Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Ismeri valaki ezeket? Miről,...

Ismeri valaki ezeket? Miről, mikről van szó?

Figyelt kérdés

Több, mint húsz éves az emlék. Felébredek az éjszaka közepén, és fekete alakokat látok a szobában. Rengetegen vannak. Ülnek, állnak, néhány a földön fekszik. Felsírok, de a felnőttek semmit sem látnak, az alakok nem tűnnek el. Hajlanék rá, hogy csak álmodtam, de az egyik alak ledobálja a ruháimat a fotelból, amik reggel a földön voltak. Egy idő után libasorban kisétáltak a csukott ajtón át, és az utolsó leverte a polcról a fém játéktankomat. Erre már mindenki felébredt.

Tudom, hogy sok bolond jár erre, ezért kérni szeretném, hogy csak az írjon, aki tudja, mi ez. Nem érdekel sem a szkeptikusok szellemeskedése, sem az elvakult ezo-hívők lelkesedése. Nekem ez komoly dolog, ha valaki értékes tapasztalattal rendelkezik, üzenetet is küldhet, szívesen fogadom.


2012. ápr. 1. 19:17
1 2
 1/17 anonim válasza:
Volt valaha halálközeli élményed?
2012. ápr. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Azt mesélték, amikor megszülettem, majdnem megfulladtam, de nem állt le a szívem. Azóta semmi.
2012. ápr. 1. 20:24
 3/17 anonim ***** válasza:

Nekem több mint 30 éves tiedéhez hasonló látomásom vagy álmom volt. A mai eszemmel azt mondanám, hogy álmodtam, viszont ennyi év után is tisztán emlékszem a részletekre mintha tegnap történt volna.

Mostanában pedig azon gondolkodom, hogy felkeresek egy szakembert aki hipnózisba talán vissza tudna vinni és akkor végre megtudhatnám mi az igazság.

2012. ápr. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Fekete alakok, mintha árnyékok lennének, de három dimenziós testtel. Kicsit különböztek egymástól, ahogy az emberek alkata is. Magasak voltak. Amíg nem mentek ki, mozdulatlanul álltak, vagy feküdtek, kivéve azt, amelyik ledobálta a ruháimat. Én is azt mondanám, hogy csak álmodtam, de kétszer keltettem fel anyámat. Nagyon sokáig tartott. Ráadásul a kis tank zajával mindenkit felébresztettek, és én láttam, hogy az utolsó hozzányúl.
2012. ápr. 1. 21:16
 5/17 anonim ***** válasza:
Nem trollkodásból írom, de az ehhez hasonló tünetek skizofrénia jelei is lehetnek...
2012. ápr. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
54%

Szia! Szerintem alvás paralízist éltél át anno. Lényege az hogy miközben alszol, álmodsz, termelődik egy olyan hormon amely megakadályozza azt hogy miközben az álmot valóságosan éled meg ne kezdj el kapálózni ordibálni stb. Lényegében a saját érdekedben lebénitja a tested. Viszont előfordul olyan hogy felébredsz, a tudatod teljesen éber, viszont a tested még mindig a hormon hatása alatt áll. Mintha megbénultál volna nem tudsz mozogni, segitségért kiabálni néha úgy érzi az ember levegőt sem képes venni. Ezt az állapotot általában félelem, néha földöntúli rettegés is jellemzi. Gyakran érzi úgy az ember hogy valaki figyeli, lehet ez csak egy "mintha valaki figyelne" érzés is, de akár olyan mértékű is lehet a rettegés hogy a megtestesült gonoszt érzed a szobában és téged bámul... Az ilyen állapotot tévképzetek, illúziók de akár halucinációk is kisérhetik. Úgy láthatja az ember hogy a sarokban a lámba mintha mozogna és nagyon rákoncentrál akkor biztosra véli hogy az mozog, de van olyan is hogy komoly hallucinációkat élsz át (a te esetedben pl.), emberi alakok, árnyak, mozgó-repülö testek, tárgyak stb. Másik fajtája lehet olyan hogy a "nem kapok levegőt" érzés hallucinációval párosul, egy alak bejön a csukott ajtón keresztül és rá ül a fejedre vagy a mellkasodra és szó szerint meg akar fojtani. Az ilyen állapotok rendszerint másodpercekig maximum 1-2 percig tart, de a módosult tudatállapot miatt te akár óráknak is érezheted. Kb. mint egy bad trip...

Ez egy tudományosan megfigyelt és alátámasztott tény. Rendszerint a stresszes és mozgásszegény életmód, a rendszertelen táplálkozás de akár pszichikai probléma is okozhatja azt hiszem.

Mivel ahogy irtad, kicsi gyerek voltál és nem tettél emlitést rá hogy azóta megtörtént ilyen ezért nem aggódnék miatta. Csak egy rossz emlék próbáld megemészteni, remélem igy jobban megy hogy ezt leirtam. Google-zz rá az alvásparalízisre és olvass utánna :)

Persze hiheted azt is hogy szellemek vagy földöntúli lények voltak, nem voltam ott a helyedben nem akarok itélkezni, de ha nagyon érdekel megkérdezhetsz egy pszichológust is hogy ez mi a fene lehetett anno :) üdv

2012. ápr. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Szerintem vannak emberek, illetve bizonyos életszakaszokban kezdenek a határok feloldódni.


Lehetséges, hogy egy "közeli" életforma képviselőit érzékeled.


Az nekem furcsa, hogy "valós, fizikai" tárgyakat is képesek mozgatni (ezen a síkon).

2012. ápr. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
Első vagyok. Én is pont így voltam, születéskor majdnem megfulladtam, azóta nem volt ilyen élményem, de én is láttam már ilyen fekete alakot, igaz, csak egyet, és nem volt szinte testi megnyilvánulása, mint írtad, hogy levert tárgyat is. A lényeg, hogy kérned kell fentről, hogy ne látogassanak téged,mert neked még dolgod van itt. Én az egyik barátomnak kértem egy ilyen oldást, és azóta nem látogatják őt.
2012. ápr. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Ha magyarázatot akarsz találni, többféle is létezhet.

1. Álmodtad, és utólag ezzel párhuzamban rosszul emlékszel arra is, hogy valóban lent voltak a ruhák a földön.

2. Félálomban voltál, ilyenkor az álom összefonódik a valósággal. Valamelyik családtagod bent járt a szobában, leejtette a ruhadarabokat, stb. ez a történés pedig összefonódott az álmoddal.


Amúgy vannak álmaim, amire több év elteltével is nagyon jól emlékszem, ahogy a legrégebbi emlékeim is – amit bizonygatok, hogy úgy van – lehet, hogy némi belemagyarázással kerültek visszaidézésre, illetve összekapcsoltam két eseményt, és pontatlanul emlékszem a dologra.

Amúgy alvásparalízisem volt 11 éve, és tisztán emlékszem mindene vele kapcsolatban, sőt még álmokra is, ami 10-15 évesek. Ezt azért írom le, mert az egyik válaszadó azt mondta, hogy cáfolja, hogy álmodta volna a vele történteket, mert túl régen volt. (A furcsa események jobban megragadnak az emberben, ahogy a furcsa álmok is.)

2012. ápr. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Ennek valószínűleg semmi köze ahhoz, hogy anno szinte meghaltál. Nekem is hajszálon múlt a fulladásos halál, mégsem látok efféle dolgokat. Én személy szerint az alvásparalízisre tippelnék.
2012. ápr. 2. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!