Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Léteznek sárkánytojások?

Léteznek sárkánytojások?

Figyelt kérdés

Most természetesen nem olyan tojásokra gondolok, mint amit a csibe tojott reggel.

Olyan tojásokról beszélek, ami a néphit szerint sárkánytojás. Pl. valamilyen emléktárgy. Létezne valahol?


Vagy olyan képződmények, szobrok, amik a legenda szerint valódi sárkányok "maradványai"?


2012. okt. 4. 12:05
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
92%
Valaki megnézte a Trónok harcát?
2012. okt. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Olvasom/tam. És igen, eléggé sárkányb*zi lettem. Karácsonyra sárkányos zsebórát kértem. :D


Martin a valóságot veszi alapul, gondoltam kell, hogy legyen akkor valahol valami "igazi" sárkány is.

2012. okt. 4. 12:27
 3/25 A kérdező kommentje:
Egyszer valaki azt mondta nekem, hogy bennem nincs láng, szikra (lelkesedés) és jó lenne hozzáérni egy "igazi" sárkányhoz, hogy bebizonyítsam, van bennem lélek.
2012. okt. 4. 12:33
 4/25 A kérdező kommentje:
Ezért érdekel, hogy hátha létezik ilyesmi, mert olyanról hallottam, hogy óriások testéből született egy hegy, vagy domb, vagy szikla, de sárkányról még nem hallottam.
2012. okt. 4. 12:34
 5/25 anonim ***** válasza:
első = ugyanezt akartam kérdezni :D a sárkányok mitológiai lények, azt hiszem valaki egy krokodillal folytatott harcát csinosította ki, így született a dolog.
2012. okt. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 Shai-Hulud ***** válasza:

"A sárkány egy mitikus lény, jellemzően nagy és hatalmas hüllő, mágikus vagy spirituális tulajdonságokkal."

[link]


Mitikus lénynek csak mitikus tojásai vannak. :-D

2012. okt. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Az rendben van, hogy a sárkány az mítikus lény, de a magyar nyelvben sárkánynak nevezzük a rég kihalt szauruszféléket, meg a ma élő varánuszokat is. (A mítikus sárkányformák is valószínűleg a szauruszleletek alapján alakultak ki.) A lényeg, hogy mindenképpen hüllőfélékről van szó, melyek tojással szaporodnak, hasonlóval, mint amilyet - ha nemis a csibe - de a tyúk tojt reggel, délbe, vagy este.

Megkövesedett dinoszaurusz tojásokat a világon több helyen is találtak.

[link]

2012. okt. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Megőrülök. Én olyan sárkányokról beszélek, ami a néphiedelem szerint sárkány volt. Egy sárkányra hasonlító szikla, egy szobor, hasonlók.
2012. okt. 4. 13:40
 9/25 anonim ***** válasza:
Én is szeretném, ha sok általam olvasott könyv, vagy látott film valós lenne de nem az. Nem kell semmi ilyen hókusz pókusz. Miért vette volna író alapul a valóságot? Ne légy buta!
2012. okt. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Látom nem tudjátok felfogni miről beszélek. Hja... naj>, megpróbálom még1x.: pl. a skandináv mitológiában a földek egy óriás testéből születtek, vagy egy ír folyót óriások tereltek el a szikláikkal.

Tehát: SÁRKÁNYOKról léteznek ilyen hiedelmek?

2012. okt. 4. 13:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!