Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Mit tudsz a vámpírokról?...

Mit tudsz a vámpírokról? Hiszel bennük? Ismersz vámpírt?

Figyelt kérdés

Egy elég kényes kérdést fogok feltenni ,ami tudom rengeteg negatív kritikát fog kapni, de mindenképp fel kell tennem , mert kutatok vámpírok után. Mielőtt bárki írná ,hogy nem léteznek, engedjétek meg ,hogy elmeséljek pár dolgot ,ami talán megváltoztatja a véleményeteket.

Kiskorom óta hiszek a létezésükben, mint ahogy hiszek a szellemek létezésében és a természetfeletti dolgok létezésében is. És mivel egyre több bizonyíték kerül a szemem elé, úgy érzem nem hagyhatom abba a vámpírok keresését. Miért is mondjátok ,hogy nem hisztek bennük? - Mert még nem láttátok. -Hiszem ,ha látom. Rengeteg dolog van a földön amit nem láttál és mégis létezik. Az egyik ok amiért nem tudunk róluk semmi 100%osan biztosat ,az az ,hogy mivel akadnak köztük több száz akár ezer éves vámpírok, el sem tudjuk képzelni milyen művelt, intelligens lények lehetnek. Így tehát biztos vannak törvényeik, szabályaik amik megvédik őket, hogy véletlen se bukkanjunk rájuk. Persze így is lehet találni rengeteg cikket, balesetet ,furcsaságot amikhez valószínű közük van. A minap találtam egy interjút egy amerikai oldalon ahol egy elméletileg igazi vámpír válaszolt a kérdésekre. 90% százalékban vagyok biztos benne, hogy nem hazudik. Hiszen amint írja az 1700as években született. Elolvasva az interjút és a válaszokat, rájöttem egy fiatal nem tud ilyen szókinccsel , ennyire megfontoltan , ilyen sok dolgot elmondani magáról és a múltról. Bármennyire is próbálkozna.. bele tudnánk kötni. De nem. Bárki próbált belekötni a válaszaiba, nem sikerült. És mivel rengetegen nem hiszik el, bajt sem okoz vele, hiszen születési helyén kivűl nem árult el többet. Viszont több ember is írt ,hogy tudják ki ő , és tudták ,hogy van valami benne ami nem emberi. Ez a több mint 300 éves vámpír elmesélt sok mindent milyenek is ők. Teljesen hihető dolgokat állít , számomra legalább is. És most mindenkit kérek ,hogy gondoljon abba bele, hogy maga az ember mekkora csoda? Mikre vagyunk képesek? Akkor hogyne létezhetnének ők? Hisz mi benne a hihetetlen? Csak gondoljuk végig.

Tehát kérdésem főként azokhoz szól akik hisznek bennük, esetleg találkoztak már velük vagy ők maguk is vámpírok.


2012. jún. 14. 11:15
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
45%
Itt vagyok kérdezz, igaz kicsit fáradt vagyok még, mert nem ittam meg a reggeli teámat, tudod a pickwick új, kifejezetten vámpírok számára készített teáját, a Transylvaniát, ami szűzlányok tamponja... elég drága, mert tudod, még itt Erdélyben is elég nehéz egy doboznyit összegyűjteni belőle a mai lányoktól:S lassan kihalunk, mint a szűzlányok vérén élő sárkány, az utolsó tavaly halt meg:(
2012. jún. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
100%

Semmi érdemlegeset.

Nem állítanám, hogy igen, de azt se, hogy nem.

Nem.


Azt hiszem én is olvastam az interjút, amiről beszéltél. Véleményem szerinte ugyanakkora eséllyel lehet kamu is. Bárki rendelkezhet kellő szókinccsel ahhoz, ha eleget olvas, sőt, akár az interjú készítője is kijavíthatja (ha ugye nem ő maga találta ki).

Ha meg léteznek vámpírok és mégis titokban tartják a létüket, azt okkal teszik. Tehát ha kutatsz is vagy nem fogsz találni semmit, vagy annyira mélyre kell beleásnod magad, hogy onnan már nem fogsz "visszamászni".

2012. jún. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó hozzászoló!


Értem mit mondasz ,de nálam pont az a lényeg ,hogy addig akarok kutatni amíg nem találok egy vámpírt. Mondhatom megszállottan érdekelnek.

Egyébként azt is el tudom képzelni ,hogy pont ők írják a marhaságokat, saját magukról védekezés képpen:)

2012. jún. 14. 11:43
 4/38 anonim ***** válasza:
100%

Akkor életed hátralevő részére meg is van a programod. Nézd a dolgok pozitív oldalát: legalább nem fogsz unatkozni!


:D

2012. jún. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj hogy ez csak a modern média által generált vámpírkép. Az ókori, és középkori kép róluk egészen más. A modern felfogás a drakula című regény után kezdett népszerűvé válni. Előtte szórványos volt a vámpírhit, és csak a vérivás tényében hasonlított a mai képhez. A hozzánk legközelebbi forrás románia, ahol a strigoly volt az archetípus. Ez egy halott ember volt, akibe a nyughatatlan lélek éjjelente visszajárt. Ilyenkor a családja és ismerősei körében támadott, álmukban vért szívott tőlük, és betegséget hagyott maga után. Innen származik a karót a szívbe eljárás is. A betegségre a gyógyírt a halott szívének kivágásában, elhamvasztásában, és a hamvak vízzel való megivásában látták. Ókori példák is akadnak, de itt a vámpírhoz hasonló lény nem emberi halott volt hanem vérivó démon, aki fiatal férfiakra vadászott, összeházasodott velük, és megitta a vérüket. De volt olyan vérivó is, ez már emberi eredetű, amelyiknek csak a feje, és a fej után vontatott zsigerei hagyták el a nyughelyet, és vadásztak vérre. Ezek a legendák ötvöződtek a démoni erejű és nemesi küllemű mai vámpírképben.Az élőholt típusú vérszívók a legendákban nem rendelkeztek szörnyű erőkkel a betegségterjesztésen, és a halál utáni életen kívül. Azzal csak a vérivó démonok bírtak. A kései nemesség eszményképe, és a halhatatlan vérivó démon olvadt össze a modern legendában. Az hogy a farkasember legendáját hogyan csapták hozzá ehhez azt meg már végképp nem értem. Szóval az amit ma vámpírnak hívunk Bram Stoker-nek köszönhetően jött létre, aki megírta a Dracula című regényt.
2012. jún. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim válasza:
100%

:-///

Szerintem ne nagyon reménykedj az ilyesmikben,,, ha léteznek sem kötik az orrunkra

2012. jún. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 Shai-Hulud ***** válasza:
49%

A biológia könyvekben nézz utána, hamar megtalálod őket a denevérek címszó alatt.

[link]

[link]

[link]


Pedro

2012. jún. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
2012. jún. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:

Én is hiszek a létezésükben, de még nem láttam egyet se :(

De az az interjút én is szívesen megnézném.

Amúgy ha találnál egy vámpírt, akkor mit tennél?

2012. jún. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
meglepődnék
2012. jún. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!