedig egy apró szőrmókkal. Nem hiszem, hogy a személyiségem változott volna ekkorát.
2011. nov. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Én pont múltkor döbbentem le,mert elgondolkoztam,hogy nálunk valóban ugyanolyanok a kutyák,mint én. Csakhogy a 2 kutya együtt tesz ki engem.

Van egy bernim, aki folyton igyekszik a legjobb formáját mutatni ( de komolyan, folyton mosakszik, mint egy cica ), olyan igazi, megnyerő, szép, lusta, barátságos, hatalmas szívű eb. Ez vagyok egy fél én.

Aztán van egy snacikeverékem. Ő olyan torzonborz, nem érdekli,hogy ha a bozótfutás után az orra hegyén is bogáncs van, az idegenekkel barátságtalan, de akit ismer,az kenyérre kenheti. Egyébként meg kicsattan az energiától

Ez a másik felem :)

2011. nov. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!